Jump to content
Nimcha

NOVI SPOT PERPETUUM MOBILE BENDA

Recommended Posts

Pozdrav svima od novog člana!

Evo moj poslednji spot za bend Perpetuum Mobile iz Subotice.

Snimano je 2 dana na lokcijama u Subotici i Budimpešti.

Evo nekoliko podataka:

Kamera:Kamera SONY HDW-750P +

Adapter P+S Technik Pro35 sa Zeiss Speed Primes T1.4 + kran

Kamerman i DOP: Miroslav Perić

Stadycam: Bojan Đurišić

Montaža i Režija: Ja

Raveta:Kinoflo Gafer i Flathead, Arrisun 2.5, 1.2, 575, 200

i ostali kao što su: scenografi,frizeri, šminkeri, organizatori, stilista, vozači...

Montirano je u Premier-u, CC u After-u, i Malo 3d Max-a

Kartica DeckLink HD EXTREME.

Link za spot je:

Link za making of:

Spot se već emituje na MTV Adria i nekim NS I BG televizijama...

Možda je i nebitno ali ja sviram gitaru u ovom bendu :)

Pošto sam nov(na forumu) očekujem da budete surovi :)

Spot izgleda poprilicno dobro. Akteri i lokacije atraktivni, pesma zavodljiva. Peric uradio posao vise nego korektno, sto je za ocekivati. Malu zamerku imam na ritam montaze koja mi je na trenutke prebrza u odnosu na pesmu, ali to je subjektivno. Opsti utisak - kulturno i sa stilom, pismeno u svim kategorijama. Od 1 do 10: 7+.

Meni se svidja stvar :)

Posle jednog gledanja malo mi smeta gluma na delu kad cura prolazi pored njih dvoje, deluje jeftino, i mislim da je previse cut-cut-cut-cut... Ne znam kakvi su bili sirovi snimci, ali bi znacajnije doprinelo atmosferi da je bar duplo manje rezova bilo, odnosno da su kadrovi duzi. Bas mi smeta ta kolicina rezova, i zapravo mislim da bi drugacija montaza mnogo doprinela energiji spota.

Sveukupno, svidja mi se spot/stvar, pozdravljam rad, a video ide u favorites :)

edit: pretece me Aster :)

"Peric uradio posao vise nego korektno..." malo je reci, cak sta vise odlicno...super ovo izgleda...jedino mi malo prebrzo black in out...ali je wrhhhh...za mene od 1-10 velika osmica :)

Spot izgleda poprilicno dobro. Akteri i lokacije atraktivni, pesma zavodljiva. Peric uradio posao vise nego korektno, sto je za ocekivati. Malu zamerku imam na ritam montaze koja mi je na trenutke prebrza u odnosu na pesmu, ali to je subjektivno. Opsti utisak - kulturno i sa stilom, pismeno u svim kategorijama. Od 1 do 10: 7+.

Hvala, nisi prvi koji mi je komentarisao bzinu rezova u pojedinim momentima.

Meni se svidja stvar :)

Posle jednog gledanja malo mi smeta gluma na delu kad cura prolazi pored njih dvoje, deluje jeftino, i mislim da je previse cut-cut-cut-cut... Ne znam kakvi su bili sirovi snimci, ali bi znacajnije doprinelo atmosferi da je bar duplo manje rezova bilo, odnosno da su kadrovi duzi. Bas mi smeta ta kolicina rezova, i zapravo mislim da bi drugacija montaza mnogo doprinela energiji spota.

Sveukupno, svidja mi se spot/stvar, pozdravljam rad, a video ide u favorites :)

edit: pretece me Aster :)

Xandros havala i tebi na komentarima!

Pa gluma je uvek problem...barem meni...Ali na kraju je režiser i glavni krivac ako nešto izgleda jeftino.

Ako misliš na onu scenu na mostu onda i pored toga što su uslovi bili jako teški za snimanje, (vetar pa nismo mogli koristiti stadzcam, sunce-a očekivao sam oblačno vreme), nisam na kraju imao dovoljmo uverljivih dublova, pa sam zbog toga ubrzao montažu.Kada sam zamišljao spot planirao sam jako duge kadrove, pogotovo kada se devojka šeta kroz Peštu.

Pesma je takva, R'N'B nema refrena, više se ide na emocije u pevanju a ja sam to pokušao slikom da ispratim.

