Jump to content
justyce

Gameship logo

Recommended Posts

Sa drugom pokrećem sajt za prodaju igara i evo, reših da dizajniram neki logo. Inače sam amater, PS od skora koristim, ranije dosta Paint.NET.

Pošto će se sajt zvati Gameship prvo sam uzeo da sredim neki logo broda. Ovo sam radio u Paint.NET-u

gshiplogobroda.png

Zatim sam u PS-u samo doradio sve, i uradio par varijacija:

logogameshipno1.png

logogameshipno2.png

logogameshipno3.png

logogameshipno4.png

logogameshiposnova.png

Komentari? :)

dobro je sto sam odmah ukapirao da se radi o jedrima i pramcu, ali je loshe sto si radio u photoshopu sve ovo. Uzmi neki vektorski program koji cete em oduciti od drop shadow efekata, koji su postali sinonim za kic, em cesh imati rafiniranije, da ne kazem minimalisticke logoe.

Takodje brod me podseca na štiklu, pa bi bilo lepo da "petu" malo vise zaoblis.

Odnos izmedju elemenata bi trebao da sredis kao i velicinu istih.

Pokusaj bolje da stilizujes jedra. Pokusaj da ti manje jedro prati crtu veceg. Malo ovako deluje izlomljeno.

Posto si nov clan pokusaj sledeci put da ti radovi koje postavljas budu manjih dimenzija.

EDIT: Mislim na odnos brod:natpis.

Hvala na komentarima, tek sam na početku a i mlad sam, ima vremena.

@iguana: Nisam sve radio u PS-u, kad si spomenuo "neki vektorski program" sa kojim bih mogao da počnem? Misliš da ceo logo u njemu uradim? Ili samo brod?

@dejanks84:Što se tiče štikle, ne znam, meni je sasvim ok ovako. Kad kažeš ovo za odnos izmedju elemenata, da li misliš na odnos jedro:jedro:pramac ili misliš na odnos brod:natpis?

Adobe illustrator ili corel draw - alat za izradu.

Sam logo ima potencijala.

Konturne liinije su izlomljene. Frontalana linaja pramca treba biti ostra - ovako stvarno malo vuce na stiklu... ima da se radi... ako nisi komotan sa programima - probaj nacrtati na papiru dobar cretez konim si zadovoljan i onda to probaj izvuci u vektoru. Ovako ako lutas upoznavajuci program u toku rada - obicno ne dodjes do onog sto si zeleo.

Mislio sam da to ovako sredis. Ovo sam uradio samo preko tvog resenja. Trebalo bi i ovo sredjivati jos, ali cisto da vidis sta sam zeleo da ti kazem.

gameship.th.jpg

Druga je stvar ako si ti hteo da stilizujes ogromni ratni brod. U tom slucaju jedra ne bi nikako isla.

dobro je sto sam odmah ukapirao da se radi o jedrima i pramcu, ali je loshe sto si radio u photoshopu sve ovo. Uzmi neki vektorski program koji cete em oduciti od drop shadow efekata, koji su postali sinonim za kic, em cesh imati rafiniranije, da ne kazem minimalisticke logoe.

nema smisla to sto govoris....

1. odmah si ukapirao da je jedrenjak ... BRAVO da nisi rekao niko ne bi znao da je jedrenjak....

2. uzmi neki vektorski program... O BOZE....

3. drop shadow = KIC

razmisli malo o tome sta pises....

nema smisla to sto govoris....

1. odmah si ukapirao da je jedrenjak ... BRAVO da nisi rekao niko ne bi znao da je jedrenjak....

2. uzmi neki vektorski program... O BOZE....

3. drop shadow = KIC

razmisli malo o tome sta pises....

odavno nisam procitao gluplji post! Sta se iscudjavash kada kazem coveku da uzme vektorski program?!? postoji razlog zasto su oni industrijski standard u ovom polju. a za drop shadow, u ovoj formi ti necu ni komentarisati. Nije ovo 1998.

sledeci put malo razmisli kome se obracash. NIje da sam juche otvorio neki Adobe program

odavno nisam procitao gluplji post! Sta se iscudjavash kada kazem coveku da uzme vektorski program?!? postoji razlog zasto su oni industrijski standard u ovom polju. a za drop shadow, u ovoj formi ti necu ni komentarisati. Nije ovo 1998.

sledeci put malo razmisli kome se obracash. NIje da sam juche otvorio neki Adobe program

kome? nismo se upoznali...

Ja sam Marko Andrijasevic, akademist grafickog dizajna... u ovom poslu sam vec 25 god. i sve radim rucno....

a ti si?

ja sam Milos Radulovic, radim ovo 10 godina i ne mislim da je ista posebno raditi logoe ruchno. Jedno je raditi skice ruchno, sto i podrzavam a drugo je raditi do kraja.

i nisi mi rekao zasto mislish da drop shadow efekat nije kichast?

Mene interesuje u cemu "akademist" radi svoje logotipe i da li se ti fenomenalni radovi takvog jednog strucnjaka(za kog nikada nisam cuo) negde mogu i videti cisto da se ne raspravlja sa nekim ako su mu radovi losi.....

Pozzz

^ Batali tu priču. To kakvi su radovi nema nikakve veze sa komentarima. Postoje jako dobri teoretičari dizajna koji nisu dizajneri. Ja recimo nikad nisam uspeo ni u jednom svom radu da do kraja realizujem ono što znam u teoriji.

Druze moj Justyce, rad ti je graficki nepismen, tako da je sve jedno da li podseca na brod ili na stiklu i da li je radjen u vektorskom ili nekom drugom programu. Moj drugarski savet ti je da svoje ideje prezentujes grafickom dizajneru, koji bi ih graficki uoblicio. Tako bi sebi ustedeo puno vremena koje mozes korisnije da upotrebis, a i dobio bi profesionalno odradjen logo. U Dejanovoj obradi tvog resenja mozes da procitas: "ovo je radio graficki dizajner", dok u tvom radu pise: "igrala se deca". Ako ne uspevas da vidis ogromnu razliku izmedju tvog i Dekijevog rada, onda je to jos jedan razlog vise da batalis sve ovo.

@lukeruk: Tek sam početnik, naravno da sam grafički nepismen, tu sam da napredujem. Prezentovanje ideje nekom profesinalnom dizajneru u mom slučaju nema smisla, glavni cilj mi je da nešto sam naučim, a i projekat za koji je ovaj logo nema baš veliki budžet(barem sada, u početku).

Hvala na komenatru.

kome? nismo se upoznali...

Ja sam Marko Andrijasevic, akademist grafickog dizajna... u ovom poslu sam vec 25 god. i sve radim rucno....

a ti si?

a na profilu piše:

Ime i prezime: Nikola Maksic

odluči se čoveče...

izbegni zuto crnu ( ako mislis da kod nas poslujes - zog gigatrona npr..) i mozes lepo uklopiti G u jedro, pa chak i S kao talas...ako se potrudis :)

^^

hmm, .. a da nije mozda, ma nije valjda :blink:

http://www.dizajnzona.com/forums/index.php...st&p=768483 :lol:

e crni Marko, Marko..Andrijasevicu.. akademiSTu :lol: :lol:

Oh Dzizs nooooooooooooooooooooooooooooooo....

Da se vratimo na temu... Font mi se ne svidja ne znam zashto ( mozhda me samo ovo g ubija u mozak ) odradi to lepo u vektorima ( primer Dejana84 je otprilike tu negde shto treba da bude sa malo izmena ).... i mozhda bi trebao da razmislish malo o drugim bojama.... zhuta ubija malkice.... sve u svemu... good luck sa sajtom...