Jump to content
santino

borilacke vestine

Recommended Posts

Ja sam trenirao karate skoro 11 godina,i prestao sam kad je najmanje terbalo,ali jbg,obaveze etc...

Mada mogu se i sada vratiti,ali to bi bila duga procedura,mada dalo bi se vratiti u kolotečinu...

Inače,Crni pojas 1.dan

Moj komšija Milan svake nove godine izađe u dvorište i pola sata puca iz neke metalizirane američke pumparice.... e to je borilačka veština... niko nesme ni popreko da ga gledi!

Živeli

Trenirao sam Dzudo 10 godina, ali mislim da sam izvuko sve sto sam mogao iz tog sporta paaa sam ga batalio. Inache trener mi bio izbacivach koji nas je usput nauchio i DziuDzitsu i tehniku izbacivanja dvojice iz diskoteke sa jednom rukom :P

Pa to sam, znaci, samo ja mamina maza i nosim suknjicu?

Osecam se usamljenim ko Srbin u zgradi UN (parafraza E. Kishon).

Na sta se skupise ovolike siledzije?

Mislim, jel to u nekoj korelaciji sa dizajnom?

ne mislim da je nikakvo silovanje. Nasa je profesija takva da ti ne dopusta da je hladnokrvno odradjujes, nije bas zavrtanje srafova, cesto se iznerviras, te moras negde i da se ispraznis jer ako se ne ispraznis onda lepo ispizdis i napravis sranja ljudima koje volis i sebi samom. Sem toga sedis za kompjuterom citav dan ... lepo je setiti se da imas i ruke i noge a i deluje mi korisnije od teretane, jer ipak nesto ucis.

U Ukrajini:) Probaj, al' definitivno nije za svakoga, pitanje je da li ce da ti se svidi : ))

@godza: capoeira?

jock, capoeira e sasvim nesto drugo. Ovo ti je nesto izmedju japanske jiu jitse, dzudo-a i rvanja

Ja sam trenirao aikido 4+ godina (stao zbog povrede) i preporucujem ga svima. Mnogi odustanu u pocetku, ali to je vestina koja trazi da se ulozi dosta vremena (i odricanja) ako mislite da je stvarno "savladate".

I posto sam dosta dizao tegove (kasnije sam samo to i radio), primetio sam da ljudi kada vas vide ogromnog, ne zele da se kace sa vama, sto naravno to ne znaci da taj sto je ogroman zna da se bije, ali jednostavno ono.... tada nemate potrebe :). Tako da ako neko hoce zbog "kurcenja" nesto da trenira, bolje da ode i da se nabilduje kao svinja :).

od borilackih veshtina sam trenirao jedino kick box oko godinu dana.

namlatili me likovi na treningu, ja batalio treniranje i poceo da maltretiram mladje od sebe. tuzna prica.

od borilackih veshtina sam trenirao jedino kick box oko godinu dana.

namlatili me likovi na treningu, ja batalio treniranje i poceo da maltretiram mladje od sebe. tuzna prica.

:lol:

A pazi,

ako savladas Judo and/or Jiujitsu and/or Aikido... moces i vece i starije od sebe da maltretirash :P

Kao onaj stari film Ninja Klinci :lol:

ja sam trenirao oko1 god aikido,mnogo lepa vestina.ne zahteva neke extremne radnje.ali sam prestao jer jedan cas kosta 500 din,jeste da je trener dobar majstor i bavi se time preko 30 god,to mu je zivot,ali je malo preterao za nase uslove.naravno najvise postujem kung fu ali u tome mislim da nema pravih majstora u srbiji a da ucim nesto od nekog koji ni sam nezna ne pada mi na pamet.to je i dosta extremna vestina i zahteva da osoba koja pocinje njom da se bavi bude veoma mlada ili da je vec odlican u nekoj drugoj vestini.u zadnje vreme samo nicu neki nindzicu klubovi,sigurno da je treniranje toga korisno u nekom smislu ali ja to nebi trenirao nikad

