Jump to content

Visico kompleti rasvete

mlukic999
 Share

Recommended Posts

Covek u prodavnici (deluje mi kao da se razume) mi je rekao da je razlika izmedju VS i VC samo u kucistu (izmedju ostalog i tog digitalnog displeja) a da je sama elektronika unutar ista i da nema potrebe da uzimam te skuplje jer je samo u tome razlika... ne vidim razlog zasto bi me slagao kad bi njemu islo u korist da proda te skuplje...

Stativi su jako dobri i koliko sam ja video bolji su nego Weifeng... uostalom ovi kostaju oko 4500din a Weifeng je oko 2000-3000...

A imam jedno off topic pitanje za koje znam da se diskutovalo ali ajde ovde da pitam...

Dakle video sam da Alienbee ima akumulator za blic glave i koliko sam shvatio u taj akumulator moze da se ukljuci bilo koja blic glava... to je ovo:

http://www.alienbees.com/VIIsystem.html

a mene zanima da li bi ovo moglo da se napravi u kucnoj radinosti,dakle da se uzme jedan akumulator od kola i inverter 12-220v i da li bi to funkcionisalo za jednu blic glavu...

• Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sad tek vidjeh temu i ja...

Poslije nekog vremena sve su pocele da cudno bruje (kao da ventilator zapinje) prvih pola minute kad se upale sto meni ne smeta, a na rad nema posljedica (a i malo sam ja aljkav :P pa nisam to ni pokusao da rijesim, a vjerujem da bi neko podmazivanje ili sl. rijesilo taj "problem").

Moji ventilatori ne bruje, ali je jedan prestao da živi. Koliko je to opasno? Mislim, 'oće da rikne ostatak glave, ako ne popravim to ili mogu da šljakam bezbjedno do proljeća, recimo. Dok ne ugrije. :)))

Nesto kontam... mozda su ovi kinezi namjerno napravili da bruji ventilator da bi co'ek znao dal' radi il' ne. Ja ne moram ni da idem do studija da vidim dal' ovi moji rade, cujem ih od kuce :D (...jedino sto me u ovo doba malo hebu ovi sto pilaju drva, svaki put se trznem da su blicOvi :angry: ).

Nekad bas jako bruje...

istockphoto_7495927-enjoying-the-music-in-your-dream.jpg

:)

Verovatno je to kod tebe, kao kod racunara, leziste ventilatora (jezgro, da tako kazem) malo "prozuklo"...

Ciscenje plasticnom cetkicom i par kapi masinskog ulja na plasticni deo (dok je iskljucen) bi verovatno resilo problem.

To se najcesce desava kod promene temperature: hladno toplo i sl... Cim se ugreje prestaje...

@coneS E vidis to i mene zanima. Proizvodjaci i fotografi (naravno slusaju proizvodjace) vicu da treba inverter koji daje pravi sinus na izlazu, dok svi elektronicari kazu da nebi trebalo bit veze koji je inverter je je 21. stoljece pa su valjda rjesili sa SMPS-om napajanje, a onda nije vazno, pa sad ti budi pametan jel to trik da prodaju svoje travel packove, ili stvarno traze pravi sinus...

Eo moj drugar elektroničar i ja neki dan otvorili Jinhui glavu da eliminišemo brujanje. Piis of kejk. Ja malo sjeckao zbog da ne bih do'vatio do kondenzatora i spržio ovo malo kose što mi je još ostalo na glavi, ali bez razloga. Odvrneš četir' šarafa sa prednje strane, skineš papirnu naljepnicu sa sredine ventilatora, ka'neš u ležaj dvije kapi mašinskog ulja, ponovo zalijepiš (ili istu onu naljepnicu, ili komad izolir-trake), i pičiš dok opet ne proprdi. Kod mene je na ventilatoru klasični kuglični ležaj, a ne tzv. piksna kao na većini ventilatora koji se nalaze u računarskim napojnim jedinicama, pa računam da može da izgura bar nekoliko podmazivanja (a onda trk u radnju po ventilator za napojnu). Nema potrebe da se vade ni pilot ni blic lampa. Posao od ukupno pet minuta. ;)

Ja sam vam dao primer Alienbee Vagabond sistema koji kosta sve ukupno sa akumulatorom 299dolara... i on koristi off-the-shelf inverter... tako da ta prica da taj inverter kosta 20000 i kusur dinara bas i ne pije vodu... ako u americi taj inverter kosta 100 dolara ne verujem da ovde kosta 3 puta vise... i inace vagabond sistem koristi inverter od 200w...

