Jump to content
Sign in to follow this  
mr.sch

Шоља

Recommended Posts

Можда је ово за Илустрацију, али како је све диџитално, рекох да се умувам са примењеном штампом овде, па шта буде.

Ради се о шољи, уникатном поклону, за клијенту драгу, особу супротног пола. Са тим у вези, неколико ствари је ваљало

испоштовати, и ухватити се укоштац. Формат штампе беше 7*19цм/300дпи, одлучио сам се за монохроматску варијанту

Пошто шоље нисам раније "осликавао", поставио сам руком скицу у перспективи "рибљег ока", да искористим постојеће

закривљење површине, и добијем занимљив ефекат. Шине сам поставио у Скечапу, и подесио угао камере према скици

Шоља је иначе, магична - црне боје, открива штампу тек кад се загреје тј. у њу успе врућа течност. Занимљиво, зар не?

scholya_01.jpg

у наставку следе даље фазе, од пре месец дана, кад је и завршено - качим све, кад је шта рађено, само 30 дана касније.

Један од жељених мотива, био је бик са Вол Стрита, туристичка атракција и део њених личних, драгих успомена из N.Y.

Пруга, са припадајућом композицијом, такође спада у личне афинитете, као симбол путовања и нових утисака из света.

scholya_02.jpg

Следећа у низу набројених објеката, је књига-нотес (са преведеним именом на енглески) изведена у виду једног вагона

scholya_03.jpg

Чизма је нашла своје место, као симбол путника и као локомотива/предводница утисака. Кафа тј. чај иде заједно са њом

scholya_04.jpg

На место точкова, доћи ће још једна жеља; а пре тога, ваља убацити неки јапански мотив, јер је и Јапан вољена земља.

Као антагонисту западном, рогатом бику, одабрао сам јапанског 'рогатог' самураја; права слика сукоба Запада и Истока.

scholya_05.jpg

Да би самурај имао шта да брани, додат је један Тории иза, који дели свето тле, од утицаја окружујућег (остатка) света.

scholya_06.jpg

Наравно, кад је ЊуЈорк остао у лепом сећању, следи одговарајући симбол, плус колачић судбине - из кога испада порука

Everyday Matters (што му дође нека посвета аутору од стране клијента), па тиме направисмо круг: од Америке до Јапана

scholya_08.jpg

мало дотеривања контраста, сенки, и градијента по тлу - пре него што се реши позадина, која треба да заокружи слику.

scholya_09.jpg

scholya_10.jpg

'фала, Лазаријусе ;) задовољство је урадити неку Купидонштину, која ће спојити двоје, још ако је једно од њих са Зоне

пошто је у доњој половини слике, направљен пут од Америке до Јапана, било је логично, да се то пренесе и на позадину

моно варијанта је подношљива, јер леву заставу по филмовима не могу да смислим (што један другар рече:"може им се")

а довољно су препознатљиве и без боје, нарочито кад се повежу са симболима из предњег плана (навијачи Звезде? :D )

scholya_11.jpg

Хвала, можда да направим неки "спиноф" од ње, ко зна? Ево је позадина, спојена са претходним фазама у једну целину.

mr.sch...ja samo mogu da skinem kapu i kažem da je ovo mene totalno opasuljilo...

ali ništa neuobičajeno za tebe... ;)

svaka čast

fantastičan poklon.

pretpostavljam da je izraz prilikom efekta "paljenja" crteža bio vredan čekanja :)

je li ovo prikaz i na šolji? ovde bela je bela?

scholya_12.jpg

Ама људи, куд нагрнусте пре дима? Добро, и исписа "Јапан" (Nihon/Nippon) на јапанском; фалио ми је "тај прави" угођај.

А и сенка папирића, кад већ ситничарим. Иначе, случајности НЕ постоје ( нити је johnDOE1 "случајно" женског пола <_< )

Данас је, ево, тачно месец дана, од завршетка мог дела посла, а да још немам вести - како је прошла "просидба шољом"

(ништа мање нисам ни гарантовао као нусефект), тако да изразе лица и осталу драматургију, могу само да домишљавам

а недостају и фотографије саме шоље, које сам (уз опциони видео кад се она пуни и цртеж појављује) замолио да ми се

пошаљу у склопу фидбека. Ово, како се види сада, јесте то што иде на шољу, без транспаренције. Занимљиво је да она

целовиту слику, неће никад видети (осим ако не наврати у ову тему) тако да бих и сам волео, да разгледам шољу у руци.

Могу да се надам, да ће и друг члан видети ову тему и приложити материјал за свеочекивани апдејт из реалног живота.

"Благо" је овог пута, у сваком смислу: добијени рад, сама тарифа, чекање и наравно, нарав. Испоштоване су и све тачке

са списка: бик, новчићи, јапански симболи, књига, кафа, воз, статуа слободе, колачић са поруком, плус... њено име (енг.)

Са друге стране, имао сам потпуно одрешене руке, да уобличим тај изазовни списак жеља - у смислену воз/композицију.

@Klakliker

Неки злобни медицински модератори би се запитали - иако се уз помоћ шоље (често) лекови пију на свака 3 сата, рецимо

scholya_13.jpg

scholya_14.jpg

Почетна жврља руком, и крајња (условно речено, скица тј. цртеж) линијска фаза - могу се видети корекције у ходу/раду

Чим будем добио фотографије, средићу их и окачити овде, заједно са препричаним хепенингом који се још није догодио