Jump to content

Speed Modelling ChallenDZ 01 - Trofej DZampiona!

Recommended Posts

Idemo... :)

Kuvam i ja nesto...bice uskoro

Po meni dboxx je najbolje shvatio poentu...dajte malo vise asocijacije na 3d i td a ne neku "klasiku"

poz

Slazem se da je ideja ok. samo mislim da teapot vise asocira na 3ds max (kao program) nego na samo modelovanje... to me vise podseca na neko takmicenje u modelovanju iskljucivo u 3ds max-u..

ipak ne rade svi u max-u...

pozz

• Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Slazem se da je ideja ok. samo mislim da teapot vise asocira na 3ds max (kao program) nego na samo modelovanje... to me vise podseca na neko takmicenje u modelovanju iskljucivo u 3ds max-u..

ipak ne rade svi u max-u...

pozz

Uze mi rec iz usta :)

Da eto i danas nesto naucih :)

I ja sam pomislio te je taj cajnik nesto povezan sa maxom, ali izlgeda nije "samo" sa njim, vec uopste sa 3d-om.

Why is it so Popular?

Well, back in the early days, there were no 3D modelling packages and everything was digitized by hand or sketched on graph paper and the numbers typed in using a text editor. If you were working on texture mapping algorithms, ray tracing or some such work, then any source of free data was welcome.

Aside from that, people have pointed out that it is a useful object to test with. It's instantly recognisable, it has complex topology, it self-shadows, there are hidden surface issues, it has both convex and concave surfaces - as well as 'saddle points'. It doesn't take much storage space - it's rumoured that some of the early pioneers of computer graphics could type in the teapot from memory.

The History of The Teapot

teapot je koriscen za testiranje matematickih algoritama koji se koriste za renderovanje davno pre maxa. Max je taj isti cajnik malo ispropagirao pred sirim auditorijumom te otud to poredjenje...

Slazem se za dboxxom da bi (bar takodje po mom misljenju), pehar na bilo koji nacin trebao da sugerishe u kojoj sferi takmicenja se daje....mozda bi cak bilo zanimljivo da neko smisli i neku varijaciju svog pehara i napravi dve malo izmenjene varijante - jednu za light&render, drugu za speed modelling....

ideje kao sto je icmanova ili upravo dboxxova su mi super, jedva cekam da vidim kako ce se razviti do kraja...takodje...morderu cestitke, za sad je po zavrsenosti najdalje dogurao...

Voleo bih da vidim i progres SekulicN modela, mislim da tu ima dosta prostora da se uradi super!

Hvala na pojasnjenjima za cajnik. Za njegovu velicinu, male su reci :rolleyes:

No, nastavih ja dalje

dztrofejdboxx032.jpg

Znaci:

1. Cajnik, simbolika je ocigledna, transformisan u neki aftomobilcic, jel da naglasi kako smo svi ucili modeliranje iz tutorijala o modeliranju Audija :lol:

2. Tu je jel, i neki DZiber, da asocira na caracter modeling, sa naglasenim atributima, jer mi DZjevci smo svi "naglaseni".

3. Sajkaca na DZiberu je takodje jasna asocijacija na to cija je "ZONA" (Zamfirova)

4. Postolje ce biti na jednom stubu, ovaj je tu samo privremeno, sa lepo uradjenim kapitelom i uzduznim "kanelurama", da nas malo asocira na nezaboravni ArchViz, koga se svi kao gnusamo, a potajno prizeljkujemo, jer tu jedino moze da se "mrcne" koja kinta. Jel'!

5. E ova puzavica je tu iz dva razloga. Prvi razlog je da nas asocira na nezaobilazne pluginove, bez kojih bi rad u osnovnim 3D programima bio nemoguc. Posto ce se ovi listici praviti od tankih limova njihova glavna uloga ustvari je da kada doticni nazovi pobednik, jel, primi tu nagradu, da se lepo na njih dobro izmasakrira, te da mu se te rane inficiraju i zagnoje, sto ce biti potpomognuto specijalnim premazom, te da doticni nece biti u stanju da se laca misa bar do kraja narednog chelenDZa.

Eto toliko za sad.

Ej dboxx-u mozda ti ne bi bilo lose za onaj prvi cajnik sa peharom da napravis kao neke primitive (box,sphere,..) da cure ili vire iz njega,meni je taj prvi (tj.levi na slici) mnogo simpatican.

A imao sam ko klinac vake autice sa ovim glavonjama sto vire,nisu bili dziberi nego neki drugi doduse.

ne znam da li cu se uklopiti u pravila challeng-a, posto sam iskoristio model koji je radjen par dana, u svakom sluchaju nije s goreg postovati. Dakle, ne racunajuci ranije izmodelovanog choveka, njegovo poziranje, modelovanje ostalih elemenata trofeja i rendering su trajali oko 2.5 sata.

dizajnzonatrophy.jpg

pozdrav

uf miloshe ovo je extra. Lepo odrazava "muke modelerske", a i nase fizicke predispozicije :rolleyes: :lol:

a sto se tice pravila, nigde ne pise da se ne sme vaditi neki WIP iz budzaka ili model koji nije "komercijalizovan". U svakom slucaju, nisi uz'o iz evera.

Ja sad upadam u trku bez tockova al... jbg kad moram podsetiti ljude. Speed modeling challange znaci: uzmes program otvoris ga i sto brze namodelujes nesto od nule, podrazumevalo bi se da se ne uzimaju stari modeli kao i delovi modela :-S.

Ja sad upadam u trku bez tockova al... jbg kad moram podsetiti ljude. Speed modeling challange znaci: uzmes program otvoris ga i sto brze namodelujes nesto od nule, podrazumevalo bi se da se ne uzimaju stari modeli kao i delovi modela :-S.

Neznam ko ce da poslusa taj tvoj predlog.Svi ce da rade onoliko dugo kolko misle.

Inace najbolje da se challange zvao modeling challange a ne speed modeling,al valjda je to neki markentiski trik. ;)

Neznam ko ce da poslusa taj tvoj predlog.Svi ce da rade onoliko dugo kolko misle.

Inace najbolje da se challange zvao modeling challange a ne speed modeling,al valjda je to neki markentiski trik. ;)

dddddd..... pa upravo, treba da je modeling challange a ne speed modeling :S ako ce se koristiti matori modeli. Al opet poenta je da se sve radi od nule. Besh ti to kad neko ima everove modele i turi ih u scenu, al si mudonja iz modelinga pff..

Nisam vid'o da je neko tur'o ever ovde (ko ga metne, metnem mu ga... :angry:) , ali ne vidim razlog da neko iskoristi neki svoj model od ranije ako se uklapa u citavu pricu. U krajnjoj liniji "trofej" je ovo. Pa ne moze to 'nako ofrlje da se radi.

btw, jedan predlog organizatoru. Predlazem da se uvede quorum, tj minimalan broj ljudi za glasanje, a i da se "strucnom" ziriju da pravo veta, da ako prikazani trofeji ne zadovoljavaju neke kriterijume, trofej ni ne bude usvojen. Mislim da nije izbor "glavnog" po svaku cenu bas najbolja opcija, eto npr. nasa skupstina, vlada itd.. :rolleyes: . Pa i ako se desi takva situacija , da se konkurs prolongira. II , III krug... sve u nasem srbskom maniru :lol: