Jump to content

Recommended Posts

Ovo odstampas u nekom metarskom formatu i okacis negde na javnom mestu i izazoves haludze i slicne epizode kod mentalno labilnih prolaznika.

@krkojzla

Lepi kadrovi, ali imam utisak da NEX ne procesira narocito dobro tog pancolara.

Mozda ti namerno furas taj isprani look na fotkama. Ja sam taj objektiv koristio na 5D i Pentaxu K5 i bitno drugaciji smek su fotke imale..

@krkojzla

Lepi kadrovi, ali imam utisak da NEX ne procesira narocito dobro tog pancolara.

Mozda ti namerno furas taj isprani look na fotkama. Ja sam taj objektiv koristio na 5D i Pentaxu K5 i bitno drugaciji smek su fotke imale..

Namerno namerno. Zeiss je odličan, kontrasta i saturacije ima dosta, ali ja volim ovo "isprano" :D

Upravo tako. Ali gledajmo to sa vedrije strane, lepo je što je dobar i širom otvoren, pa makar to bilo i 2.8 na kropu ...

a lepo je i što je 50mm na kropu oko 80mm, za portrete taman ;)

Znam sve to, ali sam samo upoređivao 50 1.8 i 1.4. Ovo ne mogu da dobijem sa 1.8 - jedino da se bebi nabijem objektivom pred nos. A na FF je pedesetica široka kao ruka gastarbajtera u avgustu u rodnom selu, pa možeš da priđeš mnogo bliže nego sa kropom.

Ja sam kada sam počinjao da se zanimam za fotografiju, još u doba filma, nekoliko godina imao samo 50mm. Na 35mm filmu 50tka mu dođe normalac, i kako najviše volim da fotkam pejzaže, sećam se da mi je stalno falilo širine i da sam progledao kad sam pazario 24mm.

U međuvremenu mi je toliko bilo doqur*ilo tih 50mm da dok sam imao FF dslr uopšte nisam ni imao normalca ... ali zato je 50mm na kropčeto taman portretaš, tako da mi tu baš prija ta žižna daljina ...