Jump to content

Svetlo Mental ray

umiljata
 Share

Recommended Posts

Postovani 3d - ovci ,

javljam se prvi put .Od skora sam pocela da se zabavljam sa 3d maxom a lepo mi kazu da nadjem nekog drugog.

:)

I tako ja njemu nikako ne mogu da namestim ovakvu rasvetu u MENTAL RAY - u pitanje je KAKO .

Hvala puno unapred na savetima ...cak ako moze i neki tut bilo bi dobro trazila sam ali nisam nasla nesto tako za mental .

Pozdrav Draganapost-21616-1262763373_thumb.jpg

Tako mekano osvetljenje dobijas samo uz pomoc GI-ja (global illuminationa), HDRI mape verovatno, mozda i AO (ambient occlusion) pass da se istaknu kontaktne senke. Od verzije 2009, ono bese, GI je u Mental Rayu ukljucen po defaultu, ali sigurno bi morala da namestas stavke.

Dakle ovo glavno svetlo sto upada kroz prozor je verovatno neki obicni spotlight. Cak i ne vidim druge jasne izvore svetla, mozda neki omniji niskog intenziteta? Sve ostalo mi deluje kao proizvod GI...

Sto se tutorijala tice, ja uvek ljude upucujem na 3dtotal. Tamo moze svasta da se nadje, ali uopsteno danas na netu nije tesko naci dobre tutorijale za bilo sta... samo se upoznaj sa ovim terminima sto sam naveo gore, i na dobrom si putu. ;)