Jump to content

Vezbanje 2d animacije

Mercury
 Share

Recommended Posts

ma super ti je caveman, daj samo napravi još par rakurseva za glavu (ovdje se glava na svim crtežima vidi samo iz jednog rakursa, jedino su različiti položaji usta) Kad ga nacrtaš iz jedno 5-6 rakursa, to ti je najbolji način da definiraš i upoznaš lik kojeg radiš ili kreiraš. kip ap gud vrk i gudlak:-)

Tenks :D

Evo darac, odradih nesto na brzaka, otprilike kako bi on trebao da izgleda, mislim jos to skace svugde ali za sad :blush: :

pozz

• Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tenks :D

Evo darac, odradih nesto na brzaka, otprilike kako bi on trebao da izgleda, mislim jos to skace svugde ali za sad :blush: :

pozz

odlično, ne trza ništa više nego u crtićima koje svakodnevno gledamo, a i nije loše da malo trza, jer ipak se radi o crtanom filmu, a ne o nekakvom geometrijskom prenošenju 3d likova, ili realnoj imitaciji stvarnog lika.

Dodaj onom mrazu neku flajku u dzep ili ruku,takav pogled ima.

Xaxaxaaxaxaaxa :D Nemo tako o mom Deda Mrazu, to je posten coek ... :lol:

odlično, ne trza ništa više nego u crtićima koje svakodnevno gledamo, a i nije loše da malo trza, jer ipak se radi o crtanom filmu, a ne o nekakvom geometrijskom prenošenju 3d likova, ili realnoj imitaciji stvarnog lika.

Pa ono jeste, upravu si :)

Evo i neka animacija celog tela, ali ovo je bilo bas brzo animirano...Mislim vidi se ... <_< Nisam stavljao ni puno kifrejmova pa nije bas smooth ...

http://www.youtube.com/watch?v=NrtDd153I5s

pozdrav

Ovo je proba u 2d animaciji, napravio sam u flashu, frame by frame tehnikom, nadam se da vam se svidja ... Mozda napravim neki short 2d tehnikom, a zanemarim ovaj sto sam hteo 3d ... Malo da promenim, sta vi mislite ...

Evo ga link :

Mislim da nije bas neka 2d animacija, ali polako... Kao i sve drugo znanje se stice vremenom... :D

Probaj malo lepse da nacrtas ovog coveka :)

• 2 weeks later...

ma do jaja je...

Sad tu pricu sto ti se zacela u glavi o vatri raskadriraj i napravi neki storibord. Nemoj nista komplikovano (hiljadu kadrova i sl.), da bude jednostavno, jasno (mislim na pricu) i duhovito.

Evo ti ilustracija necega sto smo kao vezbu radili u skoli. Tema je bila uzeti jednu Ezopovu ili Lafontenovu basnu i adaptirati je a da bude 40ak sekundi duga.

Izabrali smo onu kada lisica zjbe gavrana za sir, ali nekoliko godina kasnije. Potomak tog gavrana koji se sveti lisicama... i Napravili zezanje od toga :)

Nadam se da ce ti biti od neke koristi ovo.

Dakle, jednostavno, jasno i efektno. To ti sve pisem u vezi sa pricom. Crtas i animiras vec dovoljno dobro.

Ziv bio.

p.s. probao sad ovaj celtx... dobar je. ocas posla sklopis storibord :)

ma do jaja je...

Sad tu pricu sto ti se zacela u glavi o vatri raskadriraj i napravi neki storibord. Nemoj nista komplikovano (hiljadu kadrova i sl.), da bude jednostavno, jasno (mislim na pricu) i duhovito.

Evo ti ilustracija necega sto smo kao vezbu radili u skoli. Tema je bila uzeti jednu Ezopovu ili Lafontenovu basnu i adaptirati je a da bude 40ak sekundi duga.

Izabrali smo onu kada lisica zjbe gavrana za sir, ali nekoliko godina kasnije. Potomak tog gavrana koji se sveti lisicama... i Napravili zezanje od toga :)

Nadam se da ce ti biti od neke koristi ovo.

Dakle, jednostavno, jasno i efektno. To ti sve pisem u vezi sa pricom. Crtas i animiras vec dovoljno dobro.

Ziv bio.

p.s. probao sad ovaj celtx... dobar je. ocas posla sklopis storibord :)

Hahaha ... Dodabr je crtic ! Ma i nisam nesto zadovoljan animacijom, na brzaka je bas sklepana. Nego sad sam u frci sad su mi kolokvijumi pa nikako da stignem, ali smislicu nesto ! :D

A do tada evo neki "quick sketches" :

578e4f6b0c.png

E, a u kojoj skoli ste radili ovo ?

• 3 weeks later...

Evo neka kratka animacija sto sam odradio iz dosade na brzaka, nesto vise od pola sata, a ideju nisam imao nikakvu ali se sama pojavila. :lol:

Prvo sam napravio lika koji kao bezi, onda rakoh ajde da ga pogodi nesto odpozadi, i ja animirah lopticu, i onda rekoh ajde ta loptica da se pretvori u nesto, da ovaj cova ima zasta da bega, i napravih onda nekog vanzemaljca lopticu i tako ja smislih animaciju "ON FLY" sto bi rekli ... Hahahahaha :D

Evo link :

Pozdrav !

Svaka čast majstore, mogu ti reći da sam zadovoljan tvojim radovima! :)

kažeš da imaš neku foru za lipSync? Koliko naplaćuješ fore? :)

Mogao bi da održiš lekciju nama običnim smrtnicima...

Još jednom sve pohvale! ;)

Imaš dobar crtež, ima potencijala da se dalje razvija, a što se tiče ideja nemaš brige,

vidi se da si kreativan i mislim da ti neće biti problem da smisliš priču.

