Jump to content

InDesign CS5 je stigao

Bukira
 Share

Recommended Posts

Za one kojima je promaklo, Adobe je danas zvanično najavio novu verziju paketa programa Creative Suite 5.

Među brojnim novitetima InDesigna CS5, napomenuo bih mogućnost različitih dimenzija stranica, pasuse koji se najzad mogu prostirati preko više kolona, paleta Layer slična Illustratorovoj, unapređen rad sa objektima i eksport u Flash...

Za više informcija o novitetima InDesigna CS5 klik ovde

• 2 weeks later...

sviđa mi se novi Gap tool... kao i prečica za corner efektima...

a ne sviđa mi se, il to ima negdje da se podesi, kad rotiram neki objekat recimo 90 stepeni, ne rotira ga iz centra nego se pomjeri.... to mi se na CS4 po defaultu nije dešavalo.

treće, ne vidi se onaj status bar prilikom exporta u pdf, tj dokle je stigao, ne znam jel to samo kod mene, neki bug ili nešto treće... :angry:

što se tiče mog utiska, ima alatki čija je dostupnost sada bolja, možda sam imao prevelika očekivanja, al očekivao sam nešto više od InDesigna u verziji CS5, nešto novo... :rolleyes:

a ne sviđa mi se, il to ima negdje da se podesi, kad rotiram neki objekat recimo 90 stepeni, ne rotira ga iz centra nego se pomjeri.... to mi se na CS4 po defaultu nije dešavalo.

omg, od traganja za nečim novim, potpuno zaboravih kliknut onu ikonicu za centar na početku tulbara ;)

do mene je...

treće, ne vidi se onaj status bar prilikom exporta u pdf, tj dokle je stigao, ne znam jel to samo kod mene, neki bug ili nešto treće...

Nije bug, to je jedan od noviteta i omogućava rad u pozadini dok, recimo, traje eksport u veliki PDF. Ako želiš da vidiš progres, otvori novu paletu Background Tasks (Window > Utilities).

Ovo sa fontovima je zaista odlična stvar, naročito za štampare i ljude koji rade u grafičkim studijima sa puno različitog materijala i mnoštvom fontova. Samo treba voditi računa da se folder u koji se smeštaju fontovi obavezno nazove Document Fonts, samo u tom slučaju ih InDesign vidi.