Za 10000din moze da se napravi sistem da to sve lepo radi ali je jedini problem u kineskim blic glavama, sto koliko sam shvatio po vasim pricama nemaju regulator koliko struje povuku (mada mi nije to bas najjasnije jer bi 2glave na punoj snazi trebali da mi izbiju osigurac a to se ne desava)...pretpostavljam da bowensi imaju regulaciju i da ne bi imali nikakav problem da rade na DIY battery packu...

Ali da ne bi vise nagadjali ja ovih dana kupujem invertor od 300w i akumulator od 45Ah pa cemo da probamo...

Koliko se ja razumem u tu materiju, taman posla da neko ko ima ime ne uradi regulaciju i peglanje napona kako treba na ulazu. Pa ne dolazi sa mreze nikad potpuno cist napon, to firma ne bi smela da dozvoli sebi.

I mene zanima ta prica, javi ovde kad budes probao.

:)

Samo ti zezaj, imas i koga.

Nesto sam razmisljao, zasto UPS ne bi tu radio pos`o?

Mustek od 800VA, kosta nesto malo vise od 50 evropljana, i ima savrsenu sinusoidu a ne testeru kao inverteri, trpi nesto preko 450W i ima sve moguce zastite koje mozes da zamislis. Jos ako treba veci kapacitet, uzmes akumulator od dajca, nasviras mu 2 ventilatora da hladi fetove unutar kucista i to mora da radi ko vrata.

Doduse tesko da ce bas da puni brzo veliki akumulator, ali to se moze i sa obicnim punjacima.

MA daj di ces akumulator od auta. Vagabond ima 12V 20Ah gel accu, nemas ga sta vidit :D

Bas me zanima ovo sa off the shelf inverterom, jer bi se u tom slucaju dao u gradnju DIY packa, iako me drzi ideja uvatit prijatelja strujica i vidit za napravit inverter prema potrebi od pocetka, ali to je lakse rec nego njega uvatit :D

pa imam jedan accu viska od 45Ah pa zato :D to je cisto da probam... ako sve funkcionise kako treba kupicu accu od 17Ah,jer on ima da se kupi u radio klubu...

Nisam siguran,ali inace mislim da ne moze UPS da radi ovo...

PS nasao sam jedan inverter koji nema osigurac (zastitu od prevelikog opterecenja) i racunam da ako glavu drzim na osmini snage,glavi treba oko pola sekunde da se napuni a to mislim ne bi trebalo da sprzi inverter...ja se bar nadam :)

@ConeS

"Edelinski" proizvođač transformatora, invertora, punjača i svega vezanog za tu materiju naplaćuje 25000 dinara pretvarač sa 12V na 220V snage 500W. Novosađani upućeni u materiju znaju o kome pričam.

Inače, testirao sam "of the shelf inverto" (kako vi to zovete) od 400W (tako bar pisalo) i naravno... nema šanse da to napuni najslabijeg kineza od 150Ws.

Mustek od 800VA bi možda mogao to da odradi, ali uz puno muke. Ja kući imam jednog od 1000VA i siroma se dobro zagrcne prilikom punjenja glave, ali je na kraju ipak napuni. Problem kod glava je taj što je sam momenat početka punjenja preveliko opterećenje za invertore. Ti čovek pazari taj invertor, pa nam ovde šibni rezultate.

Ne znam koji ulazni napon koristi taj Mustek od 800VA, ali znam da ovaj od 1000VA koristi 24V, tako da ti trebaju 2 akumulatora od 12V ili jedan kamionski od 24V, a to je već preveliko cimanje.

