Jump to content
Sign in to follow this  
iggy-slap

preporucite mi knjige za photoshop

Recommended Posts

da li biste mogli da mi preporucite neke dobre knjige za photoshop.

najvise me interesuju knjige vezane za web dizajn i tips and tricks.

hvala

U sustini svaka knjiga je dobra jer sto vise znas i naucis to bolje. Sve imas na netu a ako vise volis dobre stare knjige, jer zato i trazis preporuku vidi kod mikro knjige ili nekog poznatijeg domaceg izdavaca. Ako si pocetnik, onda trazi knjige iz serijala "For dummies" u ovom slucaju Photoshop. 

U sustini svaka knjiga je dobra jer sto vise znas i naucis to bolje. Sve imas na netu a ako vise volis dobre stare knjige, jer zato i trazis preporuku vidi kod mikro knjige ili nekog poznatijeg domaceg izdavaca. Ako si pocetnik, onda trazi knjige iz serijala "For dummies" u ovom slucaju Photoshop. 

pa ne bih se slozio da je svaka knjiga dobra :) inace ne bih trazio vase preporuke :)

interesujeme da li je npr. The Photoshop Anthology 101 Web Design Tips Tricks Techniques (sitepoint)

dobra i vredna citanja? ili npr. Art and Design in Photoshop (to su dve koje su meni privukle paznju pregledavajuci amazon).

ako ima nesto bolje, preporucite plz.

p.s. ni "for dummies" niti nase prevode ne volem nimalo :)

ma mani se knjiga.

imash toliko video tutoriala, gde cesh brze, i bolje nauchiti.

( potrazi lynda.com i sl )

ma mani se knjiga.

imash toliko video tutoriala, gde cesh brze, i bolje nauchiti.

( potrazi lynda.com i sl )

Upravo. I sam skupih mnostvo knjiga i brosura (i sad negdje cuce na HDD-u) no srecom bacih se vise na tutorijale, na kraju skontas da bi puno vise vremena proveo na nekim stvarima a ne bi tako direktno naucio kao na tutorijalima. Internet je cudo, youtube, a bogme i torrenti :D

I da budem konkretan usput, neko mi ovdje jednom preporucio ovaj "one light photo" ili tako nekako se zove, sjajna stvar, nazalost nemam ti sad link.

Moja iskrena preporuka je da "nabavish" set DVD-a "Photo Shop Top Secret" mislim da ih ima 5 .To je po meni najbolje odradjen set tutorial za photoshop.Obradjuju se sve tehnike i tutorijali su do detalja objasnjeni , meni je jako pomoglo da naucim puno stvari.Uz video dobijes i same slike velikih formata da kasnije sam provezbas istu lekciju.Tako kroz praksu mozes najbolje naucis :) ...http://www.photoshoptopsecret.com/

Srecno !