-V-O-Y-A-G-E-R- Posted August 17, 2009 Report Posted August 17, 2009 Ma da, inače se skoro ne vidi, ali će baš u tom 30-om minutu posle ponoći biti velik ko lubenica, da bi se opet smanjio na svoju veličinu, tj. udaljio od Zemlje :) Gluposti, ne troši vreme gledajući u nebo tu noć :)
igors Posted August 17, 2009 Report Posted August 17, 2009 Voleo bih da neko potvrdi ovu informaciju, da ne blenem u nebo tražeći drugi Mesec... http://en.wikipedia.org/wiki/Mars_hoax
kobayashi Posted August 17, 2009 Report Posted August 17, 2009 Boli me uvo koliki ce da bude Mars, kad sam danas na poslu dobio e-mail u kome se kaze da mi je umro rodjak u nekoj africkoj drzavi, a bio direktor naftne kompanije i ostavio mi 18.000.000US$ :lol:
Mr D Posted August 17, 2009 Report Posted August 17, 2009 Igors, hvala na odgovoru. Izvinjavam se na prosleđivanju informacije pre provere. Dakle, izgledaće Mars velik kao Mesec gledan golim okom, ali pod uslovom da imam uvećanje od 75x, ili da mu se primaknem za 55.014.560 km.
mariana579 Posted January 14, 2010 Report Posted January 14, 2010 Razgovor o knjizi Suzan Sontag On Photography u KCB-u ...klik
eneloop Posted March 3, 2010 Report Posted March 3, 2010 Da li je dozvoljeno unosenje foto aparata na davis cup Srbija-SAD?
pitchwayz Posted August 26, 2010 Report Posted August 26, 2010 Moto trke - Batajnica 28. i 29.08.2010. Nakon nekoliko odloženih i samo jedne odvožene trke za domaći Road Racing šampionat, takmičari će konašno ponovo ukrstiti koplja ovog vikenda, tačnije 28. i 29. avgusta na Batajničkom aerodromu. Trkački vikend pod organizacijom Moto Kluba Brezik iz Obrenovca počinje slobodnim treninzima koji se voze u subotu od 09:00 kada će na stazu izaći vozači Moto Classic prvenstva. Takmičari klase 125SP izaćiće na stazu u 10:00 časova, a za njima će se redom nizati vozači Happeninga, Supersporta i SportStocka. Kvalifikacije, koje se voze istim redosledom, počinju od 11:50 i u planu je da potraju do 18 časova. Nedelja je dan kada će na stazi goreti. Nakon redovnih jutarnjih WarmUP-ova, prva trka dana startuje u 12:30, kada će na startnu liniju stati najmlađi vozači. Trke za Moto Classic prvenstvo voziće se od 15:00 časova. Ko je rad da fotka, moze i u subotu da dojde, kada je manja guzva oko staze, a i redari su opusteniji.