600VA u sebi ima akumulator od 7Ah, neam jos blic glavu da probam situaciju, ali mislim da to ne bi trebalo da bude problem, veci je problem to sto je masa tih invertora pravljena za stvari tipa: pumpa za vodu za centralno grejanje i u osnovi napon je ako ne potpuno testerast, ono bar nedovoljno ispeglan, sto je mnogo veci problem za elektroniku uopste nego sto je za sam akumulator odnosno UPS problem ta velika struja koju povuce u trenutku.

Nemam jos blic glavu da probam kako bi to islo sa ovim, on ima 12V i mislim da se ne bi bitno promenile stvari sa 1000VA, samo komplikacija oko 24V, odnosno 2x12V, jer i kamioni trose akumulatore od 12V, ali ih spajaju redno i tako dobijaju 24V.

A sto se tice punjenja, tu ni 1000VA ni 600VA nisu dobro resenje ukoliko se pune samim UPS-om, nego bi ipak trebalo kaciti akumulator na neki drugi punjac.

@incanus

A od cega ces ti koristiti za taj DIY punjac akumulator? Znam ja sta je najbolje, ali ovo je najjeftinije i sto se tice uredjaja koje prikljucujes na njega najbezbedniji su preko UPS-a, e sad dal je UPS najbezbedniji to cemo da vidimo :D Kolko para kostaju ti gel akumulatori? Oces i ti da narucis iz Amerike vagabonde pa da ih raskupusas za DIY uredjaj> :)

@Vaskes

a kolko traje taj tvoj od 1000VA kad krenes da fotkas i sta si ako si sve testirao?

Da updatujem malo temu...

Neko je na prosloj strani pitao za Visicio daljinske okidace...

E pa juce sam ih kupio (kupih dva kompleta) da bih okidao 2glave...

Okidaci su sasvim ok,doduse jedan reciver od dva malko trokira (okida 6-7 puta pa 1 ne okine pa opet tako) ali necu da gresim dusu jer je moguce da je do baterija (u njemu su istrosenije baterije nego u drugom)...

jedina mana je to sto je pomalo los kontakt za baterije pa treba malo da se isturpija plastika iznutra da bi baterije lepo legle ali onda je sve kako treba...Imaju domet od sigurno 10 metara (na toj razdaljini sam probao i radise sve kako treba)...

Samo moram da pohvalim ljude i prodavnicu koji prodaju ove okidace...

Desilo se to da sam juce ujutru kupio dva kompleta i odmah iz prodavnice otisao na fotkanje...kada sam dosao na fotkanje ja uzeh da probam kad se ispostavi da jedan reciver ne radi...ja se smorio uzasno jer su mi trebali za tipa sat vremena... okrenem ja prodavnicu,i lepo im rekoh kako stoje stvari i da ne mogu da izadjem da im donesem. oni na to meni kazu da nema nikakakvih problema i da ja samo posaljem nekoga da uzme drugi komplet... tako i bilo,ja poslao caleta da uzme novi i kad mi doneo novi ja njemu dadoh ovaj sto ne radi i svi srecni a ja najsrecniji :) i ja u roku od pola h mogao lepo da nastavim fotkanje...

E to se zove dobar customer relations...svaka cast...

PS a dobio sam i bas dobar popust (glupo bi bilo da kazem koliki) zato sto sam svu studijsku opremu uzeo kod njih...

A sto se tice akumulatora to jos nisam probao,morace da saceka do sledece nedelje ili one tamo...

Nisam ga testirao za fotkanje, pokušao sam par puta da napunim glavu i okinem, to je sve. Taj ups ima svoju primarnu namenu za napajanje kompjutera i okolnih periferija, samo me je zanimalo da li može da puni glavu. Znači može, ali mu je velika muka, preveliko opterećenje za komponente i ne bih ga preporučio za ovu namenu.

Juce pitao druga koji se jedno vreme bavio fotografijom ozbiljno i kaze da je trosio svojevremeno neke UPS-eve od po 1500VA i da je to punilo glave super, e sad ne znam sta to znaci super, ali to je kao radilo. Pitanje je verovatno i unutrasnje elektronike koliko je dobro dimenzionisana, odnosno predimenzionisana. Cim kupim glave javljam svakako, samo nece to skoro :D