Jump to content
johnny.

99designs 2.0

Recommended Posts

Ok, idemo iz početka.

Ovde možete kačiti vaše radove sa sajta 99designs.com, raspravljati o tim radovima i svemu ostalom što je vezano za kreativni deo posla.

Ćaskanje, krađe logotipa, ogovaranje contest holdera, čestitke i pozdrave ostavite za privatne poruke. To je sve već rečeno u prethodnoj temi. Link.

Obavezno pored rada stavite link ka konkursu.

Pre komentarisanja rada pročitajte brief da bi izbegli nepotrebna objašnjavanja koja će se završiti sa "tako piše u briefu".

Puno sreće svima sa konkursima. :)

Super!

Evo ja da pocnem:

zabo danas jos jedan konkurs: http://99designs.com/contests/27558/designers/276936

i bas se nisam nesto preterano iscimao al izgleda se ovo bas dopalo CHu. Al zato me lik iscedio do malopre sa korekcijama... i nastavljamo sutra. Al kontam gde je "golf" tu su pare, bice valjda jos toga od njega.

U zadnje vreme sam odustao lagano od logotipa. Ove print varijante su komplikovanije i oduzimaju vise vremena al nekako su mi sanse vec. Manje ljudi se prijavljuje.

Desilo mi se i jos nesto. Napravio sam jos jedan nalog cisto iz zajebancije i sasvim slucajno dobijem jedan konkurs. I sta cu -ostavim iste podatke kao za ovaj prvi nalog. I tu me navataju ovi iz supporta najtinana, i sad ce da mi ugase taj drugi nalog. pa dobro :)

Lepo je to sto opet imamo temu :).

Inace, ne stojim lose na ovom konkursu Link pa ako moze neka pomoc, kako da doguram do 5-e zvezdice, u sustini sve iz brifa sam ispostovao, ne znam sta bih mogao da promenim/dodam pa da napravim neku razliku.

Moj savet je da pritisnes CHa privatnim porukama. Sa pitanjima sta bi on voleo da dodas da dodjes do 5.

To sam odmah uradio, ali ne odgovara, niti ostavlja ikakve feedback-ove.

^

posto ti je lopta prljava/grundge/kakogod , da mozda taj box za meni uradish kao one njihove matore bejzbol karte za sakupljanje ?

^ E, "uze mi reč iz usta" :)

@alanmolnar: Ja bih poslušao banneta povodom box-a. Inače, ja bih ceo sajt uradio u tom old style baseball fazonu. Ono kao, stare karte i lopte, iznošene rukavice za baseball, prosute kokice po footer-u...

da, bas to sto reche nerva, jer, koliko sam ja upucen, bejzbol je u americi bas cenjen.

tako da umesto nekih shajni sranja, napravis bas tako, da prosto mirishe na bejzbol :)

Da li se nekom desilo da nakon zavrsetka konkursa posle 5 dana, kada bi ch vec trebalo da proglasi pobednika, konkurs ozivi i opet kao prima radove 6 dana, i zavrsi se opet i opet 2 nedelje za odlucivanje itd.

Nadam se da nije off i unapred se izvinjavam ali ja sam batalio 99 pre 2 meseca i bacio se na brandstack.com ;) videcu kako ce mi tu ici. U svakom slucaju hvala 99 za sve neprospavane noci i fino potrosene parice na racune i ostale potrepstine sto zivot znace...

Ko zna mozda nam se putevi ponovo ukrste (meni i 99), a do tada... POZZ svima B)

Pa vidiš moguće :), pa mislim ja sam ga odradio kako sam mislio, i još mu ponudio još gomilu varijacija da bira, al' ne vole to svi ;), ma tad sam i stavio da sam iz Srbije, garnt je zbog toga :D haha

da, bas to sto reche nerva, jer, koliko sam ja upucen, bejzbol je u americi bas cenjen.

tako da umesto nekih shajni sranja, napravis bas tako, da prosto mirishe na bejzbol :)

Opravio sam varijantu u retro stilu i dobio 5 zvezdica :)

Link

Ljudi, molim vas malo konstruktivnije pišite. Nisam napisao da ne ćaskate o CHolderima jer se meni to ne čita, ali kad neko otvori ovu temu i vidi da pričate o pivu i klošarima koji cepidlače, pa smor je bre. Kao Radio Mileve ste.

mnogo ti je lose ovo...

Pa dobro sad, pretera ga... nije baš da je "mnogo loše" u odnosu na radove koje možeš videti tamo.

Ali... kad pogledaš rad Artful Depija sa četiri zvezdice, ne možeš a da se sa nevericom ne zapitaš: "WTF!?". Po meni, njegov rad je ispod minimuma, definitivno! U elementu ne možeš prepoznati da li se radi o paprici ili zelenoj jabuci, ova strelica i krug su baš trash. Loše kerningovani Myriad etc. Kad smo već kod fonta, u čemu je fora? Jbt, svaki drugi logo urađen u Myriad-u. Evo, čak ga je i DEDA RUMA upotrebio...

@DEDA_RUMA: Ne slažem se sa bukinjom da je tvoj rad "mnogo loš", ali ne zaista ne vidim bilo kakav smisao u logotipu. Da li zeleni trougao predstavlja list, a crveni neku voćku ili povrćku? Ajd pre nego što krenemo da obrazlažemo tvoje rešenje, obrazloži ga prvo ti. Drugo. U okviru teme WebShop Logo si izneo stav da princip kombinacije regular ili light i bold fontova u logotipu predstavlja na neki način lenjost dizajnera... a sad ga upotrebljavaš. Još nešto. Nekoliko puta do sada sam čitao izjave na ovom forumu da "nisi dizajner", a koliko vidim time se naširoko baviš. U čemu je fazon? Pozz

pa vidi, za bold/light fotntove si u potpunosti u pravu...ja sam to odradio za 5 minuta jer sam se na osnovu onoga sto sam video opredelio za tu vec hiljadu i po puta vidjenu i sa dedine strane ispljuvanu tipografsku varijantu (al' sam ga srocio:D ) ...ta dva trougla su zapravo pokusaj i eksperiment odradjivanja necega sto nije paradajz niti bilo kakav drugi plod a da pritom podseca na nekakvu agro kulturu, ali i na logistiku...znaci, truglovi su zamisljeni kao nesto sto ce indirektno asocirati na plodove....hahahaha,. zezam se, odvalio sam ih onako iz vugla, videcemo kako ce onaj sto drzi konkurs oceniti...

a da, kako ja vecito nesto radim, a nisam dizajner...pa, kako mogu za sebe da kazem da sam dizajner ukoliko ja to iz hobija radim (i nadam se paraaaaaaaama :D)...eto. nisam skolovan a uzivam u tome...cista razonoda....