Jump to content
Xane

kako da ... u Revitu

Recommended Posts

A šta se dešava kada uradiš Ctrl+1??

Pa nista ako je prozor od properties maksimizovan (kad probam da ga dokujem) ako je prozor slobodan odnosno nije dokovan sa leve strane onda ga pali i gasi.

E sad kad je prozor slobodan onda se radni prozor prosiri skroz i ode ispod ova dva prozora od properties i project browser pa stalno nesto moram da panujem i zumiram +/-

Kuci imam taj problem i kuci imam nvidia 9600 gt u svakom slucaju je na listi kompatibilnih za 2011 i menjao sam driver-e ali zezanje nisam resio

ja nisam imao takvih problema sa properties prozorom, mada mi je revit instaliran na pc koji ima nvidia 8600gt i 8800gts...

ja imama par pitanja - prvo je vezano za bind(ovanje) vise modela u jedan. Radite li to cesto i koliko su veliki modeli koje spajate i desava li se da ima nekakvih problema koji rezultuju nemogucnoscu bind-a? kod mene se redovno desava da ne mogu da spojim vise fajlova iz revit mep-a (svaki fajl je jedna vrsta masinskih instalacija-kanali, kanalizacije, vodovod, grejanje...) A svi mi trebaju u jednom radi sredjivanja sinhrona... kako resavate ovakve probleme?

Pitanje drugo je - kako editovati familiju dvokrilnih vrata tako da dobiju parametar swing ili slicno kojim moze da se regulise otvaranje vrata u 3D Prikazu? uspeo sam nesto da nadjem po netu ali sve za prikaz otvaranja vrata u 2d (tj u osnovi) ali ne i 3d...

ja nisam imao takvih problema sa properties prozorom, mada mi je revit instaliran na pc koji ima nvidia 8600gt i 8800gts...

ja imama par pitanja - prvo je vezano za bind(ovanje) vise modela u jedan. Radite li to cesto i koliko su veliki modeli koje spajate i desava li se da ima nekakvih problema koji rezultuju nemogucnoscu bind-a? kod mene se redovno desava da ne mogu da spojim vise fajlova iz revit mep-a (svaki fajl je jedna vrsta masinskih instalacija-kanali, kanalizacije, vodovod, grejanje...) A svi mi trebaju u jednom radi sredjivanja sinhrona... kako resavate ovakve probleme?

Pitanje drugo je - kako editovati familiju dvokrilnih vrata tako da dobiju parametar swing ili slicno kojim moze da se regulise otvaranje vrata u 3D Prikazu? uspeo sam nesto da nadjem po netu ali sve za prikaz otvaranja vrata u 2d (tj u osnovi) ali ne i 3d...

Prvo pitanje... bind... da ili ne

Na nekoliko blogova i foruma sam čitao samo o iskustvima koja kazuju da bind treba izbegavati koliko god je moguće i to se kod arhitektonskih modela uglavnom može izvesti (a istovremeno imati funkcionalnost jedinstvenog modela: tagovi i tabele recimo). E da li su ti problemi rešeni za MEP, nažalost, ne znam. Ne gine ti prekopavanje po takvim blogovima i forumuma.

Drugo pitanje... Double door family... door swing u 3d

Imaš u francuskim familijama, koje su dostupne na Autodesk sajtu, medju vratima (portes) u grupi Extérieure (avec angle d'ouverture), vrata pod imenom Ext. Double - e ona imaju osobinu koju ti tražiš (doduše, samo za jednu stranu, i levo i desno krilo mora isto, ali to se može prepraviti). Ukratko, panel je uradjen kao (pod)familija, pa tako ubačen u glavnu familiju. Pogledaj, dobar primer.

Samo malo objasnjanje da bih shvatio, da imas mogucnost da u animaciji otvara postepene vrata ili da ukucas parametar za ugao pa da dobijes otvorena vrata za taj ugao? jel sam na liniji ...

da imam mogucnost da ukucam parametar za ugao pa da se vrata otvore za isti ali ne samo u section plan-u nego u 3d prikazu (ne da se pomeraju u animaciji ili walktrough-u )

edit, probao sam ona vrata sa autodeskovog sajta koja je predlozio pedja.ch, mada bih da naucim sam to da radim... (neko uputstvo ili tutorial...)

da imam mogucnost da ukucam parametar za ugao pa da se vrata otvore za isti ali ne samo u section plan-u nego u 3d prikazu (ne da se pomeraju u animaciji ili walktrough-u )

edit, probao sam ona vrata sa autodeskovog sajta koja je predlozio pedja.ch, mada bih da naucim sam to da radim... (neko uputstvo ili tutorial...)

