Jump to content

PANTONE crna bela

annna
 Share

Recommended Posts

....opet ja. ali...hvala puno.

dakle

crna je *posto ih ima vise...PANTONE black C,

e, sad...u paleti PANTONE solid coated nema bele?

Lepo rekli prethodnici za crnu panton koristi crnu iz cmyk a (ne razlikuju se) sto se tice bele nije mi bas jasno cemu treba da posluzi, naime sve panton boje su transparentne (providne) pa ako imas nameru da belom prestampas neku drugu boju (overprint) ili obojenu podlogu papir u boji npr. slaba prilika od tog posla. Nije mi jasno sta zelis da postignes panton bela i crna sluze samo za mesanje boja

a stampa panton bojama podrazumeva iskljucivo BELU podlogu pa ti onda bela kao boja i ne treba ajde budi malo konjretniji

x puta sam slao u sito ili flekso pripremu sa recimo cmyk + neki panton + bela, koja je išla da li ispod određenih elemenata, ili su neki elementi bili bele boje. U pitanju je štampa recimo na transparentnim kesama (flekso) ili štampa na majicama (sito), ili štampa na nekim pločastim transparentnim (klirirti, pleksiglas) ili netransparentnim materijalima u digitalnoj tehnici (durst mašine).

Ne želim da se raspravljam s tobom, ali ima i te kako razloga za štampu bele boje u raznim tehnikama.

x puta sam slao u sito ili flekso pripremu sa recimo cmyk + neki panton + bela, koja je išla da li ispod određenih elemenata, ili su neki elementi bili bele boje. U pitanju je štampa recimo na transparentnim kesama (flekso) ili štampa na majicama (sito), ili štampa na nekim pločastim transparentnim (klirirti, pleksiglas) ili netransparentnim materijalima u digitalnoj tehnici (durst mašine).

Ne želim da se raspravljam s tobom, ali ima i te kako razloga za štampu bele boje u raznim tehnikama.

Naravno da ima smisla stampati belu pokrivnu kao podlogu, npr. na tamnoj podlozi( kao podlogu svetloj boji) ili overprint ali nema smisla stampati panton belu, panton skala podrazumeva transparenciju tj. providnost ne moze drugacije.