Jump to content

3d LowPoly modeling

Mercury
 Share

Recommended Posts

• 2 months later...
  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

• 4 weeks later...
  • 1 year later...

Evo jos jedan model, nakon pauze od 3d-a od pola godine, resio sam da se vratim starim korenima i napravim neki 3d model na brzaka i da se prisetim 3ds max-a. Ipak ga nisam zaboravio. Ovo je rezultat :

stuka3d.png

Evo i neka mala animacija :

stukaAni.gif

Model je napravljen low poly, sa namerom da ga testiram za 3d igru u fleshu. Tekstura je radjena na brzaka doradicu je jos najverovatnije.

Wow, zesce dobar model. Mislim da mu ne treba ni jedna tacka vise, ni jedna tacka manje. Kako radis 3d u flashu?

Hvala. Pa koristim Papervision3D. Ali sada posto ocu da probam mogucnosti koje nudi stage3D, mislim da cu probati sa Away3D-om, prvenstveno zbog brzine koju dobijam preko stage3D-a.

• 4 weeks later...

Ne videh ovaj odgovor. Radio sam malo sa away i odusevljen sam cetvorkom, ali sudbina flash-a me malo odbija da se potpuno udubim pa sam presao na unity :(

I dalje doduse, ne mogu da verujem da postoji nacin da se 3d tera 90% browsera na ovom svetu (tipa, u korporacijama, flash player postoji, unity verovatno ne i tesko ga je instalirati) a da ce se platforma penzionisati.

• 3 weeks later...
Pokidao si štukicu, samo da joj na tex. staviš one crne tasčkice što sijaju i malo bump - baš bi bilo ultrakjul :)

Za svoje modele vise volim taj handpainted look ( warcraft 3, world of warcraft, league of legends etc.), nego realan sa svim silnim normal, spec, glow i ostalim mapama ... :)

Evo jos neki model koji sam zapoceo, baziran na mom avataru, "still work in progress":

androbot.png

Zavrsicu ga kad stignem posto sam u poslu do guse a ovo radim da malo vezbam 3d, jer ga bas nesto i ne radim u poslednje vreme ...