Jump to content
Sign in to follow this  
ceric

Илустрације за сликовницу

Recommended Posts

Реч је о сликовници за децу са 200-300 речи-појмова који ће бити представљени и одговарајућом сликом (илустрацијом). Коначан списак још увек није готов али пошто је реч о дечјој сликовници можете претпоставити да је тематика врло широка. Ако неко буде ангажован добиће комплетан списак. Рок за завршетак је до краја августа. Понуде направите у две варијанте: ако је укупан број илустрација 200 и ако је 300.

Циљ овог конкурса је да се види да ли би неко дао понуду која би била повољнија од куповине илустрација на неком Stock сајту. Лично сам скептичан али мој клијент има ограничен, скроман буџет и жели да покуша. (Мој клијент је власник издавачке куће, мој задатак је да ову књигу преломим и припремим за штампу, и да помогнем око прибављања ових илустрација.)

Буџет није тачно одређен, понуде направите према сопственој процени колико ваш рад вреди и коју цену за њега можете да постигнете. Ако већ имате солидан сопствени сток илустрација који би могао да се употреби и спремни сте да доцртате оно што буде потребно онда дајте понуду за продају већ урађене илустрације и понуду за цртање. Знам да сада може следити питање: како да правим понуду када немам списак потребних илустрација, не знам колико ћу да продам, колико да нацртам? Нажалост, не могу да одговорим у овом тренутку, процените сами колико сте спремни да генерално спустите цене за ову количину илустрација, па примените на цену за цртање и цену за продају.

Надам се да је ово мало прецизније дефинисано него претходна тема, али ја само преносим информације које у овом тренутку имам.

Da ostavljamo ponude u temi, na pm, ili na neki mejl?

Mislim da su jedini problemi koji su ostali to sto nije jasno sta se podrazumeva pod jednom ilustracijom. Neki najokvirniji primer bi bio dobrodosao. Pogotovo u varijanti da je rok kraj avgusta, Znaci da u slucaju od 200 ilustracija ako se pocne 1. avgusta, valja crtati manje-vise 10 dnevno. U proseku sat vremena po ilustraciji, dodje se do 10 sati dnevno crtanja... u proseku, svaki dan... Bez izmena od strane klijenta i sl. Kazem, sve to zavisi od toga sta je ilustracija, tj. kog je tipa, zato i predlazem da klijen da neki najpriblizniji primer sta bi hteo. Pretpostavljam da je nesto jednostavnije u pitanju, ali opet nije moje da nagadjam, zar ne?

Sve ovo pisem dobronamerno jer moze da utice na cenu. Al' znate vi to i sami.

:)

Slazem se sa Djorzgul.

Stavi ovde neki bez veze primer samo da vidimo kompleksnost ilustracije.....i to bi pomoglo.

carrion ti je ostaviio link jednog momka za ponudu,

djorzogul je drugi

ja sam ti treci na p.m.

od prosle teme je proslo 7 dana. da li se tebi i naruciocu uopste radi?

carrion ti je ostaviio link jednog momka za ponudu,

djorzogul je drugi

ja sam ti treci na p.m.

od prosle teme je proslo 7 dana. da li se tebi i naruciocu uopste radi?

Мени да, мој део посла, прелом, корице, припрема. За наручиоца не могу да дам руку у ватру, вероватно да. Вечерас ће сви добити одговоре на ПП.

Поздрав.

Ako se pod skromnim budzetom smatra suma manja od 1000E (sto je i dalje bagatela velika) , tesko da ces naci junaka za ovaj megdan :D

Jedino ako bi napravio dil sa nekim od stockera pa da ih baci posle na stock. Opet, 10 ovakvih ilustracija dnevno... i Cak Noris bi se dobro oznojao.

Mislim da je najbolje da uplatis pretplatu (subscription) na nekom od stock-ova i pocnes da svlacis slike, mada ima u zemlji Srbiji ljudi koji bolje podnose bol i od Cak Norisa, pa ti se mozda i posreci da naletis na nekog B)

Ako se pod skromnim budzetom smatra suma manja od 1000E (sto je i dalje bagatela velika) , tesko da ces naci junaka za ovaj megdan

ja lepo kazem da se ide na stock....ako se i nadje neko ko ce to da radi i za 1000 evra, kad dodju na pola posla ima da se mrze i ujedaju, a onda raste tenzija, i onda nista od posla...dakle patnja i bol u najavi...:)))

Мени да, мој део посла, прелом, корице, припрема. За наручиоца не могу да дам руку у ватру, вероватно да. Вечерас ће сви добити одговоре на ПП.

Поздрав.

... dakle? pp?

Извињавам се због кашњења. Све конкретне понуде су прослеђене наручиоцу посла. Да ли ће се он некоме јавити и када, то заиста не могу да обећавам, прогнозирам. На основу онога што до сада знам, некима од вас ћу послати ПП.

