Jump to content

Print protiv pusenja

Recommended Posts

I meni je slicna asocijacija kao Nesi. Dakle, nije stradao pusac vec neko drugi. Sitan ti je tekst te ne mogu da procitam, no ako je poruka da pusenje ubija ljude u nasoj okolini onda je ok.

Vizuelno odlicno!

Jos jedna stvar: ukoliko je ovo "pusenje ubija" dole desno na belom oznaka akcije ne bi bilo zgorega da bude manje, jer se ovako svadja sa osnovnom porukom "pusenje ubija".

pozdrav

Slozio bi se da je ovo prilicno pretece ali je mala verovatnoca da ce nekoga zaustaviti u pusenju.

Ako ti je koncept bockanja lutke toliko zanimljiv, mozda ne bi bilo lose da okrenes cigarete... tj. u nagorelim mestima na lutki da zabodes filter a drugi kraj cigarete da bude ili zapaljena/goreca cigareta sa dimom koji se uzdize nad prizorom, ili dogorela cigareta. To bi moglo da podseti pusaca sta radi svom organizmu i da opravda koriscenje lutke u ovom kontekstu.

uvek su mi antipusacke kampanje bile smesne i glupe

i ovo takodje, mislim da je ideja losa, kao da se uopste nisi potrudila oko nje

ostalo van ideje je dobro

ja mislim da niko nece prestati da pusi dok se ozbiljno ne uplasi za svoje zdravlje, zivot, ili lepotu

bio on neki profesor ili radnik gradske cistoce, znaci bez nekih simbolicnih misaonih igara, samo surovo

Meni je ideja vr. Odmah sam pomislio "neko je morao biti ubiven pljugama" i to je to.

I izvedba je sjajna. Samo jedna zamerka na izvedbu: nisu baš sve pljuge morale biti popušene istim brojem dimova. Mogla je neka biti malo veća, neka malo manja.

Što se tiče izvedbe - nemam nekih zamjerki.

Što se tiče ideje - Na prvi pogled sam od ove lutke pomislio da je rukavica. Možda tripujem ali meni tako djeluje. Takođe me asocira na to da je neko ko puši ubio cigaretama nekog drugog. Ovo ispade reklama protiv pušača, a ne protiv pušenja.

Što se tiče savjeta - Kad je već lutka, pa se još probada cigaretama, kako ti se čini da to okreneš na vudu fazon pa kao cigarete zabodene u lutku, a pored odraz lutke u ogledalu da bude tijelo čovjeka kome su cigarete zabodene u one organe koje pušenje oštećuje. Ili da ubaciš končiće kojima cigarete pokreću lutku kao u lutkarskom pozorištu pa da je recimo vode u neki ponor ili tako nešto.

Nadam se da nisam djelovao prepotentno sa ovim savjetima, samo to su ideje koje su mi pale na pamet dok sam čitao prethodne postove. Bilo bi mi drago ako iskoristiš nešto od ovoga što sam napisao.

;)

Plakat je dobar a tekst ispod objasnjava sve onima kojima to nije jasno -PUSENJE UBIJA

Znaci da ubija i pusaca i okolinu pusaca.

Zalosna je istina da ovakve kampanje nemaju efekta ali koji bi bio drugi nacin u toj borbi - samaranje :D

Bivsi strastveni pusac ja.

Što se tiče savjeta - Kad je već lutka, pa se još probada cigaretama, kako ti se čini da to okreneš na vudu fazon pa kao cigarete zabodene u lutku, a pored odraz lutke u ogledalu da bude tijelo čovjeka kome su cigarete zabodene u one organe koje pušenje oštećuje. Ili da ubaciš končiće kojima cigarete pokreću lutku kao u lutkarskom pozorištu pa da je recimo vode u neki ponor ili tako nešto.