f16 Posted September 23, 2010 Report Posted September 23, 2010 MZ Perlez KUD “Arsenije Teodorović” Centar za foto i filmsku kulturu Srba Kako smo doznali da niste sve uslikali prošle godine, mi rešili da Vas pozovemo ponovo u goste. DOBRO DOŠLI NA FOTO SAFARI U PERLEZU 25. SEPTEMBRA, 2010. (subota) DOBRO DOŠLI SVI LJUBITELJI FOTOGRAFIJE I FILMA IZ CELOG SVETA. Perlez se nalazi na putu Beograd – Zrenjanin na 45-om km, udaljenost od Novog Sada, kada se ide starim putem za Zrenjanin preko Šajkaša i Titela je 40 km, a od Zrenjanina 20 km. Može se doći i vodenim putem rekom Tisom i kanalom DTD-“Begej”. Perlez je živopisno Banatsko selo, bogato raznim motivima i autentičnim likovima. Perležani imaju dve Pravoslavne i jednu Rimokatoličku Crkvu, koje će biti otvorene za fotografisanje. Manja Pravoslavna Crkva je izuzetno stara a u novijoj se nalazi jedan od najlepših ikonostasa u našoj zemlji autora Uroša Predića. U toku je branje kukuruza, a od ostalih motiva mogu se fotografisati stada ovaca, krava, čobani, a u blizini su ornitološki rezervat “Carska bara” i slano jezero Petra. Seoske kafane imaju ZDRAVO pristupačne cene, a BanatCki ručak (oko 15h) je obezbeđen za sve učesnike safarija. Da Vam ručak bude prijatniji u 14,55 h zakazali smo zvanično otvaranje izložbe, „Jesen u Perlezu 2009“ od Vaših fotografija sa prošlogodišnjeg druženja. Kotizacija iznosi 300,00 din. i plaća se po dolasku u Perlez. Dolazak i prijava učesnika u periodu od 09.00 do 10.00h u domu kulture u centru sela. Obavezno je ranije prijavljivanje na e-mail: perlezfotosafari@gmail.com ili na mobilni 065 25 13 299 i 065 861 00 77 Od fotografija nastalih i na ovom fotosafariju organizovaćemo ponovo izložbu po pravilima Foto saveza Srbije. Za one koji žele duže da borave u Perlezu, obavezno da se raspitaju za slobodna mesta (privatan smeštaj) ili uslove kampovanja, tel. 065 861 00 77. Za organizatore: Lajoš Mesaroš Lajko, FA 2 FSS Steva M. Sekerić, KMF FSS
CyberKat Posted April 24, 2011 Report Posted April 24, 2011 Ideja za posetu interesantnoj manifestaciji za fotkanje: MANIFESTACIJA „ ČENEJ U MAJU “ 07. MAJ 2011 GODINE Čenej je na svega 12 km od Novog Sada. Prostire se na 9.423 ha plodne zemlje, njegova duša su vredni paori. Preko 50 salaša je obeležje Čeneja - salaš Volić, salaš 137, salaš Prodanov, Brkin salaš, Kizin salaš, Naš salaš ... Sakupiće se svi koji žele da vrate vrednosti naših majki i očeva, osete miris bakine kuhinje i ukus štrudle sa makom. Pozivamo Vas da nam budete gosti jer Vas očekuje: - skok padobranaca na otvaranju manifestacije - takmičenje u kuvanju čobanskog paprikaša - vožnja fijakerom do salaša - folklorni program,tamburaške bande - uživanje u lepim vinima,sirevima,kulenu - radovi vrednih ruku-etnomotivi Vojvodine - izložba agromehanizacije i njen rad na polju - izložba rasnih grla ovaca i goveda - igre iznenađenja ( trka magaraca, šišanje ovaca) Dođite da se družimo i sačuvamo tradiciju. Očekuje se veliki broj posetilaca i pruža Vam se mogućnost da im predstavite Vaše proizvode i usluge. Manifestacija „ČENEJ U MAJU“ održava se u lepom okruženju lovačkog doma na Čeneju,sa jezerom, velikim brojem parking mesta.
dzonivajsmiler Posted September 18, 2013 Report Posted September 18, 2013 Kriejtiv lajv organizuje LIVE predavanja na temu fotografije, tko ima vremena ima zanimljivoga sadržaja, malo nezgodno što je LIVE, no nema veze. Ima 3 kanala, nisu samo tehnikalije ima i dosta toga o pratećim vještinama...