Uputstvo bi trebalo da se sastoji otprlike iz ovih delova:

1) Kako napraviti familiju vrata "od nule"

2) Kako napraviti familiju vrata tako da plot bude zasebna familija koja se koristi u osnovnoj familiji vrata

3) Kako koristiti reference line za rotaciju u ravni oko jedne tačke (krajnja tačka reference line može da se veže/lock za 2 reference plane)

Za ovako raslojen problem moguće je naći uputstva na netu. Ako sam ne nađeš, javljaj ovde, mislim da imam nešto, moram samo da nađem gde je...

Imam engleski tutorial ali je veci od 1,46MB (5,17) pa nemogu da ga podignem ovde. Posalji mi privatnu poruku sa e-mailom pa cu ti poslati.

Pokusavam da posaljem fajl klijentu,ali naravno da je prevelik!45 mb.Dakle,ne mogu da ga ubudzim mailom.A zanm da ima fora da se fajl zipuje i razbije na delova i tako kompresovan se salje!Jel ima neko savet kako to da se uradi?Tnx

Pitanja:

1. Da li korisnik ima Revit i da li radi u Revit-u?

Ako je oba DA, onda ti je flash najbolji način. Zip ti nece puno pomoci oko velicine. Pre nego sto ga posaljes uradi PURGE Unsed pa zatim split arhive u delove i tako dalje... Ne zaboravi da kada salješ rvt tada šalješ i svoju tehnologiju projektovanja.

Ako je jedno NE

Exportuj poglede/sheet-ove u DWF i posalji i tako će imati dokumentaciju spremnu za štampu. 3D pogled exportuj u takođe kao 3D dwf i pošalji posebno i imaće kompletan model sa kojim će moći da se igraju u smislu hide, cut i slično...

Pokusavam da posaljem fajl klijentu,ali naravno da je prevelik!45 mb.Dakle,ne mogu da ga ubudzim mailom.A zanm da ima fora da se fajl zipuje i razbije na delova i tako kompresovan se salje!Jel ima neko savet kako to da se uradi?Tnx

Pitanja:

1. Da li korisnik ima Revit i da li radi u Revit-u?

Ako je oba DA, onda ti je flash najbolji način. Zip ti nece puno pomoci oko velicine. Pre nego sto ga posaljes uradi PURGE Unsed pa zatim split arhive u delove i tako dalje... Ne zaboravi da kada salješ rvt tada šalješ i svoju tehnologiju projektovanja.

Ako je jedno NE

Exportuj poglede/sheet-ove u DWF i posalji i tako će imati dokumentaciju spremnu za štampu. 3D pogled exportuj u takođe kao 3D dwf i pošalji posebno i imaće kompletan model sa kojim će moći da se igraju u smislu hide, cut i slično...

Jeste,korisnik je Revita,sorry zaboravih to da napomenem!Elem,jednom prilikom sam dobio fajl koji je bio razbijen na delove,6 delova sa 6 foldera,ali je samo prvi folder imao fajl revita...Elem saljem sliku,a u medjuvremenu cu da probam ove tvoje instrukcije,tnx.I da pitam jos jednu stvar,taj postupak split archive u delove se radi iz revita ili total comandera?

http://s896.photobucket.com/albums/ac164/b...=Untitled-1.jpg

Jeste,korisnik je Revita,sorry zaboravih to da napomenem!Elem,jednom prilikom sam dobio fajl koji je bio razbijen na delove,6 delova sa 6 foldera,ali je samo prvi folder imao fajl revita...Elem saljem sliku,a u medjuvremenu cu da probam ove tvoje instrukcije,tnx.I da pitam jos jednu stvar,taj postupak split archive u delove se radi iz revita ili total comandera?

http://s896.photobucket.com/albums/ac164/b...=Untitled-1.jpg

Nezavisno od Revita - čini mi se da je jedan deo tvog pitanja otprilike: kako da pošaljem veliki fajl nekome na mail?

1. način

Izdeliš fajl na delove manje od veličine inboxa primaoca, pa šalješ jedan po jedan deo. Fajl možeš da podeliš prilikom arhiviranja (tako što ograničiš veličinu delova arhive), ili iz TotalCommandera sa Split File

2. način

Uploaduješ taj veliki fajl na Rapidshare (ili Megaupload, ili na Fileshare... ima ih mnogo) pa link(ove) ka tom fajlu pošalješ klijentu na mail, tako da on može klasičnim downloadom da ih skine

Nezavisno od Revita - čini mi se da je jedan deo tvog pitanja otprilike: kako da pošaljem veliki fajl nekome na mail?