Крав мага, тренирам 7 месеци и нешто, баш на овом форуму сам добио препоруку и нисам се покајао. Крав мага Србија Шта да кажем, вештину су развили Јевреји из гета да би се бранили од нациста, наставили да је примењују у Израелу, војска, полиција, службе безбедности, данас све више почињу да је користе професионалци широм света; наш главни инструктор тренира ПТЈ (Противтерористичка јединица) МУПа. Ми, наравно, изучавамо цивилну верзију али ко жели да приступи мора да донесе потврду из суда да није осуђиван/да се не води истрага против њега. Зашто? Па, често ћете чути да је Крав мага само "шут у ј..., бод у очи, уједање и сл." Свега поменутог има, и то доста, али суштина КМ је што једноставнији а најефикаснији начин одбране од свих врста напада (голоруки нападач, више нападача, напад ножем, палицом, пиштољем). Поред оригиналних, у КМ систему има техника које су директно или модификоване преузете из каратеа, бокса, кик бокса, тајландског бокса, рвања, џудоа, бразилске ђиу ђице... Дакле, ако вас интересује ефикасна одбрана од реалних напада и претње на улици или било где друго, Крав мага је прави избор. Да, не брините, нико вам неће на првом или другом тренингу разбити нос, али временом, када будете спремни, суочаваћете се са озбиљнијим искушењима, укључујући и спаринге који се не разликују много од кик бокс и ММА (ултимет фајт) тренинга. Реално, ефикасно, за сваког ко има жељу да се труди и научи.

Ja se već nekoliko godina borim sa 3DS Maxom i Vray-om, a sad mislim da predjem na Mental Ray pošto nemam vise živaca da crack-ujem Vray.

A znam da vrtim Nunchaku (Nunčake).

Davao bi chasove ako nekog zanima.

Želja mi je da naučim Aikido....mnogo mi se svidja. :ph34r:

P.S.

Gledao sam jednu emisiju u kojoj su merili i odmeravali snage na onoj lutki, za testiranje sudara, (Boxer, karate, kung fu majstor, NINJA i jos neki ...)

I NA KRAJU JE ISPALO DA JE NINJA NAJSMRTONOSNIJI.

Što se tiče kung fu-a, potpuno je netačno da ovde nema kod koga da se uči. Naša reprezentacija je u Kini pre koju godinu (prvenstvo Kine se računa kao svetsko prvenstvo, praktično) osvojila bronzanu medalju. Moj drug iz detinstva je bio u reprezentaciji. On trenira pri MUP-u ("Milicionar", čini mi se) jer radi tamo, ali naravno, mogu da treniraju i civili.

Pozdrav.

Wing Chun

Odlična veština, primenjiva u realnim situacijama kod bliskih borbi. Treniram skoro 2 godine i totalno sam se zarazio. Neka od slavnih Wing Chun imena za koje ste verovatno čuli su Yip Man i Bruce Lee.

Ono što je bitno kod ovakve veštine je trener. Postoje škole koje ti prodaju maglu, izdaju razne "zvanične" diplome i ne nauče te ništa. Ja sam imao sreće da sam naleteo na vrhunskog majstora te veštine koji stvarno želi da prenese pravo znanje. Inače, sama veština je neiscrpna, i da je treniraš 15 godina opet imaš šta novo da naučiš.

Kendo.

Borilacke vestine dozivljavam malo drugacije. Ne verujem da bih se upustio u razoruzavanje nekog ko ima pistolj ma koji da sam dan ili majstor u ma kom izraelsko/rusko/sistemsko/prakticnoj borilackoj vestini.

Meni je kendo zanimljiv, jer je borba (dvoboj) srz vestine, tehnike su preciscene i lepa je koordinacija pokreta, i odelo izgleda prejebeno kul. Misici, telo, i sve to, radi dovoljno, ali ono sto je podjednako bitno je to kad kazu da se tom vestinom trenira um. Pod oklopom i odecom se jako puno znoji, zabranjeno je piti vodu tokom treninga, treninzi dugo traju, sale su zatvorene i zagusljive, tako da se pored nasih spartanskih uslova, stvaraju novi uslovi koji otezavaju stvari, i sto se vise tako radi, sve se vise ogugla.

http://www.youtube.com/watch?v=hxdVy3d9KMw