Jump to content

box kuler za intel quad core

Recommended Posts

Kupio sam polovan Q6600 i dobio ovaj kuler uz njega, rekli su mi da je kuler nov (tako i izgleda) ali mene zbunjuje sto je potpuno razlicit od kulera koje sam do sada video. Nema metalno postolje kakvo se moze videti na slikama po internetu i nekako mi je ova kontaktna povrsina suvise plitka. Imam utisak da nece dobro da nalegne na procesor. Ima vec fabricki nanetu pastu (vidi sliku).

Da li neko moze da mi kaze o kakvom je kuleru rec? Da li cu moci da ga montiram kako treba? Imam plocu Asus P5K-E WiFi-AP.

intelstockfan.th.jpg

a ovako izgleda originalni kuler

cpucoolercharts2008part.th.jpg

to sto ima pastu znaci da nije koriscen, sto je dobro. kuler je original, mozes da vidis ovde. e sad, manji je zato sto ga je intel predvideo za 45nm procesore koji se manje greju, a da li ce taj kuler odgovarati tom q6600 ne znam.

Hvala ti na odgovoru. Kupio sam Cooler Master Hyper TX2 kuler za procesor tako da cu njega montirati. Nisam hteo da rizikujem da mi se u sred posla pregreva procesor jer je duplo manji od ovog box procesora kojeg sam imao na E6600. A verovatno cu probati i da overklokujem malo ovaj quad.

ja sam imao E6750 65nm(ista serija kao i q6600 samo je core 2 duo) i kupio sam novi Q9550 45nm i heatsink je bio duplo manji(kraci, nizi) od ovog na 6750, imam jos jedan komp sa e7400 45nm i heatsink je isti kao na Q9550 mali.

Mislim da si dobro odlucio da ne rizikujes i da uzmes dobar cooler.

btw. sad koristim ZeroTherm Butterfly BTF95, koji nema ventilator uopste samo heatsink i temperatura mi je oko 50 stepeni na idle, sa temperaturom sobe od 25 C. http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16835887001

Pa u sustini tu nema nikakvog rizika sa box coolerom, oni se tako isporucju da budu dovoljni za clock na kom procesor fabricki radi. Dok sa druge strane ako se zele veci klokovi (ili bar veca tisina u sobi) onda obavezno drugi(jaci) cooler + neka druga pasta tipa artic silver, noctura itd.

Pa ko kako voli ;)

suludo je kupovati te fensi paste, jer je uloga paste 0.2%

Pa ne bas razlika izmedju recimo noctura paste ( 800din - 4-5 puta moze da se stavi) i box zvake je 6-7C (mozda jos neko malo poliranje hladnjaka). Sto nije bas malo. Mada ako se uzme bolji cooler obicno uz njega i ide ok pasta (naravno ne uz box:))

dobro, nisam stvarno mislio da je 0.2%, naravno :)

ali kad vidim da neki lik sa neta ispolira podnozje kulera, ispolira procesor, kupi najskuplju pastu i dobije 5 stepeni nizu temeraturu nego sa obicnom pastom i bez ikakvog poliranja, zapitam se da li to vredi :)

^To nije slucaj kod mene, samo u renderu zna da poveca rpm ali se to stvarno ne cuje toliko a kamoli da se "dere" :D

@toma

BTW CM TX2 nije preporucljiv kuler za procesore sa 4 jezgra.

Verovatno ce ti temperatura biti manja nego sa BOX kulerom ali trebalo je da das malo vise para i uzmes OCZ Vendetta2 ili eventualno CM 212 posto oni prave drasticniju razliku u temperaturi i samim tim imas vise mesta za overclock.

Pa ne znam bas da li bih bio spreman da dam ~40evra za vendettu 2, i ovo sam uzeo jedva... Instalirao sam Cooler Master Hyper TX2 bez ikakvih problema (vidim da kukaju ljudi po netu na njega), sve je pasovalo jako dobro, nisam morao da savijam plocu :) , komp mi je malo tisi i sve je ok za samo 18 evra. Ovaj Hyper TX2 kao da je pravljen za moju plocu (Asus P5k-e) jer ima nazad neku plastiku koja usmerava vazduh i na hladnjak pored procesora i tako hladi i ostale cipove. A ako okrenem kuciste dupetom ka sebi moze i mene da hladi koliko jako duva iz njega :D

Pitm se koliko uopste ima smisla juriti necujan kuler za procesor ako pored njega imamo i kuler u napajanju i kuler na grafickoj koji nisu tihi... cini mi se kao nemoguca misija uklopiti sve to da bude tiho

Unapred se izvinjavam Tomi , ali da ne otvaram novu temu....imam jedno pitanje.

Naime danas/sutra narucujem racunar...ali javlja mi se jedna dilema u vezi procesora.

Zapravo posto je q6600 povucen iz proizvodnje...morao sam da nadjem neku alternativu, i izbor je pao na Q9400 2.66GHz on je 210E. Ali danas sam naleteo na lika koji prodaje polovan q6600 za 120e...e sad zanima me koja od ove dve varijante je bolja? Razlika u ceni znaci nije mala...100E jbt :)

Da li je q9400 uopste bolji od q6600? Sta da radim?

Takodje mi nudi asus P5E za 130e....ja sam hteo asus p5q-e....eh ko ce ga znati?!?! Savet mi je hitno potreban. Hvala i pozdrav svima!

^to ti je odlicna solucija P5E [x38] + Q6600 [imam identicnu kombinaciju, i extra sam zadovoljan]... uz dobar cooler >3.2Ghz za svaki dan uz tisinu... ;)

Ako ipak hoces da pazaris novo, zaboravi Q9400 i uzmi Q9550 [vredi svaki E, za razliku od 9400]