Ovakav nacin dozivljavanja pojma "plakat" treba izbegavati. Plakat mora biti jednostavan, kako bi ga mogao sagledati i shvatiti samo jednim pogledom. Koncept "zastani malo pa procitaj pricu koju ti pricam" ne moze nadomestiti efekat "samara" koji je karakteristican za jednostavne, ubojite plakate, a vrlo cesto prekomplikovani plakati ne uspevaju da zadrze paznju prolaznika.

uvek su mi antipusacke kampanje bile smesne i glupe

i ovo takodje, mislim da je ideja losa, kao da se uopste nisi potrudila oko nje

ostalo van ideje je dobro

ja mislim da niko nece prestati da pusi dok se ozbiljno ne uplasi za svoje zdravlje, zivot, ili lepotu

bio on neki profesor ili radnik gradske cistoce, znaci bez nekih simbolicnih misaonih igara, samo surovo

Keri...mojne da trujes i kenjas po tudjim radovima, a za dve godine imas dva komentara i nijedan svoj rad ovde...zasto je ideja losa?...po cemu se nije potrudio?...i sta je to van ideje dobro, ako je ideja losa????wtf?

...covek je dobro odradio plakat...cool ideja, ok realizacija, nije za pobedu na Golden Drum-u ili Epica Awards-u ali je skroz ok...

...generalno, thumbs up

...a ti Keri okaci neki rad da vidimo koje to magicne radove posedujes, kada ovako kenjas po tudjim radovima koji spadaju u kategoriju dobrih kakvih sve ovde ima...

^ Pa ni tvoj odnos broja poruka i godina staža nije puno bolji. Molim te da obratiš pažnju na rečnik. Nije fazon da se izražavamo kao kočijaši. I nemoj te fore "daj da vidimo tvoje radove". To je dno dna. Ima ovde na forumu sjajnih kritičara koji nikad nisu okačili ni jedan rad. Ne kažem za ovaj komentar na koji si odgovarao, ali generalno trebalo bi da izbegavaš to.

prilicno dobra ideja i dobra realizacija... sve u svemu 7/10 IMHO

Ideja: Mozda bi mogao da umesto lutke stavis na asfalt les prekriven belim platnom i obcrtan belom linijom umesto voodoo lutke, naravno da zadrzis pikavce... nadam se da sam jasan ;)

pozz

Super je, jedino što mi smeta je upravo ono što ti je johnny sugerisao. Nekako mi ovi pikavci deluju baš kao da su copy-pastovani. Takođe si mogao da ubaciš efekat dima u celu priču, da dobiješ na težini, atmosferi i dimenziji. Mislim da bi natpis "PUŠENJETO UBIVA" trebao da bude u bold varijanti. Takođe bih probao da povećam lutku za 10-20%.

Pozz

prilicno dobra ideja i dobra realizacija... sve u svemu 7/10 IMHO

Ideja: Mozda bi mogao da umesto lutke stavis na asfalt les prekriven belim platnom i obcrtan belom linijom umesto voodoo lutke, naravno da zadrzis pikavce... nadam se da sam jasan ;)

pozz

Interesantna zamisao. S tim što ne bih ređao pikavce na platnu, već samo progoretine. Dok bi u isto vreme popušeni pikavci (do filtera) ležali pored tela (aluzija na čaure od metaka).

^ Pa ni tvoj odnos broja poruka i godina staža nije puno bolji. Molim te da obratiš pažnju na rečnik. Nije fazon da se izražavamo kao kočijaši. I nemoj te fore "daj da vidimo tvoje radove". To je dno dna. Ima ovde na forumu sjajnih kritičara koji nikad nisu okačili ni jedan rad. Ne kažem za ovaj komentar na koji si odgovarao, ali generalno trebalo bi da izbegavaš to.

Ok, primljeno k' znanju. Jeste, tacno je, da je moj broj poruka mali ali zbog toga sto nemam potrebu da mrsim m*** i pljujem tudje, ili komentarisem bilo sta, bilo kako. Naravno da ima ovde sjajnih i pametnih ljudi, koji mudro zbore ali ima i brdo "pametnjakovica" koji samo pljuckaju po tudjem.

btw. pardoniram za nesto losiji recnik u prethodnom komentaru.