Jump to content

MONUS Beograd

Recommended Posts

Upravo sam naletela na oglas na infostudu, u kome se trazi grafichki dizajner u firmi MONUS... Da li neko mozda zna da mi kaze neshto vishe o firmi, kakvi su kao poslodavci i da li uopshte vredi da se prijavim na konkurs? Poslednji put kada sam konkurisala i bila primljena na "probni rad", nije ispalo bash najbolje ( verovatno se svi secaju mog posta o Grammi Libero) :D

Pronashla sam neku staru diskusiju ovde, od pre par godina, u kojoj se spominje INVEJ/MONUS, ali nisam sigurna da li je to sada isto? Ako neko ima bilo kakvu informaciju, bilo bi lepo da je podeli :)

Hvala unapred ;) !

Ima jedna firma koja zapošljava gomile ljudi, stalno, a većina "preživi" dva do tri meseca, eventualno šest. Ja bih to zaobišao. Jednom sam išao na razgovor za posao (grafički dizajn) i direktor marketinga mi je rekao da ne želi da gleda moj portfolio jer "on nema pojma ništa o tome, niti zna za te programe i to, već će on da mi da da nešto uradim, pošalje LIČNO PECONIJU, pa ako se ovome svidi, onda će da me zaposli"...

Nakon toga sam ponovo išao na razgovor, pa su mi ponudili da radim kao volonter (ja sa 30 godina) šest meseci, bez ikakve nadoknade, pa su se još čudili kada sam im rekao da neću.

A sada ta, inače nekada jako ugledna firma, koja je pravila čuveno alkoholno piće, ima oko 300 ljudi (a sa oko 1100 je radila jako dobro i svi su imali dobre plate), uvozi vino iz Makedonije i pravi kupaže, dizajn im je otišao u K, a svi ljudi koje ja znam da su se tada zaposlili kod Peconija, više ne rade tamo.

Moj prijatelj, koji je primljen kao GD, prvih par meseci nije imao računar!!! Inače je u pitanju firma u okviru jedne firme sa najviše računara i najrazvijenijom komp mrežom (ali, šta će GDu komp?), pa je to vreme sedeo i gledao u zid...

• 1 month later...

Моје искуство са ''Монусом'' је следеће:

Пре пар година објављен је конкурс за редизајн за кутију цигарета ''Фаст'' и израду дизајна за, тада, нове цигарете ''Флојд''. Јавио сам се и људи су ме позвали да дођем код њих у просторије. Поред мене дошло је и још неколико момака. Онда је дошао и њихов арт директор. Објаснио нам је шта и како треба, а онда нам је рекао да урадимо радове и донесемо их, па ако се газди свиде онда ће њих да одаберу :huh: . Још нам је нагласио да ће они, уколико газда не одабере понуђена решења, исте сачувати за убудуће... Па ће можда једног дана газди да се свиде :rolleyes:

Шта мислите ? Да ли би газда платио за неко решење, уколико му се свиди за пет година? :unsure:

• 10 years later...