Jump to content

Bokeh...

zoranpetrovic84
 Share

Recommended Posts

Nista, uvescemo pravilo da se u ovoj temi uz slike okace i kropovi direkt iz raw-a, nevini :D ..... jbt, ovi kropovi ladno mogu da prodju ko fotke, ostre su, pozadina uber mutna....maca je na f2.2 iso 200 a jeca na f1.8 iso 400, imam macu i na f1.8 da okacim ako treba, isto je ostra ko na 2.2 :P

Pa dobra je :P

13475430515_3a5673db90_o.jpg

13475547123_dfd7e92c1c_o.jpg

Nije 'tica sve što kljuca.

Naporan si sa ovakvim komentarima. Jedino što postižeš time je da i kad jednom budeš napisao nešto validno i korisTno se niko na to neće obazirati. A onda se posle pitaš što bi oupšte trošio vreme i na takve komentare. Ili ne.

Nisu neki reprezentativni primeri, ali eto... :)

Nikon 50mm f1.8d raskomadan za free lensing :)

lki6jn6386jlb034g.jpg

Sigma art 35mm f1.4 na f1.4 :D

retmc4eijcl8vcc4g.jpg

Oba na d7000 :)

Inace, malo sam se igrao sa sigmom i cak i posle kratkog igranja, mogu da je preporucim, bsa me odusevila...na cropu nije nesto, ali je na ff-u zakon. :D

Nista, uvescemo pravilo da se u ovoj temi uz slike okace i kropovi direkt iz raw-a, nevini :D ..... jbt, ovi kropovi ladno mogu da prodju ko fotke, ostre su, pozadina uber mutna....maca je na f2.2 iso 200 a jeca na f1.8 iso 400, imam macu i na f1.8 da okacim ako treba, isto je ostra ko na 2.2 :P

Pa dobra je :P

13475430515_3a5673db90_o.jpg

13475547123_dfd7e92c1c_o.jpg

Pa ovo nije nista ostrije od 85-ice. Plus je fajl preostren do bola :) ( a i ostrina je relativna, kad fotografises samo lice osobe u krupnom kadru, imas dosta ostre fotke, cim se odmaknes to i nije bas tako ostro kao kod tebe na ovoj fotografiji, a i kod mene na onim primerima sto sam ih tamo kacio. Jer su uglavnom kod mene bile osobe do kolena...)

Guru i Luka, dajte malo preciznije objasniti vasa zapazanja :)

Goske, jedino ako aparat sam ostri slike .... od sada pa na dalje, ako od mene vidite krop znajte da je nevin, tj samo izvadjen iz RAW-a , jer ne vidim svrhu pokazivanja kropova koji su silovani ako se radi analiza stakla.

Ovo je 150mm u prevodu, razlika u distanci izmedju 85mm i 150mm za isti kadar je pa recimo duplo veci, tako da sam ja sa 150mm uvek u nepovoljinijim uslovima jer sam udaljeniji, sve ja to znam tj vidim na fotkama.

Ovo je 150mm u prevodu, razlika u distanci izmedju 85mm i 150mm za isti kadar je pa recimo duplo veci, tako da sam ja sa 150mm uvek u nepovoljinijim uslovima jer sam udaljeniji, sve ja to znam tj vidim na fotkama.

Nikako da te pitam, što kod tebe nema 45-ice?

Imao sam 45icu dok sam koristio em5 i prodao kada sam presao na em1, iz razloga sto imam 50 makro f2 pa mi je 45mm 1.8 postao visak, maltene ista stakla skoro sto se tice milimetraze i blende...sa em1 je stigao i hibridni AF i 50makro je poceo normalno da fokusira, na em5 je bas bio spor, kao i sva klasicna 4/3 stakla.