Jump to content
KEKY

MUSIC VIDEO

Recommended Posts

Video produkcija:Visual Infinity

Rezija,d.o.p.,montaza i post: Moja malenkost

Stajling:Bojana Ugresic

Kamera:RED (ala Dimce,pratioc Nesa)

Rasveta:2 zilber platna,2 gafer kita (Kino flo),2x2kw zutog i Sunca sjaj:)

Snimanje trajalo jedan ipo dan.

Montaza Sony Vegas

Post produkcija:Digital Fusion,After Effects

Eto ja sad moram da priznam nesto.Xandro me godinama ubedjuje da je taj Vegas "mama",a ja kao okoreli premijeras i skeptik prema bilo cemu sto mi brzo kao premiere 6.5 nije (pricam o montazi na rez),veoma tesko prihvatih ideju da cu spot montirati u drugom softveru. Uz par sitnih zamerki na odredjen stvari,shvatio sam da je Vegas savrseno resenje za montazu RED fajlova u realnom vremenu.Komfor koji nisam ocekivao ni u ludilu.Dakle,sirovina je bila u 2k r3d i sve je letelo kao gorska ptica. Sto se spota tice,malo drugaciji fazon,malo manje komercijalno od onoga sto inace radim,ali dovoljno da zadovolji sve konzumente i verne potrosace Sergejevog opusa. Uz izuljano rame,jer RED ni u ludilu nije stvoren za grbavljenje tipa "kamera s'ramena" (al' kad volem),more problema sa energetikom i brzom smenom kise i suncanih intervala,mislim da smo napravili dobar posao.

Pozdrav!

Sta reci, zaista, odlično, nježno, pitko, smisleno... fascinantan pristup mrtvoj prirodi, detalju :)

Nego, Keky, zasto 2k? Takodjer, primjetio sam na nekoliko kadrova zablurane regije, nisam ih uspio povezati.

Toliko od mene, veliki pozdrav!

Pozdrav!

Sta reci, zaista, odlično, nježno, pitko, smisleno... fascinantan pristup mrtvoj prirodi, detalju :)

Nego, Keky, zasto 2k? Takodjer, primjetio sam na nekoliko kadrova zablurane regije, nisam ih uspio povezati.

Toliko od mene, veliki pozdrav!

Blurovana regija-nije se imalo za shift optiku a ja sam zeleo da spot ima te fore,sa defokusom odredjenih parcija slike.Subjektivno. Sto se tice 2k,pa zbog naknadnog posta,ako me to pitas.A ako me pitas zasto nije 4k,onda zato sto sam slikao uglavnom sve od 50-100fps,a tada RED pada na 2k sa rezolucijom. Sinhro sam slikao u 31fps,ubrzao sam pesmu malo.

Jasno, meni se činilo da su igrane scene 30 fps a sinhro normalan, tek kada ponovo gledam vidim da je ipak sve to sporije. A definitivno manja rezolucija olaksava daljni rad, mene je zanimala odluka da zrtvujes širinu objektiva i rezoluciju, valjda kako sam navikao raditi sa 1/3 i 2/3 CCD-ima ne mogu da vjerujem kada neko to svojevoljno uradi :) dok nisam skuzio da je preko 50 fps.

A što se tiče montaže r3d u Premieru, imao sam super iskustvo ali tek kada sam skontao da se rezolucija na playeru moze smanjiti proizvoljno (meni je bila dovoljna 1/8) kasnije isti file iz aftera eksportovati jer je media encoder pravo zlo :)

Igrane scene su vecinom snimane u 50fps,ima par kadrova 75 i 100.Cim predjes 30fps,suzava se optika jer si presao na 2k.Nije proizvoljno :),radije bih ja iskoristio 12mm objektiv u punoj sirini. Sto se tice Premijera,nisam imao prilike raditi jer ja imam XP,a koliko sam upoznat ne mere raditi u njemu.A zaista nisam zeleo da menjam sistem.U vegasu nisam smanjivao rezoluciju na plejeru,on to odredi po nekoj svojoj automatici...cak se moze raditi u 32bit i sve klizi.To je ono sto me je najvise odusevilo kod Sonija. Kapa dole za to.

Jedan komšijski komment.

Biću iskren pa ću da ti čestitam na jednom od tvojih najboljih spotova (po mom ukusu).

Zašto?