"Peric uradio posao vise nego korektno..." malo je reci, cak sta vise odlicno...super ovo izgleda...jedino mi malo prebrzo black in out...ali je wrhhhh...za mene od 1-10 velika osmica :)

:) Perić je moj ratni drug iz raznih bitaka tj. spotova...Neće verovati da ste ga pohvalili:)

sve pohvale

Hvala, ...toliko sam nov na forumu da ne znam da li smem da kažem da se za pesmu može glasati, ako vam se dopada, na

MTV sajtu na top listi Domaćica :(

Sjajno,sve pohvale.Posebno mi se dopada scena Peep show.Malo tehnickih gresaka sa refleksima koje si snimao posebno i lepio,jer kamera prati devojku u svenku a refleks osobe na prozoru je statican.Scenografija sa ogledalom i sijalicama u hangaru

je veoma slicna spotu Ane Stanic "Vise nisi moj".

Bez obzira na te sitnice,ODLICAN 5.

Sjajno,sve pohvale.Posebno mi se dopada scena Peep show.Malo tehnickih gresaka sa refleksima koje si snimao posebno i lepio,jer kamera prati devojku u svenku a refleks osobe na prozoru je statican.Scenografija sa ogledalom i sijalicama u hangaru

je veoma slicna spotu Ane Stanic "Vise nisi moj".

Bez obzira na te sitnice,ODLICAN 5.

Hvala,

Ta refleksija mi je zadala mnogo muke, nekako sam izgubio pojam šta je realno i koliko treba da bude jak odsjaj od svetla na staklu i likovi koje sam snimao odvojeno koliko treba da budu transparentni, ali na kraju mi je ovako izgledalo ok.Ipak bolje mi je što nisam snimao sa ogledalom iako sam se premišljao.

Drago mi je da scena liči na nešto :) ali mislim da je atmosfera i kolorit totalno drugačiji od spota Ane Stanić... na kraju nije mi ni bila namera da je kopiram, a ta svetla tj. sijalice sam viđao u mnogo spotova i zato nisam ni stavljao poseban akcenat na njih.

Posebno hvala i za ocenu ;)

Kad sam pogledao prvi dio spota (prije nego sto se izadje napolje i ucrnobjeli slika) pomislio sam kako upravo gledam jedan od najboljih spotova ikad kacenih na DZ u svakom smislu, ali...

Prvo mi se ne svidja gluma jer mislim da je na nekim mjestima pomalo naivna (recimo lik koji prosi je precist i neuvjerljiv u svojoj ulozi). Ideja kao ideja sa ucrobijeljivanjem dijela spota kada se izadje napolje mi je ok ali mi se ne svidja kako je uradjena CC. Imam osjecaj kao da je samo ukinuta boja, a mislim da bi mnogo bolje bilo da ta crnobijela ima neki shmek i mislim da joj fali kontrasta.

Da napomenem (jer ne bi zelio da me pogresno shvatis) ja mislim da je spot odlican ali ove dvije stvari su mi zasmetale da bi spot (po meni) bio vrhunski.

pozdrav

Kad sam pogledao prvi dio spota (prije nego sto se izadje napolje i ucrnobjeli slika) pomislio sam kako upravo gledam jedan od najboljih spotova ikad kacenih na DZ u svakom smislu, ali...

Prvo mi se ne svidja gluma jer mislim da je na nekim mjestima pomalo naivna (recimo lik koji prosi je precist i neuvjerljiv u svojoj ulozi). Ideja kao ideja sa ucrobijeljivanjem dijela spota kada se izadje napolje mi je ok ali mi se ne svidja kako je uradjena CC. Imam osjecaj kao da je samo ukinuta boja, a mislim da bi mnogo bolje bilo da ta crnobijela ima neki shmek i mislim da joj fali kontrasta.

Da napomenem (jer ne bi zelio da me pogresno shvatis) ja mislim da je spot odlican ali ove dvije stvari su mi zasmetale da bi spot (po meni) bio vrhunski.

pozdrav

:) kakav udar!!! pa Ja sam lik koji prosi:) Stvarno sam najlosiji?Glumci su inace clanovi benda kao i pevac i pevacica.

Realno, koji prosijak odlazi u peep show?:)...ima tu mnogo stvari da bi bio vrhunski spot.

CC tj B&W...Vidi do sada sam radio 3-4 spota B&W pa i sa boljim kamerama od 750-tice, i uvek sam radio po istom sistemu.

