Jump to content

Kućica za ptičice

Denis Dsgn
 Share

Recommended Posts

Dobrodoshao HGT,

pa znash kako auto nece sigurno biti, upravo zbog toga sto je preobimno, tako da ce biti product design tipa kao sto je i ovo sad bilo, znachi kucice za ptice, fen, gadgets....... tako da jeste da je obimno ali za mesec dana imaju 4 stage-a tako da je dovoljno po sat vremena nedeljeno izdvojiti ko moze i da se uradi kako valja.

Drago mi je da se i ti prikljuchujesh

iskoristicu ovu priliku i da ti chestitam za dz lightnig chalange ;)

Pozdrav svima staroj i naravno novim snagama ID!!! ;)

Tu sam i ja naravno pratim sve,samo nisam trenutno u mogucnosti da bacim skice pod sken,moracu da sacekam sledecu nedelju za to (nista bez faksa) :) a renderi su mi za dalji proces dizajna,ipak je sketch kao prva faza!!!

Sto se tice ideja ima dosta zanimljivih - inovativnih resenja,a prvenstveno mi je drago da se konacno sastaju ideje i ljudi na ID

Jos jedan pozdrav

• 1 month later...

Алооо... :)

Ево и мене на овом форуму, након 99 година :D

Много ми се допала ова тема везана за кућице за птице, па ме је ''испровоцирала'' да се огласим... :)

И поред лепих дизајнерских решења која се могу добити, кућице за птице ипак не могу да се праве као већина производа који се користе рецимо у кући и сл... Основно код сваке кућице је да буде чврсто постављена, да буде недоступна предаторима (мачкама, кунама и сл), да не прокишњава, буде у хладу већи део дана, има довољно простора за живот птичица, да не буде превише светла у њој...

Поред кућице, за птице се могу правити и хранилице, појилице и купатила! Овакве стварчице не морају да буду толико стабилне као кућица, па могу да се вежу за неку грану жицом, канапом и сл...

Као дугогодишњи члан извиђачке организације, бавио сам се мало и израдом кућица :) . Овде ћу вам приказати један делић извиђачке литературе везан баш збрињавање малих птичица :) :) ... Овај додатак углавном описује шта је битно да човек треба да научи о птицама , бла, бла, бла... али има и један технички додатак (последње две сличице) који и дизајнерима може бити користан у проучавању кућица :) ... Ја сам га ипак поставио целог, јер некоме може бити од користи... Од вишка глава не боли....

А да.... Мој дизајн....?

Мој ''етно'' дизајн кућице за птице постављам за дан-два (само да је фотографишем) :P !

kucice.jpg

kucice2.jpg

kucice4.jpg

kucice5.jpg

kucice1.jpg

kucice3.jpg