Jump to content

(PROBLEM) fontana

Recommended Posts

• Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dodaj sad samo još motion blur (selektuj partikle, desni klik pa image motion blur i stavi ga na 2.0 ili 2.5).

Saću uradim tut... stay tuned.

bas pokusavam da dam malo motion blur-a ali nikako ne uspevam. ne mogu da nadjem gde si ukljucuje. selektovao sam prtikle i desni klik ali u kvad meniu nema image motion blur :unsure:

bas pokusavam da dam malo motion blur-a ali nikako ne uspevam. ne mogu da nadjem gde si ukljucuje. selektovao sam prtikle i desni klik ali u kvad meniu nema image motion blur :unsure:

desni klik - properties... pa onda u novom prozoru... selektuj image i ukucaj 2.0 ili 2.5.

pokusao sam i to ali nema bas nikakve razlike ako stavim 1 ili 10 :blink:

Kako bre nema razlike??? :blink:

mora da ima razlike! :)

Pogledaj u render settings, pa pod renderer tabom skroluj dole i vidi dal je čekirano apply pod image motion blur

to kod mene radi (max 2008-64b). I ne izgleda lose uopste. Jedino mi smeta sto su "kapi" koje padaju duze nego bi trebalo, izgledaju ko igle.

Da se samodemantujem :)

Na jednom racunaru ovaj skript radi, vec sam rekao, problem je sto mi je taj racunar zagusen pa sporije renderuje.

Na drugom, novijem ne radi, prijavljuje;

MaxScript Rollout Handler Exception

-- Runtime error:Can't load button images: bitmap:"ftn.jpg"

Nisam neki strucnjak ko vi mladi (ma nisam uopste) ali mislim da je u pitanju graficka karta na ovom drugom. Na prvom je Nvidia, na drugom ATI.

Mozda je to razlog da SuCur ne moze da aktivira skriptu.

Evo na brzaka u realflow:

Dobro izgleda, fali MBlur.

Može i sa Glu3D da se dobije još brže i bolje rešenje, ali nije sad poenta da šaltamo čoveka na pluginove.

Može i sa compositingom da se dobije super rezultat, ali aj da vidimo šta može bez plugova. Koji su limiti.

@SuCuR: Pazi ovako, ja sam napravio ovo u Realflow 4.3 i exportovao preko realflow plug-ina u 3dsmax 2008 x64. Imam mesheve od Realflow-a na 200 frejmova, mogu josh da napravim samo reci koliko ti treba. Takodje mogu da ti uploadujem na ftp realflow mesheve i plugin za 3dsmax 9 x64. Ovu scenu sam rendao u finalrenderu, ali mislim da ti nece biti problem da namestish materijal i u vray. Sve ovo mi je na poslu, pa ako ti nije frka da sachekash, cimni me na PM ili na zerbah@mail.ru

Ako ti treba tutorijal za realflow, imam i to, mogu da ti okachim. Tamo se veoma lako rade ovakve stvari.

@bobi: da, znam da fali motion blur, nisam se smarao da ga namestim (malo drugachije radi sa finalrenderom nego sa scanlineom). Videcu sutra da ga nabudzim.

@dedadrda: fala, svidja mi se kako realflow to radi jedino mi fali simulacija na render farmi...

uspeo sam, uz pomoc dedadrda-e, da pokrenem onu skriptu za fontanu. problem je bio u tome sto treba da se u istom folderu odpakuje i doc u kome se nalaze sve ikonice za skriptu.

valjda ce nekom pomoci!! :)

uspeo sam, uz pomoc dedadrda-e, da pokrenem onu skriptu za fontanu. problem je bio u tome sto treba da se u istom folderu odpakuje i doc u kome se nalaze sve ikonice za skriptu.

valjda ce nekom pomoci!! :)

da nije bilo Xavera djavola bi ti Dedadrda pomogao. Njemu kazi hvala. :)

Svasta taj zna. I gde se djavoli potkivaju.

Eo i moje sa partiklima.... Ne mogu neshto mnogo bolje da izvucem ali mislim da je ok za ovaj tip fontane... Radio bih najradije kako je Xaver rekao sa rpc-ovima ali su mi trebali i ovi slapovi sa strane a sve ide na kraju u animaciji pa to nije dolazilo u obzir...

Inace nema teoretske shanse ovo zajedno da rendam sa modelom.. cak i ovo je rentano iz passova jer kad su svi partikli ukljuceni (samo partikli, nema nishta drugo na sceni) max vuce oko 5-6Gb... A ako josh ukljucim i moushnblur nema shanse da se srenda... Partikli su trouglovi najobicniji a materijal standard na 20% opacity, beli sa self-ilumination... Post sam nabacio par puta isti lejer i ispod blurovano i preko blurovano...

Rendao sam u scaneline pa preklopio kreko slike... I fonalno su tako.. Srendacu kameru bez vode pa cu vodu naknadno nabaciti... Drugacije nema shanse...

Bice josh jedna manja fontana, radicu i nju ali kasnije pa cu, ako treba da napravim tut.. ali princip je pootpuno isti kao i tutorijal koji je neko prethodno okacio...

^^ Mislim da je to zauzece RAMa nerealno veliko za ovaj dobijeni rezultat.

Verovatno se ovako nesto u animaciji najkvalitetnije dobrija koristeci RF. Ja RF nisam koristio dugo, ranije sam radio simulacije tecnosti u 4ki, i ne secam se da mi je max ikada cepao ram toliko kad importujem RF partikle, a isao sam na vecu rezoluciju u simulaciji.

Zerbah-ov rezultat mi se dopada, eye candy je a i izgleda prilicno realno. Bilo bi zanimljivo da napise koliko se poligona vrti u toj sceni i koliki je RAM consumption bio u renderu.

Imao sam oko 7 PArray objekata svaki u proseku 2000 Particle Quantity Rate prosecan life je 200 tako da valjda zbog toga.. to mu dodje oko 3M trouglova.... Shto realno i nije neka kolicina...

RF i Glu3D ne volim.. to mi sve nekako kao neko blato izgleda... Ne znam.... Nije mi to voda nekako....

ma da ti partikli, jos ako su transparentni (oppacitiy) umeju da odvale, a ne mozes a da ne nadrukas mnogo partikla. Eventualno napravis malo vece partikle pa motionblur da se ne vidi jasno koliki su ....cisto da naprave masu

@Che

dobra ti fontana ali imam zamerke na kadar i na mnogo glow-a (previse je izgleda nekako "gay") zgrada ti se stopi sa nebom pa se ne vidi forma.....ili si ovo radio kao primer

ja sam imao problem kad sam za neki trzni centar u Kazahstanu radio nocnu fontanu pa sam se zaleteo da pravim kapljice sa refrakcijom i trasparentne da bi se osetilo svetlo koje bije ispod.... na kraju sam izrendao "nesto" i ostalo napravio u Photoshopu (tako uvek ispadne strava), sreca pa mi nije trebala animacija inace ne znam sta bi radio