Prvo u fotografiji smanjujem intenzitet boja koje mi smetaju, recimo zelene, crvene pa tek onda stavljam B&W eff i podesavam level i kontrast koliko mi to sama fotografija dozvoljava.Inace CC radim kadar po kadar.Verovatno postoji jos nacina za to,ali sam ovako navikao.Drago mi je da ti se spot dopada.Nije bas tipicna pesma za ovo podrucje i akoj e ocena odlican to mi je jako dobro.

pozdrav

hahahahahaha :D pa ne mozes i da reziras i da montiras i da glumis (ko zna mozda si jos i vozio, sminkao, sio kostime itd. :)) i da ocekujes da je sve odlicno :)

To sto se tice BW varijante, to je vjerovatno stvar ukusa (cim ostalima nije zasmetalo) ali meni taj dio djeluje kao da nije odradjen do kraja, kao "sirov" materijal.

hahahahahaha :D pa ne mozes i da reziras i da montiras i da glumis (ko zna mozda si jos i vozio, sminkao, sio kostime itd. :)) i da ocekujes da je sve odlicno :)

To sto se tice BW varijante, to je vjerovatno stvar ukusa (cim ostalima nije zasmetalo) ali meni taj dio djeluje kao da nije odradjen do kraja, kao "sirov" materijal.

Neko mi je komentarisao cak i da bi bilo bolje da je ceo spot u boji.Meni je ovako romanticnije...ajd sledeci ce vidimo.

Najgluplje je sto sam jos i gitarista :D

:) kakav udar!!! pa Ja sam lik koji prosi:) Stvarno sam najlosiji?Glumci su inace clanovi benda kao i pevac i pevacica.

Realno, koji prosijak odlazi u peep show?:)...ima tu mnogo stvari da bi bio vrhunski spot.

CC tj B&W...Vidi do sada sam radio 3-4 spota B&W pa i sa boljim kamerama od 750-tice, i uvek sam radio po istom sistemu.

Prvo u fotografiji smanjujem intenzitet boja koje mi smetaju, recimo zelene, crvene pa tek onda stavljam B&W eff i podesavam level i kontrast koliko mi to sama fotografija dozvoljava.Inace CC radim kadar po kadar.Verovatno postoji jos nacina za to,ali sam ovako navikao.Drago mi je da ti se spot dopada.Nije bas tipicna pesma za ovo podrucje i akoj e ocena odlican to mi je jako dobro.

pozdrav

ako ovako budes prosio devojke tesko ces se ozeniti ^^

Nimcho DOBRO DOSAO! Cudi me da si tek od nedavno na forumu posto jedna takva velichina u ovom poslu (od koje btw mogu svi redom da uce) treba da bude moderator a ne newcomer :) Pogledao sam spot vise puta i bicu kratak, ti si poznat kao covek koji bez budzeta moze da napravi londonsku filharmoniju u sred neasfaltirane selendre i to bez i jednog instrumenta pa je samo pominjanje tvog nicka za respect, spot je uradjen u tvom provereno dobrom stilu i tu je svaki komentar zavrsen. No da ne bude samo hvale, postoje neke stvari koje mi se ne svidjaju: muzika Perpetuum Mobile-a (sorry nije moj ukus), preterano naglasavanje sponzora (znam mora se tako je pa potpuno razumem ali mi te stvari uvek deluju jako napadno), 0:58 -> 1:00 ti kadrovi nikako ne idu zajedno i stvaraju kracu konfuziju kod gledalaca, par korekcija kadra i 3:05 -> 3:07 voleo bih sc nije napravio ona dva trzaja nego da izgleda fluidno, sto se tice nekih primedbi na glumu mislim da je sve uradjeno veoma korektno posto se od clanova benda ne moze ocekivati da budu i dobri muzicari i dobri glumci.

:D :D :D "londonska filharmonija u sred neasfaltirane selendre"...odakle ti inspiracija :D

Hvala za kritike i pohvale!

Vec sam komentarisao te rezove sa flesevima...nisam ih planirao...Jednostavno je to prelaz izmedju dve jako bitne stvari u spotu sto se tice same price.Dakle, devojka odlazi na posao tj. u Peepshow, a Pantomimicar zavrsava posao i odlazi da je gleda.

