Jump to content

komentari za portfolio

Recommended Posts

Postovani

bilo bi mi jako drago da prokomentarisete moj portfolio :D

Sa ovim radovima trazim bezuspesno posao vec mesecima.

Sta traze to marketinske agencije koje su, mogu reci, moja ciljna grupa? :huh:

Sta je to sto mojim radovima nedostaje? :angry:

Nazalost morao sam zbog tezine da okacim na rapidshare.

http://rapidshare.com/files/301100325/Port...gor_01.pdf.html

Hvala unapred na odgovorima

velika ti je guzva u foliju. slabo se razaznaje sam kvalitet ideja. cini se da si vise isao na klijentelu nego na same radove.

na stranu sto je velika kriza i sto marketing najvise trpi u tim situacijama, o dizajnu da i ne govorim, to je ipak ''luxuz'', ja da trazim dizajnera, tvoj folio ne bih ni izvrteo do kraja.

po mom skromnom misljenju, trebalo bi, itekako, da uprostis ovu prezentaciju.

Prvo, prezentacija ti je slaba. Tu mislim na sam način prezentovanja. Previše bledih, neupečatljivih stvari, slabo vidljivih. Nije bitna količina nego kvalitet. Bolje tri sjajna oglasa i dva dobra logotipa nego sve ovo.

Drugo, iz ovoga se ne vidi uopšte kako razmišljaš, ne vide se ideje, stil, pristup, šta je ono što tebe definiše kao dizajnera i izdvaja od mase drugih sa ovakvim istim radovima.

Ako bih banalizovao i maksimalno pojednostavio, rekao bih da ovde nedostaju ideje i originalnost u grafičkom izrazu.

Ok

file ima skoro 5Mb i nevidim nacin kako i gde da ga upload-ujem kako bi svi mogli da ga vide?

U Portfoliu ima masa stvari koja su deo vizuelnog indentiteta firme u kojoj sam radio.

Interesantno.. kako poslodavci namecu svoj stil i zelje pa ti pokusavas iz toga da izvuces najbolje!

Da napravis neku vrstu kompromisa sa kojom ti i nisi bas zadovoljan a vreme ti prolazi i uglavnom osrednji materijal se gomila.

Mozda imate pravo za ideje, stil.......ne vidi se mnogo u prezentaciji ali sve te stvari sto sam uradio uzivo, odstamane odaju utisak itekako stilom i originalnoscu !

Cilj ovog portfolia je bio vise da pokazem svoje tehnicke mogucnosti sto odgovara vise firmama i njihovim potrebama nego otkrivanje tople vode u grafickom dizajnu.

Mislim momci, da ste vise navikli bas na klasican portfolio sa ilustracijama i par logotipa nego krvavi rad i iskustvo koje je prikazano u ovim radovima.

Ili nisam u pravu?

majstore, znam da na svetu postoje gomila genija i slazem se da su lepsi!

Sta je to sto Vam se nesvidja? Radovi kompletno? Sama prezentacija? Moj pogled na dizajn?

Uh, ali si to dobro napisao........nikako katalog krvavog rada! Dobro zvuci kao kritika!

Fali cvetica.....to je!

Sirovo je .......bukvalno! Lici na katalog neke stamparije i mogucnosti stampe?

Interesantno kad pogledam u profile ljudi koji ovo komentarisu.....Niko nije skoro nije dizajner !

Error

This file is neither allocated to a Premium Account, or a Collector's Account, and can therefore only be downloaded 10 times.

This limit is reached.

To download this file, the uploader either needs to transfer this file into his/her Collector's Account, or upload the file again. The file can later be moved to a Collector's Account. The uploader just needs to click the delete link of the file to get further information.

Hm... ti si baš baš novajlija u društvu. Promuvaj se malo po forumu prvo, svaštanešto možeš da naučiš. Stavi na stranu ego i opusti se... Okačio si portfolio, sad pažljivo saslušaj kritike, pa razmisli.

Sirov je, prilično nespretno "dizajniran" bez ideje i šmeka, više kao loš katalog neke Pera & co. štamparije nego li portfolio dizajnera. Siguran sam da možeš mnogo bolje!

Proguglaj malo pa si nađi neko mjesto za upload materijala na web, a da nije rapid, pošto vidiš već 10ak ljudi je skinulo portfolio.

Hm... ti si baš baš novajlija u društvu. Promuvaj se malo po forumu prvo, svaštanešto možeš da naučiš. Stavi na stranu ego i opusti se...
Prezentacija ti je slaba. Tu mislim na sam način prezentovanja. Previše bledih, neupečatljivih stvari, slabo vidljivih. Nije bitna količina nego kvalitet. Bolje tri sjajna oglasa i dva dobra logotipa nego sve ovo.

