Jump to content

Bokeh...

zoranpetrovic84
 Share

Recommended Posts

• 3 weeks later...
40 minutes ago, 5ar82 said:

Lep je bokeh na ovom Nikonu iako je tek na f3.2. Pitam se kako bi izgledao na f2? 

U poslednje vreme retko kad otvaram skroz blendu ako baš nije opravdano jer mi često bude previše plitak dof tako da sam po navici malo zavrnuo - iskreno, mislim da malo smiri i bokeh koji jeste malo histeričan ali su ovde elementi u pozadini bili dosta udaljeni pa sam očekivao da će ovo biti sasvim ok.

Inače, fotku sam okačio jer vidim da se ljudi dosta raspituju za budžet varijantu 35-ice - iako su 1.4 vartijante bolje i daju  lepši rezultat, najveća prednost ovog objektiva su dimenzije i težina tj. odličan je za šetnju sa DSLR-om. 

10 hours ago, [neks] said:

Super je ta 35ica, evo par fotki na f2 😉

Da, ovde u tvojim primerima, dobra ti je ta treća, klasičan portret. Sasvim ok zamućenje za to rastojanje. Pošto odnedavno imam 35mm (ne f2 nego f2,4) prvi put ikada, često padam u iskušenje da priđem previše subjektu, kako bi pozadina još više ispala iz fokusa, pa se dobije i izobličenje lica, očekivano. Nije baš 35mm za headshot. Evo kako pokušavaju sa brzim 35mm f1.4: https://www.flickriver.com/search/sigma+35mm+f1.4+portrait/

Pa, više ispadnu karikature nego dobro, ali to što ispadne dobro cool je. Mislim da je namena za environmental portrait, ali onda se treba zadovoljiti da neće biti bokeh-a kao sa 50mm, te treba smisleno postavljati subjekta i koristiti pozadinu u svoju korist maksimalno... 🙂

Da, slažem se, priča, kontekst. 

Mada, recimo ova mi je super, odmah sa početka flickriver... verovatno sve to dosta zavisi i od interesantnosti samog subjekta. Primetio sam ima puno fotografija dece sa 35mm iz blizine, nekako te distorzije mnogo lakše prolaze kod dece, u fazonu deca su u igri, pa vesela izobličenja mu dođu kao prirodno stanje svega... 

@ Vadagal

• Like 1