Jump to content

99designs 2.0

Recommended Posts

https://99designs.com/users/1479127/folio

Da li sam toliki baksuz da sam izgubio u 9 finala.Ima li ko gori od mene

Vidim par radova koje si pokupio sa neta. To je glavni problem. Kao sto rece koleginica, ljudi prave zavrzlame kako bi pobedili. ne moraju da te prijave dovoljno je da obaveste CH da si ukrao rad i automatski pada u vodu svaka sansa da pobedis. OSIM u slucajevima kada je CH degenerik, odnosno imas srecu da naletis na takvog. Savet je da pripazis sta radis. Mozes da pobedis na konkursu ali ako neko provali da si ukrao dizajn tvoj trud ce biti uzaludan. Olovka papir i ukljucis mozak. :) Srecno

• Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Svaki savet mi je dobrodosao, kao što rekoh početnik sam... Ovog petla nisam precrtao sa neta, ali sam plamenove radio sa neke sličice koju sam skinuo sa neta, nisam ih bukvalno precrtao nego sam neke stvari i izmenio, pa me zanima da li je problem ako su samo bukvalno precrtani, ili to ne bi smeo nikako da radim. Stvarno ne bih voleo da se ispalim na takav način, jer zaista ne znam da li postoje još neke sankcije sem banovanja profila, tako da bi mi bilo više nego korisno ako možeš da mi kažeš nešto opširinije o ovome... Ne znam da li misliš samo na petla ili si pogledao još neke moje radove. Ovo mi je mnogo interesantno jer me stvarno zanima sta smem, a sta ne da radim. Hvala ti, voleo bi da mi konkretnije objasniš, naravno, ako imaš vremena i volje za to. ;)

Evo kako su nastali neki logoi koji su tamo na profilu, ne precrtavam sve sa neta, zaista :)

Ovde >> 99design << mozes da procitas sve sto te zanima. Sto se radova tice ti sam znas sta si uradio i koji radovi su u pitanju. Moj savet je da se koristis 100% svojim proizvodima. Na ovaj nacin postujes kolege koje su izdvojili vreme i ulozili trud da nesto naprave.

Ovde >> 99design << mozes da procitas sve sto te zanima. Sto se radova tice ti sam znas sta si uradio i koji radovi su u pitanju. Moj savet je da se koristis 100% svojim proizvodima. Na ovaj nacin postujes kolege koje su izdvojili vreme i ulozili trud da nesto naprave.

Sve sto si napisao je na mestu i bio bi jako glup da ne naucim nesto iz toga, hvala ti. :)

@x3mwoman

Ja se ne stidim da uputim osnovanu i dobronamernu kritiku. Licno smatram da je dobronamerna i konstruktivna kritika bolja od bilo kakve pohvale.

Kada se potrudis da pravilno analiziras problem, konstruktivnom kritikom pogodis u centar problema, onda su velike sanse da ce doci do pomaka u radu.

Naravno, postoje ljudi kojima ni kritika ni pohvala ne mogu pomoci, mada ... , ne bih mogao reci da su svi oni izgubljeni slucajevi. Mali procenat takvih vremenom se pocinje oslanjati na samokritiku razvijajuci introspektivni sistem analize svog napredka. Ovakvi ljudi znatno brze napreduju od onih kojima neko upravlja savetima i kritikom.

@brandnew

Slažem se sa tobom povodom svega gore izrečenog, ali nažalost kad god sa nekog htela dobronamerno da savetujem ili udelim konstruktivnu kritiku ispadala sam grbava. Zato ne dajem ni kritike ni savete sem ukoliko me neko baš ne pita za mišljenje i spreman je da isto prihvati normalno. Sujeta je đavolja rabota.

hmmmm <_<

upravu ste, pokusacu da budem kreativni

@brandnew

na koji si rad konkretno mislio kada si rekao pokupio sa neta? :)

Znas ti vrlo dobro na koje radove sam mislio kada sam to rekao. Smatram da nema potrebe da te dodatno blamiram i pokazujem ovde koji radovi su u pitanju. Nadam se da se slazes.

@brandnew

Slažem se sa tobom povodom svega gore izrečenog, ali nažalost kad god sa nekog htela dobronamerno da savetujem ili udelim konstruktivnu kritiku ispadala sam grbava. Zato ne dajem ni kritike ni savete sem ukoliko me neko baš ne pita za mišljenje i spreman je da isto prihvati normalno. Sujeta je đavolja rabota.

Slazem se. Ipak, sujeta je moja najdraza igracka :) Zona je nazalost postala sprdnja :) Ipak milo mi je ovde doci. Posebno su mi interesantni radovi jedne iskusne koleginice, sto ih vise gledam sve su mi smesniji.