Svaka čast majstore, mogu ti reći da sam zadovoljan tvojim radovima! :)

kažeš da imaš neku foru za lipSync? Koliko naplaćuješ fore? :)

Mogao bi da održiš lekciju nama običnim smrtnicima...

Još jednom sve pohvale! ;)

Imaš dobar crtež, ima potencijala da se dalje razvija, a što se tiče ideja nemaš brige,

vidi se da si kreativan i mislim da ti neće biti problem da smisliš priču.

Hvala svima ! :lol:

Pa evo pocecu neki kratki crtani sa ovim zekom sto sam dizajnirao, da bude nesto blizu Cartoon Networka :) :

zeka.png

Samo da smislim neku pricicu, a moze mi i neko pomoc oko toga jer mi stvarno to nije jaca strana ...

Mada sam u guzvi tako da to nece ubrzo, ali cu postavljati progress ovde :D

A sto se tice fore za lipSync,

evo ti neki plugin pa pogledaj

http://www.animonger.com/animsliderlimited.html

Ne koristim ovaj plagin ali radim to na slicnu foru :P

Hvala svima ! :lol:

Pa evo pocecu neki kratki crtani sa ovim zekom sto sam dizajnirao, da bude nesto blizu Cartoon Networka :) :

Samo da smislim neku pricicu, a moze mi i neko pomoc oko toga jer mi stvarno to nije jaca strana ...

Mada sam u guzvi tako da to nece ubrzo, ali cu postavljati progress ovde :D

A sto se tice fore za lipSync,

evo ti neki plugin pa pogledaj

Ne koristim ovaj plagin ali radim to na slicnu foru :P

zekan je car, idu ti likovi od ruke... da znas samo da je u diznijevom studiju (i u mnogim drugim) najplaceniji onaj koji smislja likove...

tako da ne moras da brines za scenario, ima ko o tome brine... :)

hvala na linku.

koliko je daleko tvoja fora od ovog plugin-a :)

@Mercury,

tvoj stil je Bogovski,... meni se mnogo svidja! :D

Samo napred!!!!

Pozdrav!

Zlatan

Hvala, gledao sam tvoje animacije isto mi se svidjaju, i vidim da znas dobro da crtas ( tarzana si skinuo skroz) :D

Sada sam u bedaku tablet mi neradi :unsure: , tako da uskoro kupujem novi, pa cu ga testirat za animaciju sa ovim zekom pekom :lol:

• 2 weeks later...
E,koji tablet si kupio,mene zanima bas,citao sam nesto da nisu sve table ok i za Zbrush i za Photoshop,a ja bi ga najvise zbog Zbrusha kupovao,sta si ti uzeo i kakva su iskustva?

wacom_intuos4_2.jpg

Kupio sam Intuos4 M, mislim on je skup poprilicno, puno sam se dvoumio jer realno mogu komp da kupim za te pare, ali sam prezadovoljan ... Toplo ga svakom preporucujem ... :D

Aha,ali mislim jesi citao nesto (mada nije dobro mnogo ni citati pogubi se covek) ono - oko level of pressura,... ti ne radis u Zbrushu nista,koristis tablu samo za crtanje zecova?

A animacije i karaktere ti vishe ne komentarisem,komentarisacu kad bude neki los,pozdrav.

Aha,ali mislim jesi citao nesto (mada nije dobro mnogo ni citati pogubi se covek) ono - oko level of pressura,... ti ne radis u Zbrushu nista,koristis tablu samo za crtanje zecova?

A animacije i karaktere ti vishe ne komentarisem,komentarisacu kad bude neki los,pozdrav.

Pa za Zbrush, bar sto se mene tice pitno je da imas tablet, tacnije zbog osetljivosti na pritisak, to sa misem nemozes. Ja sam radio i U Ziju ali odavno ga nisam koristio, ali znam da ga koristim.

Evo sto sam bio davno napravio(bas davno) na Trustovom tabletu kome je level of pressure 512(taj mi je kukavac crko pa sam morao ovaj da kupim, :( jos ga oplakujem, dobro me bogme sluzio) :

Debeli Gangster

gengsta1.png

Trol

20235629.png

A ovaj Intuos4 ima 2048, 4 puta vise , pogledaj specifikacije za njega ... Tako da ti je moja preporuka u svakom slucaju da predjes na tablet ako ga nemas :D

dobro izgleda!

mozda je stvar ukusa ali licno ne bih toliko deformisao zube,

odnosno treba ti setup gde su usta ovako mekana a zubi cvrsti kada treba da budu

ali se i oni savijaju da posluze u ekstremnim pozama.

karakter ce ti delovati ubedljivije. u 2D isto imas meke i tvrde delove karaktera iako imas potpunu slobodu deformacije... jednostavno je uverljiviji...

mojih dvaes' para hehe

cheers.

thinker - hehehe, obavezno :blush: !

Evo jos jedan dialog test. Nisam dugo radio 2d flash animaciju tako da evo nesto, napravio nocas za nesto manje od 3 sata, od dizajna pa sve do animacije ...

KLIKNITE NA SLIKU ZA ANIMACIJU !

intro.png

C&C are welcome !

Pozdrav

Vrlo dobar pocetak! :D

Tvoja tehnika mi se mnogo svidja.

Radis li cut-out Animaciju u Flash-u, ili traditional digital animation.

Pravis sebi prvo razlicite elemente od Character i onda kombinujes ih po pozama, ili ...?

Ja sam skoro Toon Boom kupio, pa me malo zanima razlika izmedju Toon Boom Animate i Flash.

Samo napred, bas me zanima ste ce biti novo...... :)

Pozdrav!!

Zlatan