Jednostavno je.

Zato što najzad u spotu nema vrata, kapija, parkiranih uglancanih automobila, zadnjica i veštačke kiše, po kojima te prepoznam svaki put, mada nisu svi pomenuti elementi nikad skupa.

što se tiče blura... smeta mi. moglo je bez njega a možda i nije jer se ne razumem u 2k, 4k i r3d.

Haha,stani bre...sad odjednom smetaju gole upeglane guze? Hvala:) Ma mnogo delova koje mozda i ne vidis ,kad je dof u pitanju, su pravljeni u postu. Flerovi,defokusi...,to je ono sto sam zeleo.Nesto sam snimio realno,nesto dodavao u after effect-u.Naravno,to je stvar licne percepcije iskljucivo. Ovo 2k,4k,r3d bas i nema veze sa tim. Sto se tice nekomercijalnog pristupa,rekoh da odudara od klasike koju radim jer mi je i zelja bila da pobegnem u ovoj prici od toga,a i sam klijent(prijatelj) je zahvalan za to jer mu se takav pristup i dopada.

Sto se mene tice ovo je jedan od tvojih najboljih spotova (ako ne i najbolji). Sto rece leonardo, po mom ukusa ;) Ako bi nekad u zivotu ubo klijenta (i budzet) po mojoj zelji definitivno bi tezio ovakvoj vrsti spota.

Jedina zamjerka je blur (mislim na ovaj jaki, vodoravni u donjoj 4tini slike), ni meni se ne svidja, nekako mi je prejak. Pored stvarno genijalnih kadrova i predobre montaze moram posebno da pohvalim kolorkorekciju koja je vrhunska.

dojajni respect!

p.s.

mogu ja ponekad i pohvaliti :P

Jako lepo tj. odlicno :)

Blur mi ne smeta toliko koliko "mrdusavi" kadrovi Sergejeve setnje. Bas mi deluje kao da ja namerno cimano i mrdano da kadrovi ispadnu mozda zanimljiviji i dinamicniji, a meni se to ne svidja. Mislim da bi u tim kadrovima bolje legla mirnija steady setnja ispred njega.

malo drugaciji fazon,malo manje komercijalno od onoga sto inace radim,ali dovoljno da zadovolji sve konzumente i verne potrosace Sergejevog opusa.

Savršeno!Iskreno, svi tvoji spotovi su me uvek oduševljavali, a ovaj mislim da ti je do sada jedan od najboljih radova.

Fotografija vrhunska, savršena montaža, preterani uglovi snimanja, CC odlična...Još RED :)

Od 1 do 10 ocena 99 :D

Ovaj "fazon" ti jako leži, čini mi se.

I ja imam zamerke na blur...ali ne zato sto je tamo, nego zato sto izuzetno neprirodno izgleda, da je majstorski odradjeno tu nema sta da se prica.....jedino mi smeta 0:09-> od pocetka ne prati axis u nekoj zamisljenoj elipsoidnoj putanji nego krece flat ravno pa se naknadno korekcijom ulazi u putanju i to je ono sto me u visokoj produkciji izludjuje, to je minimalna stvar ali ono...u ovakvom spotu joj nije mesto. Respect za spot i respect ponajvise za koriscenje Vegasa.

Apropo Vegasa, i ako vise ne radim u njemu jer ga na zalost na Mac-u nema, i dalje tvrdim da je to jedan od najnaprednijih alata za montazu i ako nosi losu karmu davne verzije 2 kada je bio samo home video editor. Uzgred, drago mi je da sam jos jednog coveka prebacio sa tamne strane na svetlu :)

A sad ono bitno!

Lepo, lepo, lepo i napokon drugacije Keky :)

Fina prica sa dosta detalja i po meni drastican korak napred u odnosu na prethodne visegodisnje (i ako tvoje vrlo prepoznatljive) radove. Svidjaju mi se boje, samo bih malo drugacije odradio grading i time povecao dubinu. Uzgred, ima jedno 2 kadra u drugoj polovini spota, krupnjaci, koji su mi previse podeksponirani pa mi deluju kao greska, ali kad odgledam drugi, treci, cetvrti put, videcu da li ce i dalje ostati u pamcenju kao greska ;-)

Lepo ovih dana ovde na Zoni, dva dobra spota u par dana. Keep forward people!

Spot je odlican.

