Jump to content

Recommended Posts

• Replies 7.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Portrait - Samyang 85mm 1.4 by Slobodan Miskovic, on Flickr   Nikon D750 + Samyang 85mm 1.4 na 1.4

Canon 6D i Canon 35mm f2 na f2.2  

Sony FE 85 1.8   Flowers by Boris Krstić, on Flickr

Posted Images

Das ti meni ziv i zdrav, moz ovo jos bolje s tim staklom... ovako kad gledam ne bih bio ubedjen da se radi o pomenutom... malo pazljivije odaberi pozadinu i fotkaj na 1.2 :D ne na 1.8... znam da je ostrije/kontrastnije ali ipak :D

Ja recimo moj 1.2 koristim na 1.2 za ludila, f2 za ludila gde mi je bitna ostrina kak je ne bi omashio slucajno a kruzici su jos uvek kruzici... i na f8 za portretice... interesantno kolko je i na f8 tanak dof...

Elem oprosticete na tematici , cujem da su tamo zabranili paradu ( :D ) al ovde je parada svaki dan :o pa tako coek moz svasta da vidi ko naprimer ovu dvojicu koji se grlu i jedu ladolez . Ja s moji drugari jedem ladolez al ako krene da me grli cu mu prsti odsecem :)

IMG_9398w.jpg

6D i Rokkor 1.2 iz aparata

dof je tolko plitak da je ovaj drugi batica vec usisan u vortex al sad vidim tj ne vidim koliko shuma NEMA na 6D na 1600 ASA kad se exponira kako treba. Jeez

PS sad videh da nisi ti ovo fotkao Maxx :P

Das ti meni ziv i zdrav, moz ovo jos bolje s tim staklom...

Vidi, prvo sam hteo da ostanem na onoj prvoj B&W, koja je školski primer.

Pa sam onda naleteo na ovu simpatičnu devojčicu i dopao mi se kremasti bokeh u pozadini i kontrast oštrine u prvom planu, ajd postavih i nju.

I onda naletim na ovaj full size primer na iso 12.800, sa kružićima i listićima ... pa makar i na F1.8. Sve pomenuto mi je delovalo dovoljno interesantno da postavim i nju (baš zbog pomenutog).

Nadam se da je sada jasnije.

Evo i jedan oblačan dnevni filmski bokeh:

Canon 5D Mark III & 50mm F1.2L (@F1.2 iso100 1/1000s)

(klik na samu sliku za desktop size)

canon-5d-mark-iii--50mm-.jpg

autor: Denn Ice

^ Stoji, ali je u medjuvremenu ipak bilo price da se zakace primeri stakala koje niko od nas nema... zi tog ugla to i nije lose, jer se ljudi ipak upoznaju sa necim sa cime nemaju dodira...

Generalno gledano lepse je i edkativnije kaciti svoje primere ali u nedostatku optike, moze da se zakaci i pokoja slika nekog drugog autora...