Jump to content

Recommended Posts

• Replies 7.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Portrait - Samyang 85mm 1.4 by Slobodan Miskovic, on Flickr   Nikon D750 + Samyang 85mm 1.4 na 1.4

Canon 6D i Canon 35mm f2 na f2.2  

Sony FE 85 1.8   Flowers by Boris Krstić, on Flickr

Posted Images

Hvala :D

Jeste na f1.4, ali dok ne stigne adapter, ne mogu vise da se igram. Sada ga trenutno zaboden u neki konica adapter pa se igram kao tilt&sift iliti nista nije u fokusu kako treba. Uzeo sam ga na slepo, nadam se da ce biti ok.

Ja se već godinama igram u porodične svrhe dvadeseticom i freelensing kojekakvim pedeseticama. Na kropu je to "iskrivljenje" moguće postići da bude baš ludilo. Nije baš za bokeh temu (možda bolje da se otvori posebna tema) ali evo jednog šuntavila, naravno, kad uspe da se ubode fokus - zapazite koliko je fokusna ravan ukoso, od desnog oka do levog ramena:

46367057131_1c5956605b_z.jpgBubbles by Millan Milloradovic, on Flickr

Ajd ako ne ne mrzi, posto si vredan (za razliku od mnogih ovde prisutnih ukljucujuci mene) snimi paralelno par istih stvari sa Minoltom 58 i ovim 85 pa napravi poređenje.Vidni ugao jeste razlicit i Sony je sigurno ostriji skroz otvoren, ali zanimljivo bi bilo poređenje pozadine i bojica.

• 4 weeks later...

aha... znaci oni su ovo osetno bolje napravili. Secam se mog P9, bilo je to ok, ali me mnogo nerviralo sto je sve mutio ravnomerno bez dubine. Al google ga bas objasnio.... Ova kafa gore, bas dobro izgleda, skroz se dobije osecaj da se bokeh pojacava razdaljinom.

Fascinantan napredak ali ne znam zašto me sve te varijante veštaškog bokeha asociraju na ovo.

:D :D :D

Daleko je to od savrsenog (pa i pojedini objektivi daju *ranje bokeh), ali sama dubina i gradijalan "blur" je meni nesto fascinantno sa softverske strane (verovatno zato sto radim kao programer), pa s toga jedva cekam sledecu verziju ovoga. A koliko vidim iz prethodnih komentara, i ostali se slazu koliko je ovo napredovalo u roku od, 2-3 godine?

Nema te stvari koja se ne moze napraviti softverom, samo je pitanje vremena :P