Jump to content
Sign in to follow this  
artintact

HTC Desire

Recommended Posts

htcdesirevirginuk.jpg

General:

- CPU: Qualcomm Snapdragon QSD8250 1 GHz

- 2G: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900

- 3G: HSDPA 900 / 2100

Memory:

- Internal 576 MB RAM; 512 MB ROM

- Card slot microSD, up to 32GB, 4GB included, buy memory

Display:

- AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors

- 480 x 800 pixels, 3.7 inches

- Multi-touch input method

- Accelerometer sensor for UI auto-rotate

- Proximity sensor for auto turn-off

- Optical trackball

Size

- Dimensions: 119 x 60 x 11.9 mm

- Weight: 135 g

Features

- Messaging: SMS, MMS, Email, Push Email, IM

- Browser: HTML

- Radio: Stereo FM radio with RDS

- Colors: Black, Brown, Silver

- GPS: Yes, with A-GPS support

Data

- GPRS: Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps

- EDGE: Class 10, 236.8 kbps

- 3G: HSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 2 Mbps

- WLAN: Wi-Fi 802.11 b/g

- Bluetooth: v2.1 with A2DP

- USB: microUSB v2.0

Camera

- 5 MP, 2592 x 1944 pixels, autofocus, LED flash

- Video WVGA (800x480) @ 15fps

Java:

- Via third party application

- Digital compass

- Dedicated search key

- Google Search, Maps, Gmail

- YouTube, Google Talk, Picasa integration

- MP3/AAC+/WAV/WMA9 player

- MP4/H.263/H.264/WMV9 player

- Facebook, Flickr, Twitter

- Voice memo

Battery:

- Standard battery: Li-Ion 1400 mAh

- Stand-by: Up to 340 h (2G) / Up to 360 h (3G)

- Talk time: Up to 6 h 40 min (2G) / Up to 6 h 30 min (3G)

Zašto bi, pobogu, neko instalirao Android na Iphone? Pogotovo kad za manje pare možeš da uzmeš ovaj Desire, koji ga šije u svakom pogledu, pri čemu ne moraš ništa da bušiš, niti da se misliš ako tvoj 32GS plaćen papreno krene da prokišnjava? :D

Desire i Nexus su hardverski skoro pa identčni. Prva razlika je u fabrickom ROM interfejsu. Desire ima isti onaj koji je kod Hera. To se da srediti i kod Nexusa, hak kamaradi sa xda-developersa su čudo šta sve rade za sve HTCe i Android i WM. Moj HD2 je posle nedelju dana druženja sa njima reprogramiran i istvikovan do te mere, da sam dobio skoro novi telefon sigurno duplo funkcionaloniji. Druga razlika i ono što se ne mere srediti je donja mehanička tabla sa tasterima koja je kod Disire ista kao kod Heroa, koja u paru sa polukružnim softverskim rol menijem u dnu ekrana daju ubistveno funkcionalnu kobinaciju. Inače mehanička izrada i finiš svih pomnutih telefona je vrh.

Ako budem morao da se odreknem ajfuna, Hero ili ovo ce biti moj izbor :)

Ako sada pazariš, bolje uzmi Desire. Hero sam koristio godinu dana i jeste ergonomsko čudo u pravom smislu te reči, ali ipak nije dostojan rival Ajfonu, 'podnošljivo' je sporiji ali ipak zna da gnjavi posebno ako si probao ili imaš već nešto brže. Predpostavljam da će njegova revizija v2 biti loodeelo-shizenje, tako da ako ti treba mali, kompaktni i ergonomski savršen telefon za džep koji je sposoban skoro za sve akrobacije kao njegova veća braća, i naravno ako ti se ne žuri, bolje sačekaj njegovog naslednika.

Ja se namerio na Legend, valjda je on V2 Heroa. Telefon je perfekcija u svakom pogledu, a pogotovo sto ga mozes uzeti za male pare u VIP-u (20ak hiljada) uz potpis ugovora.

Zašto bi, pobogu, neko instalirao Android na Iphone? Pogotovo kad za manje pare možeš da uzmeš ovaj Desire, koji ga šije u svakom pogledu, pri čemu ne moraš ništa da bušiš, niti da se misliš ako tvoj 32GS plaćen papreno krene da prokišnjava? :D

Iz istog razloga shto imam Ubuntu i Windows na Mac-u ili iz istog razloga shto imam Skype na PSP-u - moze mi se :D

Na VIP-u sa tim paketom (Postpaid 325) imash 325MB besplatno a nakon toga 0,04 din po kilobajtu.

Još u kombinaciji sa wifi-jem koga ima sve više na sve strane, to je sasvim dovoljno svakom 'običnom' korisniku.

ps - u romingu su kilobajti 'gori vatra', tako da kada ste preko grane, poubijajte sve opcije samopovezivanja na mrežu i koristite samo wifi.

@Christopher Carrion

Mozda je offtopic, ali moram napomenuti da sam se odusevio VIP-ovom mrezom, cak i ovde u zabacenom Srbobranu. U mesec dana koliko koristim njihov broj nisam ni jednom bio nedostupan (mesta kretanja Srbobran, Becej, Vrbas, Sirig, Novi Sad, Backa Topola), osim kada pricam, a i onda mi stigne obavestenje o pozivu koji se desio za vreme zauzeca linije. Takodje i onome ko je zvao stize obavestenje da sam ponovo dostupan. Very neat, meni se svidja.

Android ima opciju da ne koristi prenos podataka kad je u roamingu preko mreže. Korisna opcija i provereno šljaka. :)

Što se paketa tiče, ako u kući i na par destinacija imate WiFi, teško je potrošiti više od par desetina megabajta. Meni je telefon uvek na netu (imam tarifni dodatak na MTS sa 300Mb mesečno) i nema teoretske šanse da ga potrošim normalnim korišćenjem.

U vecim eu gradovima, skoro ceo centar je pokriven wifi-jem. A i u bg je već prilično pokriven centar, skoro svi parkovi, većina kafića, pa čak i neki butici :) Ako se još u stanu ima ruter, i minimalni paketi koje daju provajderi su više nego dovoljni.

Koliko je 325 mega u svakodnevnom koriscenju rss readera/twittera/gmail-a i malo browsinga?

Last Month: 169.18 Mb

znaci dovoljno sasvim ;)

Nemoj da se neko zezne pa kupi u nekoj od prodavnica mob. telefona, koliko vidim u Srbiji je 590e telefon :( lepo voz 20e Beograd - Sofija, i kupis za 420e nov u Plesio prodavnici :)

Ako je u Bugarskoj ovaj telefon 420e, zasto se kod nas onda prodaje za 600e? Evo videh juce u Apple prodavnici u DeltaCitiju, iPhone se prodaje za 900e. Zar ljudi zaista daju toliko para? Strasno... Sva sreca pa nam ukinuse vize...