Jump to content

Sta posle Visoko gradjevinsko-geodetske skole?

Recommended Posts

Da li znate koje su opcije posle ove skole?

Konkretno voleo bih da svoje obrazovanje krunisem sa diplomom diplomirani inzenjer arhitekture.

Ostalo mi je do kraja ove skole (VGGS) nesto malo ispita i kada diplomiram postajem inzenjer arhitekture strukovnih studija.

Moj utisak je da sa buducom svojom diplomom ne bih mogao da kupim ni dzak krompira.....;-)

Eto ljudi, molim da mi kazete svoje predloge.

hvala vam unapred

Auh, pa ko bi ga znao... Evo ti moj primer: Zavrsila arhitekturu i iz nekih bzvz razloga ove godine morala da upisem neki fakultet i ja upisem mashinac. U studentskoj sluzbi pitaju mene "Devojko, pa zasto si ti polagala prijemni, hoces da budes prva godina? Ti mozes direktno na MASTER da ides, posto si vec zavrsila jedan fax!"!!!?! Buduci da mene nista od toga nije zanimalo, batalim raspitivanje, ali i dalje ne mogu da verujem da su postavili stvari tako da je neko ko je zavrsio arh. kompetentan da se bavi mashinstvom, da uci dinamiku fluida i ko zna sta jos bez ikakvog predznanja!! Elem, kad su meni ovo ponudili, kontam da verovatno i ti mozes upisati sad master na arh, jer to vec ima nekakve veze... ali da im platis, naravno, spremi 6000e o'ma :P i sve moze :lol:

Da li znate koje su opcije posle ove skole?

Konkretno voleo bih da svoje obrazovanje krunisem sa diplomom diplomirani inzenjer arhitekture.

Ostalo mi je do kraja ove skole (VGGS) nesto malo ispita i kada diplomiram postajem inzenjer arhitekture strukovnih studija.

Moj utisak je da sa buducom svojom diplomom ne bih mogao da kupim ni dzak krompira.....;-)

Eto ljudi, molim da mi kazete svoje predloge.

hvala vam unapred

ako hoces da leba jedes idi na pravni i postani advokat...

ako bas hoces da se bavis arhitekturom bezi iz ove napacene

sredine koja nema elementarno postovanje prema nasoj struci...

a mi sami samo pogorsavamo situaciju sa spustanjem cene do besmisla

pogledaj samo koliko ljudi pizde na ovom forumu kad se pojavi neko

ko hoce besplatan savet za recimo uredjenje stana...

• 2 weeks later...
Auh, pa ko bi ga znao... Evo ti moj primer: Zavrsila arhitekturu i iz nekih bzvz razloga ove godine morala da upisem neki fakultet i ja upisem mashinac. U studentskoj sluzbi pitaju mene "Devojko, pa zasto si ti polagala prijemni, hoces da budes prva godina? Ti mozes direktno na MASTER da ides, posto si vec zavrsila jedan fax!"!!!?! Buduci da mene nista od toga nije zanimalo, batalim raspitivanje, ali i dalje ne mogu da verujem da su postavili stvari tako da je neko ko je zavrsio arh. kompetentan da se bavi mashinstvom, da uci dinamiku fluida i ko zna sta jos bez ikakvog predznanja!! Elem, kad su meni ovo ponudili, kontam da verovatno i ti mozes upisati sad master na arh, jer to vec ima nekakve veze... ali da im platis, naravno, spremi 6000e o'ma :P i sve moze :lol:

nemam ja te pare!

:(

ako hoces da leba jedes idi na pravni i postani advokat...

ako bas hoces da se bavis arhitekturom bezi iz ove napacene

sredine koja nema elementarno postovanje prema nasoj struci...

a mi sami samo pogorsavamo situaciju sa spustanjem cene do besmisla

pogledaj samo koliko ljudi pizde na ovom forumu kad se pojavi neko

ko hoce besplatan savet za recimo uredjenje stana...

Joooooj, primetio sam da nas bas zezaju na sve strane.....

Nego gde cu sada opet ispocetka na Pravni....?????

Izgubio sam 3 godine na VGGS-U....Uzas koliko se kajem

• 2 weeks later...

Ovo Ti pricam iz iskustva drugih koji su zavrsili kod mene na faxu...

Dakle, arhitektura u NS-u...

Ako si zavrsio visu, verovatno ces uleteti na trecu godinu(MOZDA cak i na drugu), imaces podosta razlike u predmetima, tj to ce zavisiti od toga ko ce procenjivati Tvoje vec polozene ispite... Al nek bude izmedju 5 i 10... Mozda ce Ti priznati i neki ispit iz kasnijih godina al to ako budes imao srece... :D

Ako bas hoces informacije iz prve ruke, a da ne dodjes u NS, pusti mi PP, pa cu Ti nabaviti broj nekog ko se prebacio ovde...

Pozz

EDIT:

Drugar iz sredje koji je na gradjevinskom smeru na VGGS zavrsio trecu mi rece da je nastavio dalje na visoj...

To se vec mozes sam raspitati... :D

• 6 months later...
  • 6 months later...
E i mene interesuje ta mogucnost za odlazak na master studije u NS, posto sam i ja na VGGS, uslovi mi nisu bitni samo da upisem nesto posle...

Jel postoji mogucnost??? To jest jel dozvoljavaju??? :blink: :D

Cao Sanja.

Moze posle VGGS na arhitekturu u NS, ali samo na drugu godinu pa da dajes razliku ispita.Skolarina je 100.000 din ali ako sredis sve ispite u roku onda mozes preci na budzet.Predavnja su obavezna tako da bi morala da se preselis u NS.

Nadam se da ti ovo pomaze.

Pozz

• 11 months later...