U prvobitnom scenariju je to mnogo opsirnije zamisljeno ali jednostavno smo zbog nekih stvari izbacili kompletnu scenu kada se devojka priprema za posao.I to bi bila jedina paralela izmedju nih dvoje...Nesto mi je nedostajalo pa sam ubacio takve fleseve.

Inace, volim sponzore!Salim se, tu nema puno izbora.Kompanija je bila jako korektna posto sam za MTV premontirao te kadrove i nema njihovih proizvoda i to bi ti se vise svidelo.

Pozdrav

Treba te kritikovati :) posto si talenat i spot je mnogo dobar pa to moze imati pozitivnog efekta za naredne spotove.Inace da si beznadezan slucaj samo bih rekao vrh brate samo tako nastavi ili ne bih napisao nista...

Ima breathteaking kadrova i puno toga dobrog po meni ali reci cu samo ono sto mi smeta:

Peric i nije bas odradio neki posao ali se to od njega i ne ocekuje, budjenje u krevetu i dok sedi u krevetu fotografski

mi se nimalo ne dopada. Dnevno svetlo kroz prozor je potpuno zanemareno i nema nikakvog efekta na njenom telu

a pritom spreda joj biju direktno najmanje dva gafera punom snagom u celo sto nema nikakve logike u prirodi.

Lepa je lokacija i te sijalice takodje kao da nemaju nikakvog efekta samo se neko nepoznato svetlo spreda javlja dok se budi.

Cini mi se da ima previse kadrova sa krana ili steadyja na pocetku u sobi i da je bilo vise kadrova iz ruke

da bi pocetak bio emotivniji i dramaticniji jer ovako je glide pokret kamere u suprotnosti sa emocijom koju ona daje.

Sminkanje je super ali fali ekstremni krupnjak usana dok stavlja sminku, to si morao da napravis ili bar da dosnimis nekom drugom kamerom kasnije. Ja bih za ovakav scenario u sobi sve slikao iz ruke. Napolju ima extra kadrova, ponovicu onu kritiku da je prosjak odnosno ti previse cist i da je losa gluma na mostu. Ubuduce kad vidis da ti glumci odnosno statisti ne daju dobar kadar promeni plan nemoj insistirati striktno na onom sto pise u scenariju, snimi nesto drugo na licu mesta sto ce lakse moci da odglume ili nemoj ni ubacivati (ja bih tako uradio kada je u pitanju spot za koji znam da ce ici na mtv) i mislim da nije problem sto nije bilo steadycama, bolje i preciznije je iz ruke za te scene. Steadycam te je sigurno dosta usporavao i sigurno si mnogo kadrova odbacio zbog lose kompozicije. Moj savet-izbegavaj, spot ne izgleda skuplje zbog toga, pusti laike koji tako misle. Imam gomilu primera top svetskih spotova na ovakvu temu gde je sve iz ruke slikano a izgleda uzasno skupo. Znam da ces reci da ti nije bio cilj da zbog toga izgleda skuplje ali recimo da skuplje u ovom kontekstu znaci profesionalnije i obratno.

Ok je kod onog kadra na trgu kada se okrece oko pantomimicara i u takvim slucajevima.

Fotografski je najbolja cena peep show, samo se tu radnja najmanje "konta". Kolor korekcija mi je svuda super.

Smeta mi takodje sto nema nigde zenskog performansa, nekako sam ocekivao da vidim devojku kako peva ali do kraja nista.

Pesma je jako kvalitetna i dala je tezinu spotu, engleski jezik poskupljuje pricu i nisam u stanju objektivno da uporedim ovo sa nasim domacim spotovima ali jako dobro izgleda u svakom slucaju.

I jos nesto, Peric je extra lik samo ako hoces vrhunski spot da pravis ipak angazuj pravog DP-ja nece se on ljutiti :)

(zbog ovoga cu najmanje 20% skuplje da placam opremu ali sta je tu je :P )

Pozdrav, dobrodosao!

Treba te kritikovati :) posto si talenat i spot je mnogo dobar pa to moze imati pozitivnog efekta za naredne spotove.Inace da si beznadezan slucaj samo bih rekao vrh brate samo tako nastavi ili ne bih napisao nista...

Ima breathteaking kadrova i puno toga dobrog po meni ali reci cu samo ono sto mi smeta:

Peric i nije bas odradio neki posao ali se to od njega i ne ocekuje, budjenje u krevetu i dok sedi u krevetu fotografski

mi se nimalo ne dopada. Dnevno svetlo kroz prozor je potpuno zanemareno i nema nikakvog efekta na njenom telu

a pritom spreda joj biju direktno najmanje dva gafera punom snagom u celo sto nema nikakve logike u prirodi.

