Jump to content

Lo-poly modelling action

Angel_of_Dark
 Share

Recommended Posts

Kockast je zato sto sam limit u broju poligona i velicinu mape uzeo "odokativno". Nemam prestavu koliki je uobicajen broj poligona za ovaj tip i namenu modela, a i programer za ciji engin ovo radim nije bio precizan :) , te sam se trudio da sve bude minimalisticki.

To "malo", znaci sve iz pocetka, novi unwrap, nove mape. <_< Nije problem tu smo da naucimo nesto, samo mi treba neki limit u broju poligona (bar okvirno). Jel zna neko kolika je velicina mape (color), za ovaj tip modela u novijim FPS-ovima?

poz

• Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kockast je zato sto sam limit u broju poligona i velicinu mape uzeo "odokativno". Nemam prestavu koliki je uobicajen broj poligona za ovaj tip i namenu modela, a i programer za ciji engin ovo radim nije bio precizan :) , te sam se trudio da sve bude minimalisticki.

To "malo", znaci sve iz pocetka, novi unwrap, nove mape. <_ nije problem tu smo da naucimo nesto samo mi treba neki limit u broju poligona okvirno jel zna neko kolika je velicina mape za ovaj tip modela novijim fps-ovima>

poz

Nisam dao neki limit jer mislim da je to jako relativno - tj. zavisi jako od toga sta neko zeli da se napravi i od same velicine modela. Ciloj je da stvari izgledaju stilski sto ujednacenije - razmisljaj na ovaj nacin: potrbno je da sve ima mali broj poligona, ali da sa normal mapama izgleda kao da se radi o Hi-poly modelu.

Tvoj odnos je ovde ok - sve je to lepo izbalansirano, ali bi bilo vizuelno mnogo bolje da se po ostrim ivicama stavi neki chamfer - tako ce se svetlo mnogo bolje ponasati a izbeci ce se nagli prelazi izmedju fejsova koji nikada ne izgledaju dobro (znog aliasinga i prekida u kontinuitetu smoothing grupa). Fora je da ovaj model sa nekih 50 dodatnih poligona moze da izgleda jaaako dobro - tj. da izgleda kao Hi-poly.

Eto, to je to.

A sto se tice mapa, najbolje je praviti mape od recimo 512x512, tako da se mogu koristiti i u vecoj rezoluciji. A po potrebi se smanjuju lako.

Nije bas 50, malo vise, ali mislim da je ovo dobro. Cini mi se kako ga pogledam tako mu se nakaci 20 poligona <_< , za chamf. dve linije dodaje po 30 komada, pa onda velduj i sastavljaj. Evo novi wire:

xx43yj.jpg

Da budem iskren, sad mi lici na neki free model sa Turbosquida :) . Nadam se boljem kad dodju mape.

@Angel_of_Dark

Nisam te skontao najbolje oko SG-a, jel citav model treba da bude isti SG?

• 1 month later...

Imao sam dosta problema sa normal mapom. Generisana je sa dosta detalja ali sam dobio cudne rezultate ( brljotine ), pogotova na granicama izmedju SG-a. Tako da sam isao linijom manjeg otpora: izbrisao detalje u normal mapi i docrtao ih rucno u diffuze. Da navedem samo primer cevi koja je delovala jos coskastije umesto da bude obrnuto. Zbog toga i na uglovima deluje nedovrseno..

Pokusacu jos jednom sa normal mapom pa kacim sve. I da, mogao bi i neku optiku da dodam. Videcu da li mogu da je uglavim na mapu.

I mene je interesovalo kako bi izgledalo u igrici pa sam compilirao u *mdl. Evo jedan screen iz mdlviewera:

mdlviewer5dj.jpg

Uz napomenu da je stari mdl ( hl1,SSam...) pa je primenjena samo diffuz mapa i to osakacena na 256 (8-bit), i model je compiliran kao obican props a ne kao wepon model.

• 1 month later...

Hm mozda ste ovo saznali vec ali eto da pomenem. Naime nVidia ima intersantan programicic za kreiranje Normal Mapa koji mogu da koriste i Max i Maya korisnici. Potrebno je imati i Low Poly i Hi Poly model. Za dl i vise informacija http://developer.nvidia.com/object/melody_home.html

Takodje nVidia je izbacila i plugin za Photoshop pomocu kojeg se kreiraju Normal Mape http://developer.nvidia.com/object/photosh...ds_plugins.html

Pozdrav!