Jump to content
Sign in to follow this  
Tetrapak

Laserski stampac za sito stampu

Recommended Posts

Koji B/W Laserski stampac preporucujete u rangu do 200eur.

Koristice se samo za stampu na pausu, priprema za sito-stampu.

Obavezno da ima emulaciju Postscrypt (zbog rastera)

Koji B/W Laserski stampac preporucujete u rangu do 200eur.

Koristice se samo za stampu na pausu, priprema za sito-stampu.

Obavezno da ima emulaciju Postscrypt (zbog rastera)

Stampac ima ugradjenu opciju Post skripta ili nema, jeftiniji modeli nemaju jer mama na post skripta Adobi trazi parice za to. Emulator besplatan na guglu ali ajde http://pages.cs.wisc.edu/~ghost/ skini i gost skript i gost vjuver samo pazi da se verzije poklapaju, instaliras i napravis postskript fajl u bilo kom vektorskom programu i otvoris ga u gostskript vjuveru pa print. Moras malo da obratis paznju na drajvere naime gost skript ima vrlo malo drajvera (neprofitna organizacija) ja sam koristio ljet4 to je drajver od hp4 i radilo je. Naravno nemoj mnogo da ocekujes od rastera sa pausa.Nadam se da ti nije u planu da radis kolorne separacije na pausu

Ja za sito štampu, već evo 2 godine, koristim Canon LBP 810 i super je. Nema Post Scrip drajvere, ali sam to nadomestio Ghost Scriptom i odlično vrši separaciju boja. Baš nameravam da se u proleće zezam sa majicama koje imaju 3-4 boje, raster.

Stampac ima ugradjenu opciju Post skripta ili nema, jeftiniji modeli nemaju jer mama na post skripta Adobi trazi parice za to. Emulator besplatan na guglu ali ajde http://pages.cs.wisc.edu/~ghost/ skini i gost skript i gost vjuver samo pazi da se verzije poklapaju, instaliras i napravis postskript fajl u bilo kom vektorskom programu i otvoris ga u gostskript vjuveru pa print. Moras malo da obratis paznju na drajvere naime gost skript ima vrlo malo drajvera (neprofitna organizacija) ja sam koristio ljet4 to je drajver od hp4 i radilo je. Naravno nemoj mnogo da ocekujes od rastera sa pausa.Nadam se da ti nije u planu da radis kolorne separacije na pausu

Ne uzimam ja za sebe, vec sam postavio pitanje u ime druge osobe.

Mozete li da mi kazete koji stampac (konkretno model) moze obavljati potrebne poslove vezane za sito stampu.

Npr: EPSON AcuLaser M2000D, HP LaserJet CP1215, HP LaserJet P1505...