Jump to content

Recommended Posts

• Replies 7.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Portrait - Samyang 85mm 1.4 by Slobodan Miskovic, on Flickr   Nikon D750 + Samyang 85mm 1.4 na 1.4

Sony FE 85 1.8   Flowers by Boris Krstić, on Flickr

Canon 6D i Canon 35mm f2 na f2.2  

Posted Images

Ebo te Ken Rokvel. :D

Kupi telo sa većom površinom piksela ili radi malo obradu, risajz....

Šalu na stranu, jes da se raspada od aberacija na 1.2, pogotovo na daljinu, ali ja još nisam imao staklo koje daje fotke sa takvim 3D efektom kao što je taj FD 55/1.2 SSC.

Meni se bas ne svidja. Koristio ga na A7 ali nisam odusevljen. Za portrete moze da radi, ali posto ja fotkam dva mesecno onda sam odustao :D

To je 135-ica yagodinac, i losije 135-ice od Taira to rade sasvim dobro, pogotovo na close-upu. Jesu to bile primitivnije konstrukcije, ali nije isto normalac i telac.

Baš tako, sve pedesetice ispod 500e imaju sferohromatizam pa zato i pitam. A npr i moj Pentacon 200 ima sferohromatizam, mada ja mislim da je to pre zbog decentriranosti. Tog dana kad je moj primerak izlazio iz fabrike čovek zadužen za kontrolu je izgleda bio na bolovanju.

Pozdrav i tebi, jesi skidao u obradi sferohromatizam sa Taira? Nešto mi mnogo lepo deluje OOF kružić u pozadini za tako staro staklo. Msm nije Tair loš, nego nekad se drugačije sve to konstruisalo, film mnogo više prašta takve aberacije.

Nisu primetne aberacije prilikom rada na Tair 11A, meni bar nije to smetalo pa da sam morao uklanjati a vidjao sam na dosta 135ica starih tog tipa probleme, inace isprobao sam ih jako puno.

Meyer-Optik Gorlitz Oreston 50mm f1.8

32611781406_fe8263d3ba_c.jpgDSCF3169 by Goran Protic, on Flickr

Pentax-M 28mm f2.8, ISO 1000, f2.8, 1/60 El. Shutter

32129062860_439fe196a7_c.jpgDSCF3094 by Goran Protic, on Flickr

Tair 11A 135mm f2.8

31518573986_d254475934_c.jpgDSC05327 by Goran Protic, on Flickr

Baš tako, sve pedesetice ispod 500e imaju sferohromatizam pa zato i pitam. A npr i moj Pentacon 200 ima sferohromatizam, mada ja mislim da je to pre zbog decentriranosti. Tog dana kad je moj primerak izlazio iz fabrike čovek zadužen za kontrolu je izgleda bio na bolovanju.

Bio je na pivu i kobasicama, nisi dobro informisan.

Hvala na odgovoru ... zaboravih da pitam i koji/koje foto-aparat/e kojristiš (ako ih ima više)?

Uglavnom su na tim fotografijama Sony aps-c nex i a5000/6000 i FF A7, a ovih dana Fuji X-T1 koji je aps-c senzor, nekako su MILC podesni za upotrebu sa manual staklima, ali moze se raditi i na drugim telima.

Evo ovde i LINK moje skromne FB grupe Fuji X Srbija(nadam se da modovi nemaju nista protiv ovakvog linka) za sve one koji imaju fuji, imaju mozda u planu fuji ili jednostavno vole takav koncept, pa eto, ko voli neka aplicira :)

Helios 44-2 58mm f2

32800494061_5653cfef1d_c.jpgDandelion by Goran Protic, on Flickr