Jump to content

3d LowPoly modeling

Mercury
 Share

Recommended Posts

Gledam ovu sekciju, Game Dizajn, i svi pricaju o 3d engine-ima i tako tim stvarima, ali nigde se ne pominje ostali deo game developmenta ( osim u par tema :( ). Pa evo ja resih da napravim sekciju za one koji zele da nesto izmodeluju, odrade UVW mape i istektsturisu modele.

Evo ja cu da pocnem prvi:

Leteci Jazavicar :

Ovo je neka luda ideja na koju sam dosao gledajuci razne koncept dizajnove...

Jazavicar ima pufnaste gace i jasu, i za gace ima zakacen propeler pomocu koga leti :D

leteciJazavicar.gif

Ovo je 3d silueta modela :)

Ima 800 tris-ova, sto je dovoljno LowPoly. Mozda jos malo ga popravim, premestim vertex here 'n there :D ...

Sledece je UVW mapping ! :lol:

Postavljacu progres svako malo, kada nesto napravim, tako da vidite progress ...

Nemojte me pitati zasto neradim sa vise polycounta i highpoly model u Zbrush-u i Mudbox-u ili zasto ne koristim normal,bump,spec,glow i ko zna koje druge mape. Sve ja to postujem, nezelim nikog da uvredim ali su mi modeli sa obicnim teksturama uvek imali dusu, za razliku od hyper realnih modela koje imamo na svako cose :rolleyes: .

ps. Zeleo bi da svako barem proba LP modeliranje, tako da model svede na minimum a detalje nadoknadi teksturom. Ja sam prvo kao hobi, pravio LP modele u maxu, sto mi je kasnije veoma pomoglo, tako sto sada znam kako da napravim dobru topologiju na obicnim modelima, zato je pravljenje dobre topologije jedna od mojih jacih strana u 3d-u.

Mercury

• Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

he..lepo je to sve...nadam se da ce ova tema i zaziveti...obzirom koliko se ovakve stvari rade kod nas...(a rade se vlo malo, nazalost)

slazem se da je LO poly i dobra diffuse tekstura srz dobrog modela...i licno bih voleo da se ova tema koncepcijski razvije u neki practice session, madaja kao prvi imam vrlo malo vremena ali otom potom...:))

daj sad nesto ozbiljnije od ove siluete leteceg jazavicara...dakle teksture u radu i slicn..:))

he..lepo je to sve...nadam se da ce ova tema i zaziveti...obzirom koliko se ovakve stvari rade kod nas...(a rade se vlo malo, nazalost)

slazem se da je LO poly i dobra diffuse tekstura srz dobrog modela...i licno bih voleo da se ova tema koncepcijski razvije u neki practice session, madaja kao prvi imam vrlo malo vremena ali otom potom...:))

daj sad nesto ozbiljnije od ove siluete leteceg jazavicara...dakle teksture u radu i slicn..:))

Naravno to je sledece, nego sam u guzvi, ispiti (jedan sam vec ljosnuo <_< , srecom ima popravni :lol:) itd, ali radi se na tome :)

• 2 weeks later...
Sjajno, mnogima moze koristiti kao dobar pokazatelj kako se dobro optimizuje tekstura :)

Hvala Lucky, moglo se ovo jos malo bolje optimizovat (npr. 256x128 je idealna rezolucija za ovo), ali kad je na brzaka dobro je i ovako :)

Evo neki medo sto sam radio pre neki mesec, crko mi je hard i odose svi podaci, inace bih ga zavrsio sigurno,

tako da je ovo bio work in progres pre sto mi je crko disk, jos sam trebao ruke da prepravim i noge, pa na teksturisanje ali sta ces ...

polycount = 500 tris

medjedLPModel.png

I evo video kako je zigledala tekstura na modelu:

• 6 months later...

setio sam se da je mercury otvorio temu ovde, zamalo da otvorim novu :) evo nekog game modela, jutros radjenog...

cinema 4d i gimp, 265 poly, textura 1024, mada ide dobro i sa 512 ...

spremam gomilu modela za neki environment, pa ako budem imao nesto zanimljivo nakacicu ovde :)

consolerender.jpg

Realtime iz Unity 3d-a :

unityconsole.jpg

• 2 weeks later...

Evo od mene mali doprinos, odradio nakon posla, inspirisan megaman jedinicom (ko je igrao prepoznace slicnost :D ) :

HelenemyBot 338 tris

helenemybot.png

I kratke animacije (unapred se izvinjava na losem frejm rejtu, trebalo bi da je bar 2 puta brze <_< ):

-Fly

-Open

helenemybrzi.gif

ps:Tekstura je brzo sklepana, poradicu jos na njoj, ako budem imao vremena ...

resio sam da odradim Spalsh Damage environmet test, zavrso sam grube radove, ostali samo sitni propsovi da se pobacaju po sceni. Oni traze da se uradi do 20k trisa, ja potrosio oko 3k :) ostalo cu na detalje, mada radicu jos 2-3k trisa u vrh glave...

na sceni je jedan mesh, dva uv-a, dve texture 1024 diff,spec i normal.

koncept iz Splashdamage-a

arttest_concept02.jpg

wire iz c4d:

wirewipenvSpa.jpg

renderi c4d:

finalenvSplash.jpg

finalenvSplash2.jpg

Unity3d realtime:

unitywip.jpg

i ako hoce neko da proba kako izgleda uzivo :) (potreban vam je samo unity3d web player)

http://www.wildboarsgames.com/testwip/testenv.html