Jump to content

Cenovnik za kafanu

Recommended Posts

Plavu boju promeni u tamnozelenu ili bordo. "Linija" koja preseca lavirint previse je blizu dijagonali "kvadrata", treba je jos odaljiti ka gornjem levom cosku. Takodje probaj da joj das jos malo debljine, mislim da ce bolje izgledati.... A sto se escajga tice, to si nadam se vec izbacio... Ako si planirao da se cenovnik stampa na papiru istom ili slicnom kao pozadina,

onda je u redu. Medjutim ako ti je pozadina bitmapa koja bi se stampala na novom, belom papiru, onda je to pogresno. Pozadina je odlicno odradjena, ali nije za cenovnik. Cenovnik se uzima u ruke i pri prvom dodiru ostavice isti utisak kao i tapete sa apliciranim zidom od cigala. Jos nesto u vezi pozadine.... na staroj beleznici, svesci ili sta vec, nikad neces pronaci dve strane gde je zub vremena ostavio apsolutno isti trag, tako da, kad dupliciras stranu nije dovoljno samo da je okrenes u "mirror", vec je malo i promeni. Inace kompletan utisak je zaista dobar.

Kasuku, viljusku i noz bih obavezno izbacila, kao i tu plavu liniju za izlaz iz lavirinta. Takodje ti plavi brojevi i crvena rec cena potpuno odudaraju.

Pribor bih uklonio, ali pretpostavljam da su to trazili jer je caffe-grill u pitanju. <_< BTW caffe se pise sa 2f.

"cena" bih ostavio ovako, ali je plava vishak- skroz je ukolni.

Svidja mi se, srediti par sitnica koje su pomenute i u prethodnim postovima, i bice dobro.

hm... delim misljenje sa lisom i lukerukom. ja nisam protiv kombinovanja naizgled nespojivih elemenata ali ovde mi je sve nekako neuravnotezeno, ne znam mislim da nisi postigao zeljeni efekat.

@bos cafe se pise sa jednim f i po mogucstvu se dodaje akut na kraju (café). caffè sa gravisom je kafa na italijanskom.

hvala drugari, evo ja sam uradio izmenu malu....

posto je gazda, iz ne znam kojih razloga "inspirisan" ciglama ! evo malo na tu temu.....

tj, ambient kafane cini cigla drvo i neka trska....uradio sam u 3DS- maxu ove nabacane cigle koje cine rec "LAVIRINT"

i kao , pokusao, da uradim i neki mali "znak" na temu..... cisto da se nadje pored ovih slova!

kako vam se cini!

forumud.th.jpg

i u pravu ste, ovaj jelovnik ...lici na stari Nazi dokument! :) :D

pozz

Stari cenovnik je jeziv, ima sav šmek ambalaže za kineske igračke.

Tvoje prvo rešenje je dobro, šta fali što štrči onaj escajg? Zar moraju sva rešenja da liče na druga?

Ima smisla, estetski je OK, šta onda više tražiti dlaku u jajetu?

Neko reče da podseća na staru mapu... to je odlična fora za kafanu koja se zove Lavirint.

Uneo bih samo par promena, čisto neki element da poveže čitav cenovnik, da se jasno vidi koja strana gde pripada,

i promenio bih boju cena... ovako plave štrče i mislim da ispadaju bitnije od menija, što psihološki posetiocima deluje

kao da je fokus restorana na tome da gostima uzmu pare, a ne da se pohvale svojim menijem.

Ovo drugo rešenje je mordibno... eventualno bi moglo da prođe za neku vinsku kartu,

nikako crveni horor font uz meni od mesa... to budi asocijacije kao da neko tu u lokalu kolje živinu.

Iskorisiti kao ideju, u drugoj boji sa drugim fontom. Nisma sigurno mislila da iskopira postojeci.

''Tvoje prvo rešenje je dobro, šta fali što štrči onaj escajg? Zar moraju sva rešenja da liče na druga?

Ima smisla, estetski je OK, šta onda više tražiti dlaku u jajetu? ''

Jako polemicno!

Iskorisiti kao ideju, u drugoj boji sa drugim fontom. Nisma sigurno mislila da iskopira postojeci.

''Tvoje prvo rešenje je dobro, šta fali što štrči onaj escajg? Zar moraju sva rešenja da liče na druga?

Ima smisla, estetski je OK, šta onda više tražiti dlaku u jajetu? ''

Jako polemicno!

Teoretski. Teoretski mogu da se nađu zamerke svemu, u bilo koje doba, a to samo vodi u razvodnjavanje,

a kada je posao u pitanju, dovoljno je izlaziti na kraj sa gazdama, a još ako se tu nakače i "dobronamerne kolege"

koji dežurno vole da kažu da apsolutno ništa ne valja... čak i ako je neko rešenje svetlosnim godinama ispred

proseka dizajna u Srbiji...

Pitam se šta bi bilo da je kreator znaka Nike došao na DZ da pita za mišljenje,

verovatno bi se našao neko da ga ismeje što je "nacrtao opanak"... a znak Mercedes-Benz bi bio "brate, šta je ovo? Volan?"

Dizajn je podložan trendovima. Koliko je umetnost, toliko je i biznis odn. marketnig. Menja ga zasićenje tržišta

i šačica umetnika svojim testisima.

hvala na predlozima, ja sam uradio ovo resenje, i stampao sam danas.... i ne izgleda tako lose..... mozda sene treba da se malo podebljaju ili ceo font.....

dizajnzona.th.jpg

evo i neka 3D varijanta....... kako to izgleda kad se rasklopi......

kako vam se cini novi logo! meni nesto nit smrdi nit mirise.....sta znam :| ..... dajte neki predlog.... drugar mi je predlozio onaj stari "zig" pecat.... tako nesto.... na ovaj stari papir bi moglo da legne tako nesto!

zonavasocenovnik.th.jpg

pozz

za kafanu :)

meni je ovo ok skroz, jedino sto bih "aperitivi, likeri, viski, burbon, votka...." u drugoj boji (ne slova nego background), posto je ovako malo monotono

mada eto, imas dosta saveta kolega pa pokusaj, ok je u svakom slucaju, samo dodaj neku boju da bude malo interesantnije i da istakne kljucne reci, naslove i to...

hvala na predlozima, ja sam uradio ovo resenje, i stampao sam danas.... i ne izgleda tako lose..... mozda sene treba da se malo podebljaju ili ceo font.....

dizajnzona.th.jpg

kako vam se cini novi logo! meni nesto nit smrdi nit mirise.....sta znam :| ..... dajte neki predlog.... drugar mi je predlozio onaj stari "zig" pecat.... tako nesto.... na ovaj stari papir bi moglo da legne tako nesto!

zonavasocenovnik.th.jpg

pozz

resenje je odlicno!

dizajnzona.th.jpg

zonavasocenovnik.th.jpg

pozz

Reci gazdi da na tanjirima odstampa viljusku i noz!!!