@brandnew

Nije to za mene blamiranje slobodno okaci :D

Trazio sam inspiraciju na netu, ne verujem da sam jedan logo iskopirao 100%

Ti si izgleda jedan od onih predatora koji bez imalo srama kradu tudje ideje. Definitivno mislim da si na pogresnom mestu. Molim te nemoj me vise prozivati i nemoj traziti savete od mene. Ja ti ne mogu pomoci. A sto se tice tvoje prakse da krades radove kolega budi siguran da ces uskoro biti trajno banovan ukoliko nastavis.

^

ti bas nemas ni najmanje stida ... nije poenta u tome sta ima na 99 ... to je najgori portal takve namene na svetu ... problem je sto ti ne postujes ovu profesiju, kolege, njihov trud i rad. To je sramno bestidno i bezobrazno.

^

^

evo npr ovaj lik imao je 12 osvojenih konkursa sa ukradenim radovima, sada mora da vrati sav novac + ce da plati sudske troskove jer su ga tuzili CH.

Sa jednom od njegovih zrtava sam saradjivao na 1 na 1 projektu . U nekoj neobaveznoj prici pitao me za savet, nije dobijao odgovor od administracije 99 danima, navodno neka kompanija podnela tuzbu protiv njega zato sto je koristio nihov logo za svoju kompaniju. Logo je naravno kupio na 99 od ovog imbecila. I sta mislis kako ce kreten proci ... Kradja se ne isplati. U lazi su kratke noge, u kradji ce te uhvatiti pre ili kasnije. A to nece nimalo prijatno biti.

99 designs

^

Potrosio sam previse vremena odgovarajuci jednom nadobudnom klincu. Svi saveti koje ste dobili bili su u najboljoj nameri ali ocigledno volite da lazete sami sebe. Kontradiktorani ste, arogantanni, nevaspitani, ... etc. Zaista mislim da je bilo dosta.

Justunderwear-03.jpg

Nadam se da sam bar malo napredovao. Nemam previse vremena da se bavim dizajnom, ali pokusavam da procitam vecinu stvari koje mi dodju pod ruku i da ne uzimam tudje ideje. Kompletna postavka logoa je moja ideja, mada sada kada sam ga zavrsio imam utisak da sam video nesto slicno, nisam siguran.

Banovan ti je nalog. Verovatno si nesto kopirao a neko nije koristio legalan put da te prijavi nego je direktno kontaktira suport pa su te suspendovali.

Malo kasnim sa odgovorim. Evo šta se dešava. Suspendovan jesam, ali evo sve lijepo da ispričam.

Ja sam liku iz supporta nasložio screenshotove mog problema http://imgur.com/a/Qb528 i rekao da sam pokušao da očistim cache, cookies, drugačije browsere, drugačije PCjeve, drugačije IP adrese .. Sve sam mu to rekao u prvom mailu, da bi mi on posle 3 dana suspendovao account. Prvo nisam znao zašto mi ga je suspendovao pa sam čekao još 3 dana da mi lik odgovori, da bi on na kraju rekao da je to uradio namjerno dok ne vidi u čemu je problem. Dobro, čekam još 3 dana, lik mi šalje poruku da potvrdim da li sam ja u stvari pokušavao da se ulogujem ili neko drugi i šalje mi neku listu loginova. Nakon što sam potvrdio da sam to ja, opet prolazi 2,3 dana i on mi govori da mu ponovo pošaljem screenshotove i obrišem cache, koje sam mu poslao u prvom mailu. Ja opet obrišem cache i ulogujem se, ništa. Ponovo mu pošaljem ss-ove i opet čekam 3 dana da mi odgovori, da bi na kraju rekao nešto tipa ''ja ne znam u čemu je problem, moram da prijavim ovo kao bug developerima, izvini.''

Tako da ako mi ovo ne naprave moraću opet da otvaram account, devizni račun, moneybookers, da uplatim ono da potvrde, a ta procedura traje mjesec dana koliko se ja sjećam ..

Sad mene zanima šta ja da radim? Ne mogu da pristupim acc-u već mjesec dana. Mogu li da nađem neki član tamo u ''terms'' koji govori da ne mogu da tako jebu dizajnere, ili da kontaktiram nekog ko je 'viša' funkcija na 99, ili samo da čekam pa šta bude ..

• 1 month later...

Evo i ja da nešto okačim:

http://99designs.com/logo-design/contests/...044/entries/109

Baš me zanimaju vaša mišljenja,pošto sam nova u logo dizajnu.

Znam da je druga tema,ali ne mogu da se ne požalim(čisto da mi bude lakše :lol: ), da me izludiše ovi što koriste Satisfaction font,a o krađi ideje(mislim na kap), da ne pričam.

Imate li neki savjet,sugestiju?

Hvala!