Lepa je lokacija i te sijalice takodje kao da nemaju nikakvog efekta samo se neko nepoznato svetlo spreda javlja dok se budi.

Cini mi se da ima previse kadrova sa krana ili steadyja na pocetku u sobi i da je bilo vise kadrova iz ruke

da bi pocetak bio emotivniji i dramaticniji jer ovako je glide pokret kamere u suprotnosti sa emocijom koju ona daje.

Sminkanje je super ali fali ekstremni krupnjak usana dok stavlja sminku, to si morao da napravis ili bar da dosnimis nekom drugom kamerom kasnije. Ja bih za ovakav scenario u sobi sve slikao iz ruke. Napolju ima extra kadrova, ponovicu onu kritiku da je prosjak odnosno ti previse cist i da je losa gluma na mostu. Ubuduce kad vidis da ti glumci odnosno statisti ne daju dobar kadar promeni plan nemoj insistirati striktno na onom sto pise u scenariju, snimi nesto drugo na licu mesta sto ce lakse moci da odglume ili nemoj ni ubacivati (ja bih tako uradio kada je u pitanju spot za koji znam da ce ici na mtv) i mislim da nije problem sto nije bilo steadycama, bolje i preciznije je iz ruke za te scene. Steadycam te je sigurno dosta usporavao i sigurno si mnogo kadrova odbacio zbog lose kompozicije. Moj savet-izbegavaj, spot ne izgleda skuplje zbog toga, pusti laike koji tako misle. Imam gomilu primera top svetskih spotova na ovakvu temu gde je sve iz ruke slikano a izgleda uzasno skupo. Znam da ces reci da ti nije bio cilj da zbog toga izgleda skuplje ali recimo da skuplje u ovom kontekstu znaci profesionalnije i obratno.

Ok je kod onog kadra na trgu kada se okrece oko pantomimicara i u takvim slucajevima.

Fotografski je najbolja cena peep show, samo se tu radnja najmanje "konta". Kolor korekcija mi je svuda super.

Smeta mi takodje sto nema nigde zenskog performansa, nekako sam ocekivao da vidim devojku kako peva ali do kraja nista.

Pesma je jako kvalitetna i dala je tezinu spotu, engleski jezik poskupljuje pricu i nisam u stanju objektivno da uporedim ovo sa nasim domacim spotovima ali jako dobro izgleda u svakom slucaju.

I jos nesto, Peric je extra lik samo ako hoces vrhunski spot da pravis ipak angazuj pravog DP-ja nece se on ljutiti :)

(zbog ovoga cu najmanje 20% skuplje da placam opremu ali sta je tu je :P )

Pozdrav, dobrodosao!

Pozdrav Vedade!

VELIKO HVALA na iskrenim komentarima!!!Svaki deo tvog komentara ima smisla.

Mogu na sve da ti uopšteno odgovorim da mi je cilj bio da osetim pesmu i izlečim dečije bolesti koje vučem za sobom...

Tehnika montaže i samog snimanja je svakako stvar ukusa.Uvek kada gledam muzičke spotove, mi je bitno da su pesma i muzika jedna priča.Kada se bolje upoznamo rećiću ti koji su svetski spotovi po meni vrhunski (opet stvar ukusa).

Imam snimljene krupnjake i namerno ih nisam stavio jer ne želim da ističem njene usne, oči ili bilo šta dok ona peva :"You better be strong,'cause I'm having my best times."

I deja je bila da se ipak pojave članovi benda, pa i ja, koji nismo profesionalni glumci i to verujem da će biti bolje u drugim spotovima.Dok za pevača i pevačicu nemam baš ni jednu zamerku što se glume tiče.Odradili su dobar posao.

U peep showu namerno nema pevanja previše, čak sada kada gledam mi je i njegovog pevanja previše u peep showu...kao, "Mani me se čoveče pevanja i uživaj i gledaj" :) to je realnost...

Perić je keva!samo puno jede i stalno je gladan :) ...Radimo od 2003-4 i nije bilo većih problema.

Drago mi je što ti se i pesma dopada, pretpostavljaš koliko je to teško progurati u ovoj zemlji.

Ponovo, puno hvala na utrošenom vremenu za analizu spota!

Pozdrav