Jump to content
Sign in to follow this  
Ksibim

aaa....GAF?

Recommended Posts

Vidim da se svuda spominje samo arhitektura u Bgd-u i Ns-u, pa me ineresuje vase misljenje o studiranju arhitekture u Nisu? Hvala.... :huh:

Ima...recimo:

- manji broj studenata nego u BG,

- jeftinije sobe i stanovi nego u BG,

- generalno jeftiniji život za studente nego u BG.

Kada se budeš zapošljavao/la malo koji poslodavac će gledati da li si diplomiro/la Nišu,Novom Sadu ili Beogradu.Neće ti biti ni prednost ni mana.Pogotovu u manjim sredinama.To govorim iz ličnog iskustva.

OK, hvala ti, bar neko... :D Ok sve to stoji... aaa sto se tice obrazovanja? Meni je najbitnije da cu ''sutra'' znati da radim taj posao kako treba.

To u prvom redu zavisi od tebe.Ako želiš da naučiš tamošnji kadrovi će ti rado prenijeti potrebna znanja da budeš dobar inženjer,a ako ti je cilj da studiraš 10 godina i provedeš lijepu mladost na studijama neće ti niko i ništa pomoći kasnije u životu.

- generalno jeftiniji život za studente nego u BG.

Pa ne znam bas, izuzev stanova bg je uglavnom jeftiniji od provincije.

Pa ne znam bas, izuzev stanova bg je uglavnom jeftiniji od provincije.

u kojoj li ti provinciji zivis? :D

U onoj gde nema ni mnogo konkurencije ni velikog izbora pa nabijaju cene kako hoce. Ne bih sad da zvucim kao neka baba i da navodim za koliko se dinara sta razlikuje ali za primer, sto je manji grad u ciju samoposlugu udjes to su cene bezobrazno vece. Ne pricamo samo o hrani. Ali zato je za stanove skroz obrnuta prica.

Sto se tice teme, sve zavisi od toga koliko ces se ti sam interesovati za to sto studiras van onoga sto se na fakultetu trazi. I tu ne mislim na listanje knjiga sa puno lepih slika lepe arhitekture.

Е видиш,у таквим ''sto je manji grad '' градовима нема ни грађевински ни архитектонски факултет.

Nazalost, nisu u pitanju samo varosice.

Mada ne sumnjam da ce i u njima otvoriti po jedan arhitektonski, medicinski i ekonomski fakultet :)