Jump to content
mula

pay pal jel moze u Srbiji

Recommended Posts

Cao,ne znam da li ovakvo pitanje primereno za caskanje,ali ovo mi se cinila kao najbolja alternativa.

Da li neko zna koji je najlaksi nacin da ti neko plati koje recimo iz Amerike,a da ti imas ziro racun u domacoj banci.Poslodavac mi je predlozio pay pal,ali koliko sam cuo ,to u Srbiji ne funkcionise?Ako je to tacno koje jos opcije postoje.TNX u napred

ako nemash paypal, najbolja alternativa ti je wire transfer, placas troskove , odprilike, nekih 10-30e na 1000 , zavisi od banke do banke

Ne može paypal još uvek zvanično i legalno. Postoje fore i forice kako da otvoriš račun, ali o tome je pisano nadugačko i naširoko i ovde na DZ i na netu, tako da oko toga neću trošiti vreme.

Od nedavno kod nas može WesternUnion. Proveri koliko deru po transakciji.

kolko ja vidim na paypalovom sajtu, mozhe da se izabere srbija kao zemlja za registraciju?

A gde si to video!?

paypale.jpg

kolko ja vidim na paypalovom sajtu, mozhe da se izabere srbija kao zemlja za registraciju?

Moze godinama ali kada izaberesh Srbiju i kliknesh next ili shta vec kaze ti "zao nam je mnogo, mnogo, mnogo ali ne moze Srbija".

@CC - ne staj mi na muku još sa iPhone-om :lol:

PayPal bi trebalo da se do kraja 2010. pojavi i kod nas. Bilo je reči o tome, ali ja dok ne vidim to svojim očima, ništa im ne verujem. Poznajući naše "stručnjake" i političare, može to opušteno da se produži na još par godina pregovora i ispunjavanja uslova.

Pa imao je prosle godine u Delta City-ju, samo je fora sto je kostao 80.000!!!!!! Covek pisao ovde, valjda ne laze:

http://forum.mobilize.rs/index.php?topic=1138.0

Dakle, ako ce i PayPal i drugi koji jos nisu dosli tako da se ponasaju, onda neka i ne dolaze.

bas me zanima kako je to legalno kad nas nema ni na spisku podrzanih zemalja u iTunes-u?

kupis iPhone i samo telefoniras? nikad ne skines pesmu niti jednu aplikaciju?

elem, mislim da gresis, ne trebamo mi PayPal-u i Apple-u, nego oni trebaju nama ;)

a opet, nas nigde na tim spiskovima nema, mislite o tome... recimo dok spashavate pla... :P

"...ministarka Matić je najavila da će Vlada Srbije do kraja godine uskladiti zakonsku regulativu kako bi građani mogli da plaćaju putem Interneta. "

Što u prevodu znači - to kod nas ne radi i ko zna kad će raditi.

Kod nas ministri efikasno donose regulative samo za ono zašta im neko plati debelu proviziju, a ne za ono što bi građanima bilo korisno. Npr. brzo i efikasno su zakupili satelit za praćenje i prismotru koji građanima treba isto koliko i idiotu lovačka dozvola.

Brzo i efikasno su uveli digitalna dokumenta i čipove. Zašto, jel nam je bio problem da nosimo papirnu ličnu kartu? Ovde su čak bili najefikasniji u svetu.

Zaključak je vrlo prost. Oni iz PayPal-a su škrtice jer neće da plate proviziju za ministre da oni to brzo i efikasno jelte implementiraju u Srbiju, a ja sam majmun jer sam išao da glasam nekoga. Od sada ko me vidi da sam izašao na glasanje nek mi slobodno sveže šamarčinu najjače što može. Slobodno, neću mu ništa.

Nego, može li se samostalno dobiti Payoneer kartica? Koliko sam ja mogao da vidim - ne može. Postoji li neki način? Neki moj drugar je zainteresovan pa reko da pomognem čoveku i raspitam se.

pioneer ne moze iz cista mira... mora neka firma koja ima ugovor sa njima da ti je izda.

a paypal ce biti, najvoervatnije, ali sigurno nece moci da se prima novac. mada, kome je trebalo, snasao se vec do sada sa paypalom...

Hvala Lord.

Čovek hoće da prodaje nešto preko net-a i ujedno da može preko tog istog servisa i da plaća, a da preskoči domaće banke ako je ikako moguće. Ako neko ima predlog neka kaže.

Nadam se da nije problem što ovde diskutujemo da ne otvaram drugu temu.

Ako covek hoce da prodaje preko neta,predpostavljam da ima neki svoj website,mogao bi implementirati 2checkout na primer na svoj sajt,onda bi dobio i debitnu karticu da moze podizati kes sa bankomata.Tu karticu moze koristiti i za kupovinu preko neta,jedina mana ovog servisa,mada i nije nesto strasno je provizija od 5,5% i 0,45$ po svakoj transakciji.