Drugo, iz ovoga se ne vidi uopšte kako razmišljaš, ne vide se ideje, stil, pristup, šta je ono što tebe definiše kao dizajnera i izdvaja od mase drugih sa ovakvim istim radovima.

Slozio bih se sa "citiranim" drugovima(da ne kazem kolegama :D)

Odmah cinično skačeš ljudima u oči za vrlo korektne komentare i zamerke što se tiče prezentacije rada. Za početak, da si u pretraživač ukucao "free file hosting", izašla bi ti tona alternativa rapidshare-u od kojih većina nema tako malo ograničenje u broju skidanja.

Što se rada tiče, sve ti je lepo rečeno, jer se tu dizajn ni ne vidi, bolje da si stavio jednu petinu reprezentativnih primera i da može čovek ljudski da ih pogleda a ovako se svi ćoravimo sa onim maleckim i nepreglednim slikama. Šta treba da dokaže u smislu tvojih dizajnerskih sposobnosti to što si uslikao bilbord pod nekim levim uglom i lošim svetlom? Sve u svemu zamori i pre nego što čovek uspe da se koncentriše na to što si zaista uradio.

...fali ti "out of the box thinking"...u prevodu, inventivno, kreativno, vizionarsko, nešablonizovano razmišljanje i radovi...sa ovakvim portfoliom mozes da nadjes posao u digitalnoj stampariji ili da u agenciji juris poziciju DTP-a jer za nju imas materijala u portfoliju...

uzgred, portfolio ti je "predizajniran"...radovi su ono sto treba da iskoci u prvi plan...izberi par najkvalitetnijih radova, umesto mora varijacija na temu...eto, toliko...i da, nabaci Mac-a ; ) ...pozz i srecno

Da bih ti pomogao da razumeš gde grešiš biću malo grublji i ciničniji nego što bi možda bilo kulturno. Iz najbolje namere.

Zamisli situaciju u kojoj npr. ja tražim junior grafičkog dizajnera a ti pošalješ/doneseš ovo. Evo našeg razgovora:

U Portfoliu ima masa stvari koja su deo vizuelnog indentiteta firme u kojoj sam radio.

Interesantno.. kako poslodavci namecu svoj stil i zelje pa ti pokusavas iz toga da izvuces najbolje!

Da napravis neku vrstu kompromisa sa kojom ti i nisi bas zadovoljan a vreme ti prolazi i uglavnom osrednji materijal se gomila.

Pa si odlučio da se prezentuješ osrednjim materijalom? Zašto bi mene ili bilo koga drugog zanimali tvoji kompromisi i stil i želje tvog prethodnog gazde? Nisi imao priliku da radiš ništa zanimljivo i kreativno a znaš da možeš? Nema problema - napravi portfolio radova za fiktivne klijente i kampanje.

Mozda imate pravo za ideje, stil.......ne vidi se mnogo u prezentaciji ali sve te stvari sto sam uradio uzivo, odstamane odaju utisak itekako stilom i originalnoscu !
Ne bih znao kako to izgleda uživo i ne zanima me, ti si mi dao portfolio i to je jedino što znam o tebi.

Cilj ovog portfolia je bio vise da pokazem svoje tehnicke mogucnosti sto odgovara vise firmama i njihovim potrebama nego otkrivanje tople vode u grafickom dizajnu.
Ne. Cilj portfolija je da te prezentuje na način koji će ti omogućiti da te neko zaposli. Pogrešan je pristup - ne umem da dizajniram ali znam da koristim programe i slažem elemente, to sam radio često pa zato imam iskustva. Tražiš posao u agenciji? Tehničke mogućnosti o kojima govoriš su u tom slučaju na samom dnu spiska onoga što se traži jer je to ono što se najlakše nauči. Sve ostalo je daleko bitnije a to je upravo ono što ti ovde ne pokazuješ.

Mislim momci, da ste vise navikli bas na klasican portfolio sa ilustracijama i par logotipa nego krvavi rad i iskustvo koje je prikazano u ovim radovima.
Prikazivanje krvavog rada je možda dobra strategija ako želiš apliciraš u nekoj humanitarnoj ustanovi - eto, nije baš nešto ali sam se mnogo mučio pa ako biste bili zainteresovani... za agenciju je bitno ono o čemu smo ovde govorili a to se najčešće najbolje prikazuje "klasičnim" portfoliom.

Evo ti primer online portfolija čoveka koji ne živi na Marsu nego tu iza ćoška, dakle nije neka belosvetska apstrakcija nego realan primer nečijeg rada, znanja i talenta. Klik. Tome treba da težiš, batali ono što je do sada bilo.