Jump to content

Gradologija

anonimussrem

Recommended Posts

"najgledanija" i "najuglednija" ???

ohhh

nek smo zivi i zdravi!

- to meni kazu stariji s obzirom na godine studija i razvlacenjima- kojekakvim.

ali mi niko nije rek'o da sam najgledaniji i ...najpozeljniji, generacije 2002-e!

svako svoje kljuse...

"najgledanija" i "najuglednija" ???

ohhh

nek smo zivi i zdravi!

- to meni kazu stariji s obzirom na godine studija i razvlacenjima- kojekakvim.

ali mi niko nije rek'o da sam najgledaniji i ...najpozeljniji, generacije 2002-e!

svako svoje kljuse...

ajde da zanemarimo najgledanija i najuglednija, jesi li uopšte pogledao??

i da li postoji bilo kakva slična??

;)

• 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Danas u

20:20 na TV Studio B, u Gradologiji cete gledati pricu o novom izdanju

knjige "Graditelji Beograda" nase poznate istoricarke Divne Djuric Zamolo, razgovor sa mladim glumcem Branislavom Trifunovicem i prilog o znacaju projekta digitalne izgradnje glavnog grada na internet servisu Google Earth.

:)

da li stvarno mislite da je bilo zanimljivi i vredno gledati i slusati u emisiji Branislava Trifunovica sta ima da kaze o temama kojima se bavi gradologija.

Ne zelim vise da gledam vasu emisiju.

bljak.

Iz vašeg posta je očigledno da nikad niste pogledali emisiju.

Takođe, ako uopšte imate nekakve veze sa arhitekturom, Vam sigurno smetaju i imena kao Tom Mejn, Vladimir Kulić, Tanja Damnjanović, Rem Kolhas, Gaja Aulenti, Boris Podreka ili poznati ljudi koji govore o životu u velikim gradovima kao Aleksandar Đorđević, Nikola Đuričko...

Želim Vam da prebacite kanal, jer Gradologija nije za svakog !!

;)

Mislim da bi emisija trebalo da bude strucnija, a ne da ide u pravcu popularnosti. Mislim da je Biserov komentar na to aludirao.

Nemamo ni jednu jedinu strucnu emisiju na polju arhitekture i urbanizma.

Hm,

svako naravno može da gleda šta želi, ili pošto plaćamo pretplatu rts možda da od njih tražimo u potpunosti stručnu emisiju o arh. Verujem da bi je tad gledalo oko pedesetak ljudi u celoj Srbiji. Ili da vidim tog lika koji to može da finansira... Bilo bi dobro da ovako nešto postoji, ali realnost...

A stručnost kao i lepota, subjektivna stvar, svakom je nešto stručno manje ili više, dakle Rem Kolhas, Gaja Aulenti, Boris Podreka, Tom Mejn... nekom nisu stručni u poslovnom okruženju kojim se oni bave.

Koliko sam ja shvatio. Kroz Gradologiju, jednostavno, se pokušava da arhitekturu, kulturu življenja urbanizam i sve što je blisko tome približi svim ljudima, pa i u potpunosti stručne stvari ...

Kompromisi su čudo. I meni je to sasvim ok.

Da ne dužim, nisam ni jednog trenutka loše mislio, neko farmu neko fudbal...

Mislim da i u nasoj zemlji postoje razni ''strucni ljudi'', izuzetni profesionalci, koji bi mogli svasta pametno da kazu na polju urbanizma i arhitekture - ali jednostavno ljudi nisu culi za njih, pa ih ne zovu.

Mislim da bi autori emisije mogli da urade nesto u tom smeru, umesto pozivanja glumaca. Znam da je mnogo lakse da se okrene neka ''javna licnost'', umesto da se obilaze seminari, predavanja, promocije i sl.

Mislim da i u nasoj zemlji postoje razni ''strucni ljudi'', izuzetni profesionalci, koji bi mogli svasta pametno da kazu na polju urbanizma i arhitekture - ali jednostavno ljudi nisu culi za njih, pa ih ne zovu.

Mislim da bi autori emisije mogli da urade nesto u tom smeru, umesto pozivanja glumaca. Znam da je mnogo lakse da se okrene neka ''javna licnost'', umesto da se obilaze seminari, predavanja, promocije i sl.

Bilo je na primer studenata sa raznim projektima, i svakakvih ljudi koje pominjte...

Pogledajte na linku na

http://www.youtube.com/user/gradologija#g/u

to je samo jedan mali deo prikazanog do sad...

zapeli smo na cela 3 glumca koja su se pojavila po 5 min: Mirjana Karanović, Đuričko i Trifunović. Od 25 epizoda puta 30 min jednako...

• 1 month later...

Novi prilozi iz gradologije:

Reportaza GRADOLOGIJE o restoranu MADERA. Sagovornici Nebojsa Dapcevic, Milojko Pantic, Predrag Cune Gojkovic...

Veliko gradilište, Most Sava u Beogradu, priprema priloga koji će biti prikazan 10. februara na TV Studio B...

i još mnogo toga.

• 1 month later...

U narednoj emisiji koja se emituje 31.03.10. gledaćete izveštaj o dobitnicima Velike nagrade za arhitekturu Salona arhitekture, kako se obavljaju popravke u beogradskim liftovima itd.

Mnoge nove priloge možete pogledati i na http://www.youtube.com/user/gradologija : Vig plaza (novi standardi u izgradnji poslovnih zgrada), UK Vuk (dizajn enterijera), novi luxuzni stanovi u centru BG itd.

:rolleyes:

• 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...