Jump to content

logo za ribarnicu

vld
 Share

Recommended Posts

Radim logo za jednu ribarnicu, pa sam malo nesiguran... i treba mi vaše mišljenje.

Pre svega interesuje me koliko je čitljiv ali i sve ostalo što se može reći za logo a i ne mora :)

ribarnicalogo2.jpg

Hvala!

I ja sam pročitao "kod uglje". Al jedva. Trebalo mi je 10-ak sekundi. Video sam u naslovu da je za ribarnicu i u prvoj milisekundi gledanja logotipa sam uočio "ulje", tu mi verovatno asocijativno izletelo iz podsvesti riblje ulje, onda sam video da ne štima...

Pozdravi Uglju.

Poz, ovde Uglja! Jel me trazhio neko? :D

Inache meni se svidja. Prochitao sam na prvu. Ali pade mi na pamet ideja da od rechi "kod" formirash mehurice vazduha iznad riblje glave ako je to izvodljivo. Dobio bi na svezhini ribe. Znash kako riba mozhe da se oseca ako nije svezha. :)

...i ne budi partibrejker.

da sam znao da će biti ovako dobro ne bi odlazio :)

Hvala svima na konstruktivnim predlozima i iskrenom stavu prema vlastitim prezimenima :P

Potrudiću se da uradim nešto sa tim "kod" a ni ovaj DINABLASTER-ov predlog za peraje nije za bacit'. Mada, mislim da je "riba" dovoljno očigledna i jedina dilema mi je čitljivost.

Što se predloga za mehuriće tiče, nisam siguran da bi "k" mogao da napravim "mehurasto" a osim toga, hteo sam da gornji deo logoa bude ovako ravan zbog ispisa reči "RIBARNICA" koji bi smestio iznad ili, po potrebi, levo od logotipa.

BTW i "kod" je isto ribica. Nema potrebe da bude uočena na prvu loptu ali dopada mi se da je tu. Jeste da ima smo dva oka ali, ovo joj je prvi rođak ;)

ribica.gif

Супер је лого. Пробај да направиш већи размак између слова или тања слова, а исти размак, па можда буде мало читљивије.

Да и на "к" можда да извучеш мало горњи део да огрли "о" до д :)

И рибици (Угљи да набациш неки осмех можда?

Мислим пробај. . . шта знам :rolleyes:

Hvala ljudi... Radim pomalo na ovome jer nemam neki zacrtan rok (u stvari radim za prijatelja na svoju inicijativu...) Pokušavam da odradim da obe reči budi "ribe" ali da se malo bolje slažu nego u prvom predlogu a da bude čitljivo. Čim bude nešto vredno gladanja i komentarisanja okačiću. Najveći problem mi je što je ovaj koncept, prvo što sam bacio na papir i sad ne mogu da razmišljam o novim rešenjima već samo o unapređenju ovoga. Sreća pa ne radim za nekog neuroznog klijenta :)

Vlado Care !

Vrhunski Pizdex nema sta , meni se jako svidja.

Pozdrav od Milana

;)

Miqel, my friend... Long time no see. Drago mi je da ti se dopada.

@NemanjaV.: hvala

@Zeka: Svaka čast! Upravo ovo crtkam već par dana, leđno peraje i malo deblji rep, samo nikako da sednem odradim u vektoru kako valja... Sa leđnim perajem će ići lakše milsim, ali za "U" nisam siguran ... Ja ovo gledam već dugo, tako da, kad vidim fotografiju ribe odma' čitam "Kod Uglje" :) ali kako god okrenem, deluje mi da je "U" slabo prepoznatljivo. Hvala za komentar.

Evo nekih polovičnih varijanti:

koduglje2.jpg

Kod slova "u" osnovni problem imas u nedoslednosti forme! Ostri uglovi bodu oci i odudaraju od ostatka. Pokusaj to nekako da resis. Poz.

edit: i pokusaj da "k" bude nize od "d" u "kod" da bi dobio prepoznatljiviji oblik, jer ledjno peraje je uvek vislje s strane gde ti je "d"