Jump to content

Peticija za izdvajanje GameDev foruma iz 3D

NiTRO
 Share

Od nas zavisi!  

48 members have voted

1. 1. Da ili ne?

• Za
      41
    • Protivu
      4
    • Ni u ludilu
      3

Recommended Posts

Naravno, samo da ne bude zabune, pod posebnim forumom se podrazumeva posebnu sekciju foruma, tj. da ne bude vise podvrsta 3d modelinga (jer u mnogo slucajeva i ne morati ima veze sa istim). Dakle, samo nova kategorija, a ne celokupan zaseban forum il' kako god to ko moze da protumaci.

@ Bobi

E Bobi, Bobi, kolko ja znam ti ziveshe jedno vreme od rada na igrama, a? :D

da znas samo, backstabbovi iz senke su najzaje*aniji :)

@ Bobi

E Bobi, Bobi, kolko ja znam ti ziveshe jedno vreme od rada na igrama, a? :D

da znas samo, backstabbovi iz senke su najzaje*aniji :)

Živim i dalje. :lol:

Šalim se ja malo, imate i moj glas. ;)

Ionako 3D treba da se otrese game-dev kutka.

Samo nam ružite podforum. :P :lol:

Nemoj tako obicno koristimo 1024x1024, a ako zapadne 2048x2048 eh puna kapa :lol:

Kad neki game engine bude pravio realtime area shadow senke na hi poly modelima (hi-poly modeli su niski u mom skromnom kriterijumu (recimo, do 20-30.000 poligona), onda ćete imati moj respect.

AO takođe u realtime-u naravno.

I, pre svega, korišećenje više od 8 svetala po viewportu.

:)

Kao sto i primetiste, na osnovu uzorka od 86% ova podgrupa je na kraju i izdvojena iz 3d modeling grupe, dakle, sada game dizajneri vise ne moraju obavezno da protrcavaju kroz 3d grupicu :)

Na nama koji smo glasali za izdvajanje je sada da to i opravdamo i potrudimo se da ozivimo ovaj forum vise nego sto je to do sada bio slucaj dok je bio skriven od ociju sireg auditorijuma.

U narednim danima forum ce se jos malo preorganizovati, da bi sve bilo preglednije i korisnije, pa verujem da ce to biti prvi korak ka podizanju nivoa ovog foruma.

Eto, ko god zeli moze jos da kucne na ovu temu a onda da krenemo u neke konstruktivnije :)

Pozdrav svim dizajnerima, ili bar ljubiteljima igara :)

@ Lucky

hvala hvala :)

@ Dimke

Evo u narednih desetak dana stay tuned dok malo preorganizujemo neke stvari o kojima smo dogovarali pa ces videti, da stavimo neke resurse u sticky umesto starih nefunkcionalnih tema koje su otkacene....tako da ce sticky sekcija biti dosta kvalitetnija i naravno svi ce u njoj moci da ucestvuju..a glavna stvar vezana za izdvajanje Gamedeva nije bila da se nesto globalno promeni, vec jednostavno da vise ljudi ima uvid u to da Game dizajn sekcija postoji na forumu, i isto tako da bude logicnije da dodjes direktno u Game dizajn, a ne preko 3d-a, sa kojim game dizajn ne mora obavezno imati veze.

U svakom slucaju, nakon sto osnovna tumbanja budu zavrsena okacicemo temu sa svim informacijama da se zna sta je sve uradjeno i promenjeno, i onda dalje u nove teme i diskusije :)