1. način

Izdeliš fajl na delove manje od veličine inboxa primaoca, pa šalješ jedan po jedan deo. Fajl možeš da podeliš prilikom arhiviranja (tako što ograničiš veličinu delova arhive), ili iz TotalCommandera sa Split File

2. način

Uploaduješ taj veliki fajl na Rapidshare (ili Megaupload, ili na Fileshare... ima ih mnogo) pa link(ove) ka tom fajlu pošalješ klijentu na mail, tako da on može klasičnim downloadom da ih skine

Tnx,to sa commanderom i splitovnjem sam uradio i poslao,ali klijent se slabo sluzi tim "komplikovanim metodama" a u pitanju je arhitekta.Pa sam hteo da ipak posaljem jedan integralni fajl.I da,jeste veliki fajl,to je problem.

Koristicu onda tvoj savet vezan za Rapidshare,nema druge ;)

Tnx

Tnx,to sa commanderom i splitovnjem sam uradio i poslao,ali klijent se slabo sluzi tim "komplikovanim metodama" a u pitanju je arhitekta.Pa sam hteo da ipak posaljem jedan integralni fajl.I da,jeste veliki fajl,to je problem,a pretpostavljao sam da kao i u cadu ili maxu i iz revuta moze da se kompresuje neki fajl uz mnogo manju petljavinu od deljenja fajla.Mozda ja previse ocekujem od Revita:)

Tnx

Možda je bolja fora da zakupite neki ftp site... i da na njega postavite Central file... i ojha.... svi srećni :rolleyes:

Mislim to i nisu neke pare... posebno ako arhitekta ima firmu, pa imaju web domen... pa se nakačiš na njegov ftp server...

To je isto što i rapidshare... ali lepo izgleda u očima drugih...

Mail je ubedljivo najgori način za slanje velikih file-ova...

Možda je bolja fora da zakupite neki ftp site... i da na njega postavite Central file... i ojha.... svi srećni :rolleyes:

Mislim to i nisu neke pare... posebno ako arhitekta ima firmu, pa imaju web domen... pa se nakačiš na njegov ftp server...

To je isto što i rapidshare... ali lepo izgleda u očima drugih...

Mail je ubedljivo najgori način za slanje velikih file-ova...

Hah,evo,ja bash radim na tome,cekam samo da mi stigne novac od akcija Jata!!! ;)

Tnx,to sa commanderom i splitovnjem sam uradio i poslao,ali klijent se slabo sluzi tim "komplikovanim metodama" a u pitanju je arhitekta.Pa sam hteo da ipak posaljem jedan integralni fajl.I da,jeste veliki fajl,to je problem.

Tnx

Za takve slaboznajuće klijente možeš koristiti deljenje fajla prilikom arhiviranja, ali tako što praviš samoraspakujuću višedelnu arhivu (jedan od fajlova ima extenziju *.exe). Jedini zadatak primaoca je da sve fajlove kopira u jedan direktorijum i pokrene taj exe

Zaboravih da napomenem da kod uploada na neki od file sharing sajtova možeš da postaviš i pass koji takođe šalješ (samo) klijentu. Još važnije je da znaš da je takva razmena fajlova (pretpostavljam da ni ti ni onaj kome šalješ nemate plaćeni nalog) ogeraničena i vremenski (fajlovi mogu da se skidaju u roku od nekoliko dana) i/ili određeni (10-tak) broj puta.

To je obično dovoljno (i vremena i puta), ali svakako treba znati

Jel ima nade???

Imam jedan file koji je ostecen,i ne moze da se otvori.Probao sam i sa njegovim backupovima ali isto mi sve prikazuje!!!Evo sta mi kaze(razumem ja sve sto mim Revit prica,ali vas pitam dal nekako taj fajl moze da se ipak otvori):

http://s896.photobucket.com/albums/ac164/b...p;current=1.jpg

http://s896.photobucket.com/albums/ac164/b...current%3D2.jpg

Tnx

Ja imam pitanje,koja je razlika izmedju AutoCAD Architecture and Revit Architecture proizvoda?I da li ih neko istovremeno koristi?Za sta je bolji ovaj prvi a zasta drugi?Osim razlike sto je ovaj drugi BIM varijanta...