Требало би да пошаљем још пар ПП како бих показао да поштујем ваше време и труд, али бих готово свима указао на једну чињеницу. Један од људи који се јавио наводи како је недавно купио таблу за цртање (на рачунару). (Надам се да се он не љути што ово наводим, име сам изоставио, мислим да је то довољно коректно.) Па, част и поштовање свима и надам се да модератори неће ово схватити као изазивање свађе (флејм), али моја маленкост је подразумевала да цртате на оваквој табли, да се одмах добијају фајлови.

Такође, молим још једном да обратите пажњу на примере које сам поставио како би цртежи, отприлике, требало да изгледају.

И опет, не бих да звучи као наставак "флејма" и подсмевање већ потпуно добронамерно указујем цртачима (онима који за то не знају) да у Illustrator-у постоји алатка Live Color која драстично олакшава бојење цртежа.

Поздрав.

Добро, у неким случајевима је боље користити традиционална средства а не таблу за цртање (на рачунару), али ово није тај случај. Мислио сам да ћете на основу датих примера, кратког рока и малог буџета претпоставити да је ово случај где рачунар користимо да бисмо брзо добили резултат а "уметнички дојам" је у другом плану. Извињавам се и унапред прихватам критику, требало је одмах назначити да се очекује употреба табле за цртање.

Ovo mi sve deluje kao da je neka zezancija.

Ne u smislu da neko zavlaci ilustratore ponudom, nego je tekst koji stoji na ovoj temi smesan.

npr.

недавно купио таблу за цртање (на рачунару)
:blink: neverovatan potez

у Illustrator-у постоји алатка Live Color која драстично олакшава бојење цртежа.
:blink:

ma nije moguce

Ovo mi sve deluje kao da je neka zezancija.

Ne u smislu da neko zavlaci ilustratore ponudom, nego je tekst koji stoji na ovoj temi smesan.

npr.

:blink: neverovatan potez

:blink:

ma nije moguce

Мој текст смешан? Па, ја нисам назвао смешним колеге који не користе или тек однедавно користе таблу, нити су смешни они који не знају за Live Color (има их, сретао сам их на курсевима које држим, искусне цртаче). Значи, да се не препуцавамо него дајте понуде или питајте ако нешто у огласу није јасно.

Lepo su napisali:

Idite na stock, ima za male pare i za dzabe... ne znam sto palamudite toliko...

Дајте људи укапирајте: МЕНИ је јасно било на почетку, нарочито када сам овде, на ДЗ, добио неке сугестије и информације, ако хоћеш квалитет ангажујеш цртача али то мораш и да платиш; ако хоћеш брзо и јефтино идеш на сток. Цела ова прича се мало отегла да би и наручиоц посла то схватио, евентуално ако се нађе ентузијаста који би то одрадио за мале паре, и ја вам то све време говорим. Искрено, има само један потенцијални за сада, а мислим да ће на томе и остати.

Nisam rekao nista lose, nemoj da se ljutis.

Samo je meni smesno sto si napisao jednu stvar (kao da je to sve sto treba da znaju i mogu da daju ponudu i zarade lovu).

Ja sam mislio da je sa ponudama zavrseno jer je tema otvorena jos 28.07.

Izgleda da taj tvoj klijent trazi mnogo nisku cenu.

Ja nisam slao ponudu zbog onog sto je bolest napisao (uglavnom).

Rok se smanjio na dvadesetak dana, a ilustracija je previse i nisu tako jednostavne.

Sad bi trebali ljudi (ako je i dalje rok do septembra) da samo povecavaju cene u svojim ponudama (da ne pisem kolko bi ja stavio sad).

Zato, dajte nekom od ovih sto su vec dali ponude i to je to (ovo se odnosi na one koji zele da dobiju tu knjigu sa ilustracijama).

EDIT: dok sam ovo kucao vec je uleteo post iznad, ali se vidi da sam dobro mislio.

Taj entuzijasta ce sedeti i crtati i nocu i danju i obolece od zivaca za nerealnu svotu novca, a uz to ce i ovim pravim crtacima oduzeti posao.

Zamisli da se i za operacije srca placaju entuzijasti, umesto pravih doktora!!!

У реду, нема љутње.

Оглас је још актуелан, има још понуда, неки су кориговали провибитне, има један који има озбиљне шансе да добије посао ако све буде као што би требало.

Да, време пролази и ја очекујем да ће ускоро морати да се прича закључи, на овај или онај начин.

Ех, сад ти мени улете са едитом.

Па, имао бих шта да кажем али бих да избегнем расправу, стварно то не желим. Извини, али ја бих да што пре окончам овај оглас.

Nisam ni ja mislio nista lose, i ono palamudjenje se odnosilo na sve nas ucesnike u raspravi. Nekako mi samo deluje da je najrealnije za 200-300$ izabrati odgovarajuce stock ilustracije i to je to. Do sutra moze da se prica sta, ko i kako...

Na klijentu je da odluci.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...