Jump to content
Nimcha

NOVI SPOT PERPETUUM MOBILE BENDA

Recommended Posts

Peric i nije bas odradio neki posao ali se to od njega i ne ocekuje...

Budimo realni, Peric nije direktor fotografije i verovatno nema tu ambiciju, ali kad hoce, moze da slika jako dobro. Licno smatram da se to iz ovog spota jasno naslucuje i ne bih tako lako omalovazavao njegovu estetiku fotografije koja balansira izmedju dovoljno kreativne i tehnicki skoro perfektne.

Budimo realni, Peric nije direktor fotografije i verovatno nema tu ambiciju, ali kad hoce, moze da slika jako dobro. Licno smatram da se to iz ovog spota jasno naslucuje i ne bih tako lako omalovazavao njegovu estetiku fotografije koja balansira izmedju dovoljno kreativne i tehnicki skoro perfektne.

U pravu si bio sam malo pregrub pa sam hteo da ispravim post, ali eto, hteo sam nimchetu da naglasim da ne zapostavlja fotografiju koja je kljucna karika kod spotova. Verovatno je Peric dosao na dan snimanja i razmisljao kako da postavi svetla sto nije nikako preporucljivo. Reditelj (ukoliko nije i DP) zajedno sa DP-jem treba pre snimanja da izvidi sve lokacije i na osnovu toga da planira scenario odnosno izmenu ili dopunu scenarija. Gomila ideja ti se javi tekkad vidis lokaciju....Ja danima pre snimanja kontam kako cu da namestim svetla, ko zna koliko puta prelistam fotke lokacije iz telefona, nekad legnem u krevet pa ne mogu da zaspim...

Nisam imao pojma da se Peric bavi fotografijom, odnosno vidjao sam neke jeftinjake gde je on nesto uletao da pomogne ali ovo je vec ozbiljna prica pa sam se malo iznenadio. Kod mene na snimanju samo jede i telefonira :D Peric je izuzetan lik, jako bistar i ono sto ga zanima to rastura :) Pericu, jel moze 750tka za 350eur? :)

@Nimcha

Nisam gubio vreme jer analizirajuci druge spotove i sam dosta toga naucim :) Bilo sta da te zanima a da mogu da pomognem javi se na PM, pozzz!

Perić neće verovati koliko se o njemu piše :) ...Nema potrebe raspravljati o njegovim kvalitetima.

Pa iako nije DP nisam ni ja režiser ali to ne smeta da spot izgleda ovako kako izgleda...Nije nam prvi spot i stvarno lepo sarađujemo...Iako smo do svega na setu došli zajedničkim konsultacijama neću sebe da potpisujem kao DP-a a ni njega samo kao kamermana tj snimatelja.

Jedino što ipak nije bilo toliko neozbilno u pogledu scene.To je napuštena fabrika.Scenografi su 4 dana ranije nameštali i krečili zidove i nanosili novinske hartije na njih, pošto nije bilo struje, električari su posebno ponovo sprovodili instalacije.Sa Perićem sam imao dva sastanka na ovu temu u razgovarali smo najviše o fotografiji i svetlu.Veruj mi u nekim stvarima smo isti, ni ja ne spavam noćima čak i zbog manjih sitnica u vezi spota.

Naravno da cu se javiti...i to skoro :)

Goran

Ja cu kratko spot je meni ok .. ono shto mi jedio smeta ta kratka pretapanja na pocetku bolji bi bilo da je cut, da .. i da dodam i po meni je malo premontirano u sutini .. super samo tako ....

Pozzz

Meni je spot super, možda ima malo tehničkih nedostataka tu i tamo (koje neko vidi a većina ionako ne :) ) ali sveukupni utisak je da veoma prija očima i ušima.

Uspeva da održi pažnju gledaoca svih 4:27min, čak mi se nekako i prerano završio. Šteta što pesma ne traje duže jer su Peep Show scene odlične :rolleyes: . 

Ne viđa se ovako nešto često na "našim" prostorima, BRAVO !

generalo - veoma lijepo. Narocito mi se dopada grading u kolor sekvencama.

Dobrodosao...

slazem se sa kolegama da je nezgodan ritam u mnogim rezovima, kao i da je crno-bijela malo izbanalizovana... takodje, posavjetovao bih za ubuducu malo ozbiljniji rad sa scenaristom, sve ostaloi je vise nego prihvatljivo.

veliki pozdrav iz Podgorice!!!