Ja imam pitanje,koja je razlika izmedju AutoCAD Architecture and Revit Architecture proizvoda?I da li ih neko istovremeno koristi?Za sta je bolji ovaj prvi a zasta drugi?Osim razlike sto je ovaj drugi BIM varijanta...

Da ne dužim - AutoCAD Architecture je nadogradnja na osnovni ACAD, pa je i interfejs (skoro) isti, a i format fajla. Ima mnogo veće mogućnosti podešavanja svega i svačega, ali deluje nezgrapno i tromo.

Ako nisi koristio ni jedan ni drugi - mnogo ćeš lakše početi da radiš u Revitu

Jesi li resio problem?

Jel ima nade???

Imam jedan file koji je ostecen,i ne moze da se otvori.Probao sam i sa njegovim backupovima ali isto mi sve prikazuje!!!Evo sta mi kaze(razumem ja sve sto mim Revit prica,ali vas pitam dal nekako taj fajl moze da se ipak otvori):

http://s896.photobucket.com/albums/ac164/b...p;current=1.jpg

http://s896.photobucket.com/albums/ac164/b...current%3D2.jpg

Tnx

Jesi li resio problem?

Njet,mada nije ni moj.Elem,radim online za neke Kiprane,i osoba arhitektica sa kojom saradjujem ima problem da otvori fajl koji je ona radila davno,pa mi je samo poslala da ga otvorim ako je moguce i vratim .A ja kao zarad nastavka saradnje reko da probam da otvorim tu svinjariju pa da im se josh vishe ushlihtam.Al sve jedno sto nije moj,stalo mi je da ga otvorim.Mozda da ga uploadujem na rapid share ako si voljan da pogledash ?

Njet,mada nije ni moj.Elem,radim online za neke Kiprane,i osoba arhitektica sa kojom saradjujem ima problem da otvori fajl koji je ona radila davno,pa mi je samo poslala da ga otvorim ako je moguce i vratim .A ja kao zarad nastavka saradnje reko da probam da otvorim tu svinjariju pa da im se josh vishe ushlihtam.Al sve jedno sto nije moj,stalo mi je da ga otvorim.Mozda da ga uploadujem na rapid share ako si voljan da pogledash ?

Pusti mi link na PM

Pozdrav,

Imam jedno relativno glupo pitanje (bar ja tako mislim) ali ja ne mogu nikako da ga resim.. Naime, zelim da poluloptaste zidove odsecem od ortogonalnih zidova, i to tako da izbacim sve sto je spolja, a zadrzim unutrasnji deo. Probao sam sa trimom u osnovi ali ne ide (sve su zidovi). Neki savet?

Kada sam vec tu, da pitam i ovo. Imam gotovo sve to u rhinou. Hteo sam da ga ubacim kao masu (component in place, insert cad, .sad) i onda da radim wall by face. Neki delovi su ok, a za druge izbaci gresku i kaze da ne moze da napravi zid. Zato sam i radio ovako..

41191370.jpg

Pozdrav,

Imam jedno relativno glupo pitanje (bar ja tako mislim) ali ja ne mogu nikako da ga resim.. Naime, zelim da poluloptaste zidove odsecem od ortogonalnih zidova, i to tako da izbacim sve sto je spolja, a zadrzim unutrasnji deo. Probao sam sa trimom u osnovi ali ne ide (sve su zidovi). Neki savet?

Kada sam vec tu, da pitam i ovo. Imam gotovo sve to u rhinou. Hteo sam da ga ubacim kao masu (component in place, insert cad, .sad) i onda da radim wall by face. Neki delovi su ok, a za druge izbaci gresku i kaze da ne moze da napravi zid. Zato sam i radio ovako..

41191370.jpg

Mislim da bi najbolje bilo da probleme sa "odsecanjem" i "izbacivanjem" rešavaš na nivou masa u Revitu, pa tek kada postigneš oblike koje želiš uradiš Wall by Face za dobijanje zidova.

Za ovu metodu morao bi da mase imaš kao Revitove mase. Ne znam da li bi direktno mogle da se prebace mase iz Rhinoa u Revit mase, ali (u najgorem mogućem slučaju) ovo sigurno može da se odradi u Revitu relativno brzo "od nule".

Ja bih recimo to odsecanje svega što je izvan zahvata vertikalnih zidova uradio tako što bih napravio masu koja zahvata sve od spoljnih ivica vert. zidova pa koliko treba i to oduzeo od masa koje treba odsecati