Jump to content

Bokeh...

zoranpetrovic84
 Share

Recommended Posts

• 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Tnx ljudi.

Ukratko o objektivu: Cuo sam za njih jos odavno, ali nikad nisam prilike da koristim objektiv do skoro. Moj sam platio oko 330e i druga je verzija. Kineski je proizvodjac, i objektiv je namenjen vise za zezanciju nego za ozbiljan rad (pricam o wide open, kada se blenda malo zatvori ne fali mu nista jelte), ali ja ga uveliko koristim za stock fotografiju gde uglavnom still life fotke kacim, sa fokusom na restorane. Retko koja fotka mi je odbijena zbog karakteristika, mada nije sjajan wide open ni sto se tice ostrine niti kontrasta. Naravno uz malo obrade doteram do onoga sto se meni svidja (a u nadi i potencijalnim kupcima) i samo teraj :)

Objektiv je tezak, MF je OK, nista specijalno, jedina stvar koja me nervira je sto aperture ne moze da se zakljuca, odnosno nije "clickable" ili kako se vec zove, pa povremeno zna da sklizne sa 0.95.. 🤪

Malo si oštrio centar, vidi se po zrnu, ali i dalje ovo su impresivne performanse za f0.95. Ja sam sablažnjen detaljima na čašama. Samo ću reći da za jedan f-stop optičke degradacije se pogoršavaju 4 puta, a ovo staklo je oko jednog stopa brže od f1.4 i oko dva stopa od f1.8, pa računajte degradaciju zbog toga.

• Like 1

1 hour ago, 5ar82 said:

@krkojzla Prilično dobar bokeh ima obzirom na samo f2.4. Međutim, već je tu dobar što se tiče oštrine. Dva meseca ga posedujem i sve češće fotkam s istim. Dobra strana je izuzetno kratka MFD.

Konkretno ova slika gora je malo specificna zato sto sam na tadasnjem NEX-7 aparatu koristio speed booster. Tako da u sustini dobijes vecu dubinu. Jako cool stvar, bas sam se slatko nafotkao sa tim :)

• Like 1

• 1 month later...
  • 4 weeks later...