Jump to content
Sign in to follow this  
prodesign

3d challenge

Recommended Posts

Da li ce mozda uskoro biti neki 3d modeling challenge....?

jeste razmisljali o tome...

Jesmo i nije bilo zainteresovanih, DZLC 004 je trebao da bude modeling+lighting chall

...

Moracemo da ozvanicimo kraj tog i otvorimo novi okrsaj...

hajde dajte novi 3D challenge...ovaj je preobiman...ajmo nesto lagano....ali da bude sveobuhvatno...modeling, texturing, renderind

i neka je konkrtan zadatak...dakle: radi se to i to, taj i taj predmet, ambijent ili sta god vec...neka neko ispljune neki koncept...ili nesto slicno...:))

ja sam mislio da to bude neki klasican modeling.... tipa... nov dizajn mobinlog telefona, kucista za komp, misa ili tastature, zvucnika.... bilo sta... samo da je unikatno a ne neki postojeci model, naravno ako se slazete...

Pa i ovaj trenutni nije strašan. Ne traži se ne znam šta, a steampunk kao tema je toliko široka da može praktično bilo šta da se uradi u tom fazonu. Ja sam počeo nekog mrava na parni pogon da radim, pa mi je ispao kao one bube robotići, pa ga modifikujem kad stignem.

Pa i mobilni može u tom fazonu da se uradi, miš, tastatura... bilo šta.

Takođe, mislim da je kombinacija modeling + lighting dobra ideja...

E sad, ide sporo, očigledno, ali mislim da bi tako išlo i da sada napravimo novi... nije to do teme, već do količine slobodnog vremena, motivacije i sl... Da ne bude zabune, nisam ja protiv novog, ali ne mislim da bi mnogo ubrzao bilo šta... a možda i grešim.

ja sam mislio da to bude neki klasican modeling.... tipa... nov dizajn mobinlog telefona, kucista za komp, misa ili tastature, zvucnika.... bilo sta... samo da je unikatno a ne neki postojeci model, naravno ako se slazete...

pa dobro ljudi, dokle ti mobilni telefoni, mishevi i tastature, kucista...pa to se radilo pre 5 godina...!!!! ne vidim kakav je tu challange...???

mislim kuciste je veeelika kocka sa 5 shrafova...slicno je sa mobilnim...to cak ide u industrijski dizajn... to se modeluje na keca u nekom od nurbs programa....!!!

ajd da izbegnemo kocke i cilindre...dakle nesto gde stvarno treba d ase pomeraju verteksi ( a da oet nije car modeling)

hajde budimo malo kreativni..:)))

creaton....

ko je tebe ogranicio sa cinjenicom da je kuciste jedna velika kocka sa 5 srafova???

ideja je da se napravi nesto novo... procitaj malo bolje to sto si citirao!!!

pozdrav

hahaha...dobro, nije sa 5 vec sa 7 srafova...:))) kuciste je kuciste...mozda da mu stvim tockice...i krila..:))

ipak krajnje nemastovito...!!!

hahaha...dobro, nije sa 5 vec sa 7 srafova...:))) kuciste je kuciste...mozda da mu stvim tockice...i krila..:))

ipak krajnje nemastovito...!!!

Pa zavisi kako gledas :) Ja sam pre par godina video modifikovano kuciste koje je glava predatora pa sad ono. Mozes i taj fazon ;)

Pa zavisi kako gledas smile.gif Ja sam pre par godina video modifikovano kuciste koje je glava predatora pa sad ono. Mozes i taj fazon wink.gif

o tome ti pricam!!!

Pa zavisi kako gledas smile.gif Ja sam pre par godina video modifikovano kuciste koje je glava predatora pa sad ono. Mozes i taj fazon wink.gif

ok ...mozda je to nekome zaista intersantno...nemam nista protiv...ali ja licno ne vidim nikakv motiv u tome da pravim kuciste..pa makar licilo i na aliena i predatora i avatara..;))

ja kad napravom glavu predatora ja cu da napravim i telo predatora...a to vec nece da bude kuciste...nesto mi pravljenje namestaja (kuciste, mish, slolica stocich) smrdi na arh viz ...a to bas ume da smrdi...:))

Auuuuuu... ti izgleda delis 3d na karaktere i archiviz smile.gif

haha...nista ja ne delim..mada vidi, to su suprotno dijametralne oblasti u 3d industriji..tako da moze i tako da se podeli..:))

ili cemo ovako...hard surface modeling i organic modeling..:)) eto moze naprimer tako..:))

nemam nist aprotiv arch viz-a....ali mislim da ga vec ima dosta na zoni...i to je stvr koja se radi po nacrtu ...dakle nema mnogo fantaziranja, sto je dobro...:))

organik modeling dale vishe slobodode u interpretaciji nekog oblika...pa je samom tim i podesniji za ovakve 3D challenge...!!!

no opet...tu je "gazda" ovog topica..pa neka on na kraju odredi sta bi bilo interesantno za ovaj challenge...ali da ne bude nesto kockasto..:))

Vala vi organici ste preovladali na zoni u poslednje vreme :)

Eto ja na primer nikad ne bih modelovao coveka, niti crtao coveka, niti radio portret jer bih pre odradio neki kursus od zgrade :)

Vala vi organici ste preovladali na zoni u poslednje vreme smile.gif

Eto ja na primer nikad ne bih modelovao coveka, niti crtao coveka, niti radio portret jer bih pre odradio neki kursus od zgrade

da su organici preovladali, tada bih znao da se u srbiji rade i prave i ozbiljne stvari ..;))

a ja ne bih nikad modelovao zgradu, kucu i sl...btw...ne vidim sta tu moze da bude challenge... !!!!

tu se modelovanje svodi na kocku, cilindar, eventualno extrudovanja iz spline-a...!!! iako postujem svaciji trud i znanje nevezano cime se bavi.....:))