Jump to content

Bokeh...

zoranpetrovic84

Recommended Posts

Korto, na linku koji si dao nešto nije u redu.

Stigao sam do: loaded 144 / 8720 - 2% (slika je naslovljena: Down by the River 5 / Pixelda) i dalje neće ni milimetar.

Probao sam ovo prvo na poslu a sada i na kućnom računaru ... ista stvar. Zakuca se na toj poziciji i kraj.

P.S.

Posumnjao sam da je mozda do browser-a i jeste. Problem je u Operi (v9.64) jer u IE 8 64-bit (Windows 7 64-bit) radi bez problema i na dalje ... evo skroluje kao lud.

Prvi ozbiljan bag koji sam našao u Operi. Šteta.

Memorija nije problem jer imam 8 GB.

P.P.S.

:lol:

Oi! Is that the Canon 35 L?!

3115927213_8ed14bc81f.jpg

DSC_6682.jpg

Eo vam 50mm 1.8 sirom otvorena blenda, na D700. 50mm 1.4G je dosta bolji, ali ni on nije savrsen...bolji je 24-70

cek, cek, pricamo o objektivu koji danas nov kosta oko 140e ?

On ima takav bokeh? :mellow:

btw. nesto mi mnogooooo cudno na fotci gore :wacko:

odgovor nekom od gore: Carl Zeiss Jena Sonnar 300/4 kod nas je oko 150 eur, bio doduse i jedan battered primerak na berzi za 50 eur (!!!!), koji je otisao dok sam se ja premisljao da ga uzmem da mi bude rezervni primerak. to je jednostavna opticka formula, ako je staklo cisto, nema bogzna sta da ne valja. jedino se listici blende na svim Jenama jako lako kvare (ali ih Misa sa Zelenjaka popravlja vrlo povoljno).

poslacu vam sutra neke snimke sa Nikkora 105/2.5, legendarnog portretnog stakla.

'Fala' lepo, bio sam na poslu u nekoj frci pa nisam imao vremena da se bavim ovim, a totalno sam i zaboravio da je jos davno 'izmisljen' srednji taster bas za ovakve i slicne stvari :)

Imamo i ovakve primere...

Carl Zeiss 85mm f2,0 na Nikonu D700

p85b3.jpg

A jel' ima gde jos 'vakih slika (posto ih tamo u tom albumu nema)?

OK taj link, secam se, nego sam mislio na malo vise onako lepih potreta jos lepsih japanki, ali bas sa ovim staklom (tamo su po dva sa svakim, ali je ipak taj 85/2...).

Sad se opet setih reci jednog majstora fotografije da porterti snimljeni 85-icom na FF-u imaju neku posebnu car.

Koliko vidim ovo su sve manuelno objektivi.

Nije problem izostravanje?

Pa - kako se uzme. Nikon D3 i D700 imaju "pokazivače" u tražilu koji te upućuju na koju stranu da okreneš prsten objektiva da bi izoštrio. Nikada nisam praktično probao, samo sam čitao šta drugi kažu a kažu da je upotrebljivo kada se navikneš.

@kobayashi

Nisam jurio takve portrete ali verovatno ih i nema nešto puno. Vredi pretražiti razne forume i foto-sajtove sa ključnim rečima (85 ...) pa će se možda i naći nešto od ovoga što ti hoćeš :)

Spominješ objektiv "85/2" ... ona slika je urađena sa Planar T* 85/1.4 ZF.

Još primera sa istog objektiva, koji je po tebi, definicija kako bokeh ne treba da izgleda.. Prvih par što sam iskopao na netu, sa onog kineskog xitek foruma, gde ima milion slika svakog mogućeg objektiva. :)

46204_1194061036.jpg

443415_1246853248.jpg

Swirl.. oh, baby.. :D

He,he, zdravo Peco, ne mogu da te prepoznam iza tog aparata na slici ;)

Nisi razumeo, malo sam se našalio na račun ovog posta u citatu. Naravno da ovakav bokeh (onaj iznad) uvek ima vrednost i to nije pitanje trenda već kvaliteta!

aj nastavimo sa spamom... ako bih morao da biram samo jedno staklo od svih u kolekciji, to bi definitivno bio ovaj Nikkor-O 35/2.0... savršenstvo - pogotovo kako radi žižna daljina na sensorima DX formata. boketić je nit premekan niti uskovitlan, nešto najpribližnije kako oči to vide, i po uglu i po prelazima sa oštrih na meke ivice.

3837346297_c50efe05dc.jpg

3803194259_de0521cf6a.jpg

3803125143_b99951e452.jpg

3804013410_86f9e5d85f.jpg