marvel Posted October 10, 2013 Report Posted October 10, 2013 U subotu, 12. i 13. oktobra, takmicenje u ritmickoj gimnastici `RITAM KUP` u hali Slodes https://sr-rs.facebook.com/pages/RITMI%C4%8...KA/109998090014 http://www.ritam.org.rs/ritam-kup-2013.html
neu3no Posted November 15, 2013 Report Posted November 15, 2013 Astrofotografi i oni koji bi volei da probaju. Stize nam kometa ISON. Podaci sa Live Tracker Tool kažu da je trenutna sjajnost (magnituda) 5.97. Što niža magnituda, objekat je sjajniji. Obično je dovolja magnituda 6.0 da bi objekat bio vidljiv golim okom. Magnituda 0 je vrednost zvezde Vega koja je peta najsjajnija zvezda na nebu. Sirius je -1.47 ISON bi trebalo da se vidi rano zorom, pre svitanja, prema sazvežđu Device. Pun mesec malo smeta ovih dana, al posle bi trebalo da je super. Možemo da se nadamo košavi i dalje jer je očistila nebo i vazduh, a posebno će biti super onima van velikih gradova. Sretno škljocanje. :)
marvel Posted April 4, 2014 Report Posted April 4, 2014 U nedelju, 6. aprila medjunarodni karneval u Rakovici http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/453033/Me...edelju-6-aprila
prolece Posted May 6, 2014 Report Posted May 6, 2014 nijesam siguran da li ovo propada ovde, no uglavnom, dele tri stampaca, a upad je besplatan. srecno http://fotoramafest.com/en/konkurs-2/
marvel Posted May 7, 2014 Report Posted May 7, 2014 Izlozba `NA TRAGU SVETLOSTI` u Galeriji ’73; sutra otvaranje.. http://beogradfoto.rs/2014/05/07/na-tragu-...-u-galeriji-73/
Петар М. Дима Posted August 8, 2014 Report Posted August 8, 2014 Nikon Photo Contest 2014-2015 http://www.nikon-photocontest.com/en/#/home
marvel Posted September 16, 2014 Report Posted September 16, 2014 Fotoberza na starom mestu ( TC Staklenac ) je 5. oktobra, od 10 do 16 časova.
paparazzit Posted September 22, 2014 Report Posted September 22, 2014 Najava za Konkurs i odlicno takmicene sa bahatom nagradom http://www.fotomaraton.rs/aktuelno.php?id=...0WZ5Io.facebook
marvel Posted November 26, 2014 Report Posted November 26, 2014 Tradicionalna FOTOBERZA u Beogradu. Nedelja 7. decembar, TC Staklenac, Trg republike, od 10 do 16.
amaNS Posted December 26, 2014 Report Posted December 26, 2014 26.12.2014. (danas) od 17:45h otvaranje izložbe fotografija "Čuvari uspomena i svedoci istorije" u sklopu obeležavanja "Fotoreporterske Nove godine" koju organizuje Foto asocijacija Vojvodine. Posetioci će ovom prilikom imati priliku i da se druže i razgovaraju s pojedinim autorima. Muzej Vojvodine, Dunavska 37, Novi Sad - 17:45h Detaljno...
begbie86 Posted January 21, 2015 Report Posted January 21, 2015 2. PHOTO & VIDEO WORKSHOP 24-27. mart 2015., Drvengrad, Mokra Gora Predavači: Sakis Batzalis (Grčka) - www.sakisbatzalisphotography.com Damiano Errico (Italija) - www.damianoerrico.it Sergio Duarte (Portugal) - www.vimeo.com/sergioduarte Više informacija na: +381 63 11 66 325 photovideoworkshop@gmail.com www.photovideoworkshop.com www.facebook.com/photovideoworkshop
marvel Posted March 26, 2015 Report Posted March 26, 2015 Karneval u rakovici u nedelju 29.03. http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1658984
marvel Posted July 24, 2016 Report Posted July 24, 2016 Festival avanturističkih sportova i dobre zabave na Kamenoj Gori : http://www.greenland.org.rs/
marvel Posted July 28, 2016 Report Posted July 28, 2016 http://www.refoto.rs/kompanija-canon-podrz...mlade-umetnike/ Izlozba, predavanje Zorana Mircetica i promocija canona u Artgetu.
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now