Jump to content

Obama bust WIP

Recommended Posts

Pozz,

Započeo sam još jedan jedan rad ( ko zna koji po redu :-)) tek toliko da malo odmorim od stvari koje mi se vec mjesecima vuku. Ovo namjeravam brzo završit , so stay tuned. Usput ovo ce biti moj prvi ozbiljniji render u maya-i koju sam počeo pomalo učit.

Hope you like it što bi se reklo :-)

bust1.jpg

• Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

hahah pa ne i ti! :D ovo je vec 100ti Obama u zadnjih pola godine koliko se meni cini! ljudi su naprasno sa Hulka presli na Obamu! pitam se sta ih povezuje!??!

model mi izgleda sasvim lepo i lici veoma na njega za sada.. ali sto se mene tice mogla je biti i originalnija ideja! :)

poz od mene pa zavrsi ovo da iskritikujemo! ;)

Bravo jos jednom matori! Kvalitet se ne dovodi u pitanje.E sad jedina moja zamerka,a ujedno i ono sto mi je odmah zapalo jesu oci koje mislim da si malo omanuo i mislim da je taj deo oko ochiju najteze skinuti ali i u tako nekim stvarima se i ogleda kvalitetan skill i character modelar.Inace chelo,nos,usta,brada,obrve...sve si super skinuo jedino eto eventualno da poradis malo na ochima i delovima okolo.Pretpostavljam da koristis naravno reference neke...evo ja sam izbunario prvu fotku na koju naleteh pa da uporedimo:

48730291-930e-491d-b869-25153f8d0b82BarackObama3.jpg

bust1.jpg

Evo mali update, još uvjek zbrush, cim završim prelazim na teksturiranje koje cu raditi u bodypaint 3d koji nikad nisam otvorio i nemam poima o njemu. Ukoliko neko zna za kakav dobartutorial za bodypaint 3D bio bih zahvalan da me uputi.

bust11.jpg

ne mogu da odolim :D

Presednice obama

okreni se ka nama

pogledaj nas garavi

mi smo dobre naravi

Nas su srbe jebali

i kad nisu trebali

mi smo se kurazili

sami k***c trazili

molimo te lebati

nemoj nas ni ti jebati

Vi ste crnci kurati

necemo Izdurati

Zahvalan srpski narod

Ljudi dajte nemojmo da se lazemo,ovaj Obama nije nikako bolji,model sa Zbrush centrala je vrhunac 3D modelovanja i ono ne moze svako da radi da se razumemo.Tonco je bio na dobrom putu ali mislim da se sa ovim novim updateom odmakao daleko od realnog izgleda i mislim da je model dosta losiji sada nego sto je bio.To je neko moje misljenje.Ja da sam na Tonceovom mestu bih se vratio na prvu verziju modela pa bih pokusao da skidam i kopiram deo po deo

po meni je ovaj komentar apsolutno nepotreban. zamislite da se svaki rad "komentarise" linkom na radove sa cgtalk-a ili zbrushcentral-a. glupost. bilo kako bilo, meni je nova verzija bolja od pocetne. slicnost je veca. celo jeste preveliko, ali model je u wip fazi. samo nastavi. bas me zanima kako ce izgledati finalna verzija.

pozdrav

odlican rad, samo tako nastavi...:)))

u ovoj fazi zbunjuje simetricnost lica pa izgleda nerealno, ali naravno mogao bi da se sada pozabavish tim delom. Forma i proporcije su goovo identicne...kad mu dodash neprailnosti lica bice odlican..:))

samo cepaj..:))

ovim updateom si se malkice odaljio od anatomije, malo si predimenzionisao čeoni režanj. Onaj sa zbrush cenrala mozda jeste više zanatski "popeglan" (u šta neću da ulazim jer se ne razumem) ali više liči na Šaka Zulu (ako se neko seća te serije :D) dok Obama ima više jedan blag dečački izraz lica kakav je napravio Tonćo. Vrati se ponovo na model sa prvog posta pa od njega nastavi dalje