Jump to content

Edit envelopes 3ds max POMOC!

Hawk
 Share

Recommended Posts

Moje misljenje je da to odradis na sledeci nacin :

U skin modifier-u imas imas grupu Select i u njoj Vertices, strikiraj taj checkbox, on ti omogucava da biras vertekse koje zelis da vejtujes ,

sledece odes dole u Envelope Properties Grupu i kliknes na Weight Tool,

to ti je dugme kao neke papagajke,francuski kljuc, sta li je vec. E sada samo biras vertekse koje zelis da vejtujes i klikas na ove brojke od 0 do 1 u odnosu koliki uticaj zelis da das modelu. Takodje koristi Blend dugme u Weith tool-u, on ce ti pomoci da regiju koju izaberes blenduje tako da imas postepen gladak prelaz u vejtovanju.

Mislim da na ovaj nacin imas najvecu kontrolu nad modelom i vejtovanjem, proverena metoda, ja je stalno koristim.

Mada mislim da si ovo pitanje trebao postaviti u sekciji za 3d... ^_^

Nadam se da sam ti pomogao ! :blush:

Pozdrav Hawk ! :D

Hvala Mercury! :) Pokusacu sa ovim. A kazi mi ako radim recimo na ruci coveka kako da stavim one tacke koje su na laktu? Mislim koliko da im stavim one brojeve? Ako moze malo objasnjenje. I ako neko zna neki tutorial ili bilo sta sto moze da mi pomogne neka kaze.

Hvala Mercury! :) Pokusacu sa ovim. A kazi mi ako radim recimo na ruci coveka kako da stavim one tacke koje su na laktu? Mislim koliko da im stavim one brojeve? Ako moze malo objasnjenje. I ako neko zna neki tutorial ili bilo sta sto moze da mi pomogne neka kaze.

Sve zavisi koja ti je koska aktivirana, u Weight Tool-u imas dugmad 0, 0.1, 0.25, 0.5,0.75,0.9 i 1. Ako kliknes na dugme 0, za datu kost ce ti taj deo koji si obelezio nece imati nikakav uticaj na datu kost, tako da ce ostale kosti koje imaju uticaja preuzeti ostatak. A ako kliknes na dugme 1, za datu kost ce ti taj deo koji si obelezio imati potpuni uticaj na datu kost, a sve ostale ostale kosti koje su imale uticaja one ga gube.

Tako i za ovo izmedju ... Malo mozda zvuci zeznuto ali nije ... ;)