Jump to content

(PROBLEM) fontana

Recommended Posts

• Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja sam se jednom suočio sa sličnim problemom i mogu ti preporučiti naj jednostavnije rješenje koje funkcionira ako nije animacja.

Predlažem da ugrubo izodeliraš oblik vode koji ti treba malo splineovima malo polymodeling to je za 15 min gotovo.

i onda nabaciš noise modifier na to, ostalo prepusti AD water shaderu u MR-u.

Naravno da bi bolje bilo koristiti neki dinamički simulator i sl. al to bi potrajalo pravo.

Znam da su ovo dva totalno razlicita primjera al evo gdje sam ja koristio taj način, meni je upravo trebao ovakav izgled:

2746_f-cijev.jpg

@HGT- ova skripta ne radi, radim u MAX9 x64, verovatno je zbog toga. odlicni su ovi tutorijali ali nikako ne uspevam da linkujem gravity sa superSpray.

@TONCO- ako mi ne uspe sa prtklima moracu tako.

Pa resenje je trivijalno kakve skripte,pustis partikle da pice snazno i direkciono kako i bi inace iz cevi i das im gravitaciju.

Za povrsinu vode imas milion tutorijala na netu.

Ako hoces iz nekog razloga bas pravu simulaciju vode,onda ti trebaju fluidi, danas cak i nisu "skupi" sa npr Real Flow.

Pa resenje je trivijalno kakve skripte,pustis partikle da pice snazno i direkciono kako i bi inace iz cevi i das im gravitaciju.

Za povrsinu vode imas milion tutorijala na netu.

Ako hoces iz nekog razloga bas pravu simulaciju vode,onda ti trebaju fluidi, danas cak i nisu "skupi" sa npr Real Flow.

pokusao sam sa partiklima ali ne mogu da linkujem gravitaciju sa partiklima. jbg, nikada nisam radio sa partiklima :(

a nisam probao sa fluidima jer tek to ne znam!

Nisam pri kompu na kom imam max, sasvim slucajno i ja danas ceo dan radio neke partikle i neke fontane... Ako bobi nocas ne napravi tut ja cu... sutra, prekosutra... mada je onaj tut odlican... Linkovanje je u trenutku i mene zbunilo.. ali to nije ikonica za linovanje kao za geometriju nego odma pored nje ima za linkovanje partikla i gravitacije i grounda... Procitaj tacno i pogledaj bolje malo u tutorijalu...

Ako bobi nocas ne napravi tut ja cu... sutra, prekosutra...

Uradi slobodno druže... uradiću i ja kad stignem.

Na žalost, večeras me spopao neki klijent da mu konvertujem neke stare animacije pa nisam stigao. Probao sam malo doduše, i imam nekoliko workarounda za ovo.

Ali, odo sad na spavanje.

...Na žalost, večeras me spopao neki klijent da mu konvertujem neke stare animacije pa nisam stigao...

Ma ja napravio vec jednu juce.... al danas necu stici najverovatnije jer imam 2 sastanka za neke poslice...

... i imam nekoliko workarounda za ovo...

To je ono shto me najvishe i zanima... jer sam ja u principu isto uradio kao na tutorijalu...

Jeste, al' tu voda piči brzo, pa je motion blur pokriva.

U Sucurovom slučaju, talasići vode se polako prelivaju preko fontane i padaju na zemlju.

Strpljenja malo i stiže (video) tutorial. ;)

@HGT- kod mene nece da radi. probao sam i u MAX9 x64 i MAX2009 x64. izbacuje ovo :blink:

http://img5.imageshack.us/img5/9315/greskaa.jpg

a evo dokle sam ja dosao sa fontanom, vise izgleda da izbacuje snezne pahuljice nego vodu :(

http://img93.imageshack.us/img93/258/partikli.jpg

dedadrda mi je poslao neke fontanice koje odlicno izgledaju. jedna je modelovana a druga je radjena sa partiklima.

jos malo cu se zezati sa patiklima, pa ako ne uspem, precicu na modeling. (vec sam izgubio previse vremena)

jel ti treba za staticne slike?

ja bi to odradio preko RPC-a

http://www.archvision.com/ContentDetails.c...p;LocationID=27

nije idealno ali ako se posle malo smekne u photoshopu izgleda skroz realno, dobijes i refleksije toga u vodi.

fontana preko partikla....probao sam skoro ali je nevidjeno smaranje, jeste stavis gravitaciju i napravis emiteta i u viewportu to izgleda ok ali kad krenes da rendas to ne izgleda kao prava voda...uvek deluje nekako staticno i plasticno.

a evo dokle sam ja dosao sa fontanom, vise izgleda da izbacuje snezne pahuljice nego vodu :(

Linkuj (bind to spacewarp) Drag spacewarp za tu fontanu i stavi mu po X i Y na jedno 30-40%, a Z (visina) manje.