Hoces da ti neko sitnicari....

Onda evo:

Fale ispeglane guze :) Kad god ih nema one fale.

Blur uopste nije legao.

Mrdanje kamere nije uspelo jet ga ima i u totalnom mirnim delovima pa ispada kao da je neko namerno kvario atmosferu spota.

Ima visak kadrova (verovatno sponzor) kada se nikako ne uklapa onaj vinograd iz vazduha i onaj sedi cikica oji je drzi piletinu ispod struka a nije joj rod.

Obicno je tvoja kolorna korekcija mnogo intenzivnija a ovde je onako nezno maslinasto akvarelisticka medjutim usne muskarca (onog sto se gleda sa njemu izgleda simpaticnom djevojkom sto gazi po grozdju) su vrlo neprirodne.

No, ziv ti bio i stotinu ih ovakvih uradio.... ( a onda radio jos i bolje )

:)

Meni je spot (od 1 do 10) jaka 7.

Montaza je problematicna. Pogledao sam spot 2 puta i malo je dosadan. Sve funkcionise kao niz lepih fotografija koje se smenjuju u nekom ritmu koji ja nisam uspeo da osetim. Sto se tice kastinga, Sergejevi kadrovi, gluma i gestikulacija za dve klase prevazilaze sve ostale aktere spota.

Tehnikalije; blurovi i lens flerovi, dobra ideja nedovoljno realizovana. Kamera ima problem sa vertikalnim linijama sirine par piksela, mogao si ih obrisati. Najvise mi smeta u gradingu generalno odsustvo plave boje koje, kao sto Xandros rece, smanjuje dubinu slike.

Sve u svemu, drago mi je da vidim da pokusavas nesto drugo Keky. Spot je jako dobar na polju fotografije, sto je za nase uslove sasvim dovoljno.

Veliki pozdrav! B)

Video je super, pesma jos bolja ... cilj je pogodjen! :)

Da ne *enjam sad o detaljima ali opet zanima me zasto si stavio onaj blur dole, cemu to? Kapiram da si pokusavao "nesto" ali sudeci po nama/gledaocima to bas i nisi uspeo da preneses. Ustvari hocu da kazem da je u nameri da se nesto nabudzi cisto da ga ima (u velikoj meri danas slucaj u post produkciji) najbolje ne ubaciti nista.

Kolor korekcija mi je opet "prenabudzena". Mislim da bi celokupni dozivljaj bio bolji/prirodniji/pitkiji da si se drzao kolor korekcije koju si odradio ovde Foto Sekcija - KEKY CC Sergej . (utisak nekog proslog/"bledog" vremena, kapiras) Ali da opet kazem, stvar ukusa.

Jos jednom, spot je super, bije u metu, pesma ide u favorites, bar sto se mene tice! :D

Pozdrav!

Pokusacu redom:

Sto se blura tice,uzor mi je bila jedna reklama za Luj Viton,koju sam okacio gore.Naravno,ona je snimana mnogo dana na mnogo lokacija.Mnoooogo mi se dopada underexpose fazon i ti kadrovi koje je Xandros primetio su mi najbolji u mom spotu.Voleo bih da ceo bude takav,ali ipak doza komercijalnosti koja je potrebna to ne dozvoljava.Reklama za Luj Viton je radjena sa shift optikom ali i kristalima ispred objektiva.Ja na zalost nisam imao budzet za to.No,imam pravo na subjektivno raspolaganje svakim pixelom na ekranu,pa sam stavio to kao pecat.Sama montaza je smirena i cudna,sto sam i ja primenio pomalo kod mene a Aster je to primetio. Nisam zeleo duple ekpozicije,mrdalice niti sta sl.Samo svedeno,smireno,u poslednjem delu nabijeno emocijom koliko sam to mogao da izvedem. Sto se CC tice,Sergej je zeleo sto zuce,a ja sam vise bio sa hladnu i desaturisanu verziju.Nasli smo se na sredini,mada mi je skroz kul i ovakva.Storm,u pravu si za prvih nekoliko frejmova za kadar sa biciklom kad je kretanje kamere po osi u pitanju,no nista sto mi smeta ocima.

Aster:Oni vertikalni pixeli koji se javljaju kao bag RED-a,sklonih je sa PAL verzije za TV,no ostadose mi u HD. Nije ni bitno,no iskusno oko ih ulovilo:)

Aster-gluma: manekeni su u pitanju,mislim da sam dosta izvukao od njih...nije savrseno,no retko to i bude.

Sto se tice blurova i lens flerova,koristio sam DFT 55mm RACK FOKUS i KNOL FLARES.

Ako neko zna za nesto bolje,voleo bih da predlozi. U svakom slucaju,hvala ljudi,ja se trudim koliko umem.Uzore imam,ako barem 1 kadar lici na ono sto izadje sa proizvodne trake velikih majstora,ja cu biti veoma zadovoljan.

I da.JOES21--onaj sedi chika je otac,nije prdofil:) samo nije sve stalo u pricu,mnogo toga izbacih zbog duracije ali i jednostavnosti. Pozz

Sto se tice CC, mislim da je pun pogodak i bolje pristaje nego na slici "Foto Sekcija - KEKY CC Sergej".

Opet, što se tiče shift-a, pogledao sam Luis Vuton klip i vidio sam par slicnih momenata kao na videospotu Dine Merlina - Nedostajes -

Direktor fotografije je tu uzeo par 16mm leća i "igrao" se sa njima ispred chipa, mislim da je zanimljivo ispalo, nije to bas to, ali lici na neke dijelove LV klipa. Sa akademije se sjecam da ako bi pomjerilii lecu oko centra, u bilo koju stranu u odnosu na osu, dobili bi odredjene regije zablurane a centar kadra se moze zadrzati u sarfu( ne mora to biti centar), isprobati cu cim budem imao priliku i okaciti nesto (sto nazalost nece biti uskoro :) )

Opet, vise puta sam cuo rijec nekomercijalno, ja ne vidim u ovom spotu nista nekomercijalno, mislim da je to jedan odlican video rad koji ce odlicno da uradi svoj posao :)

Pozz

taman da napisem da se skida Bruno ti okacis link ka reklami... :)

svidja mi se sto si konacno posvetio i malo paznje prici, mada opet mislim da je to moglo mnogo bolje... fotografija je odlicna, sitnih zamerki na grading svakako imam al to je do ukusa. Fali mi dinamike na kraju...

I meni je ovo najbolji tvoj spot mada bih opet voleo da napravis jedan spot gde tje prica biti skroz u centru paznje bez toliko montaze atrakcije...

I btw, moram da pitam jeste da nije tema, sta bi sa spotom Mami jel ste imali dozvolu autora?

Super spot, totalno nova epoha u tvojoj produkciji....svaka cast....a Sergej je glumac prva liga, reci mu da ocekujemo neki novi film sa njim uskoro!

Ima i zamerki:

BLUR - koji svima smeta - imam utisak da sti stavio mnogo mali feather na masku kojom si ogranicio region blura. Sa vecim featherom mislim da bi ovo bilo dosta neznije i ne bi ovoliko bolo oci.

Ako si hteo da imash shift fazon bez prave shift optike- probaj kada budes imao vremena sledece(moras imati asistenta koji ce ti pridrzavati RED): RED na rame, odsrafi objektiv, pokri RED crnim platnom i pomeraj objektiv iz ose ispred chipa. Dobices efekat identican SHIFT objektivima.

To smo probali u

u kadrovima krupnjaka, doduse sa LETUS PRO 35 optikom, medjutim, probali smo i pre jednog snimanja sa REDom i to radi!

Ako si hteo da imash shift fazon bez prave shift optike- probaj kada budes imao vremena sledece(moras imati asistenta koji ce ti pridrzavati RED): RED na rame, odsrafi objektiv, pokri RED crnim platnom i pomeraj objektiv iz ose ispred chipa. Dobices efekat identican SHIFT objektivima.

Mislim da to nikad ne bih uradio,jer bih se plasio da ne ostetim bilo sta na senzoru ili ne ispustim objektiv. Znas kad nesto nije tvoje koliko si oprezan.Jedino uzimam kameru u ruke kada je u potpunosti pripremljena za mene,kada asistent sve obavi.Cak ne volim ni u MENU ulaziti,preskupo je sve to da bi se svako igrao.Kao u filmu"Peti element" kada ratnik dobije pusku na koj se nalazi crveno dugme koje je zabranjeno dirati.A svi imaju zelju da ga stisnu:)

Rece da imas zamerki.Samo taj blur ili jos nesto?