Jump to content

Recommended Posts

• Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gotovo 90% auto proizvodjacha koristi 3D scan svojih modela zarad marketinshkih namena (nije im neki preveliki trosak i bolje da imaju 101% precizan i veran model nego da im tamo neko modeluje) pa tako pretpostavljam da je slucaj i ovde sto se tice BMW-a konkretno.Stoga iskreno ne vidim poentu onda kacenja ovog modela sem zbog eto kao nekih materijala i osvetljenja za koje mislim da je lose,zato i izgleda sve pomalo plasticno kao igracka i slazem se sa Pailheadom u toj konstataciji.Svetlo je prejako po meni i fali HDR mapa za refleksije ovako deluje sve pomalo napadno i plasticno,no to je samo moje misljenje koje ne treba da dotice nikoga

Ovako nesto izlupati po tastaturi, bez obzira dal gotivis Smislova il ne, zaista nema smisla.....

"Gotovo 90% auto proizvodjacha koristi 3D scan svojih modela zarad marketinshkih namena (nije im neki preveliki trosak i bolje da imaju 101% precizan i veran model nego da im tamo neko modeluje) pa tako pretpostavljam da je slucaj i ovde sto se tice BMW-a konkretno.Stoga iskreno ne vidim poentu onda kacenja ovog modela sem zbog eto kao nekih materijala i osvetljenja za koje mislim da je lose,zato i izgleda sve pomalo plasticno kao igracka i slazem se sa Pailheadom u toj konstataciji.Svetlo je prejako po meni i fali HDR mapa za refleksije ovako deluje sve pomalo napadno i plasticno,no to je samo moje misljenje koje ne treba da dotice nikoga2

Ripkid, mojne da prdis po prasini

Meni licno se ne dopada ponovno vracanje kamere na tocak, ostalo je za 10

Ja ponekad, kad ukljucim svoj mozak, probam da razmisljam. Kada razmisljam, setim se da je CAD standard u auto industriji vec decenijama. Uzmem u obzir da se sve dvostruko zakrivljene povrsine dizajniraju uz pomoc kompjutera, a realizuju kasnije uz pomoc robota.

Ako neko napravi 3d model (informacija o zakrivljenim povrsinama, secenim plocama i sl.) i onda ga iskoristi da bi napravio, primera radi neko vozilo... zasto bi ga dodjavola ponovo skenirao samo da bi dobio isti ili inferiorniji model?

Mozda ne treba da razmisljam...

Stoga iskreno ne vidim poentu onda kacenja ovog modela sem zbog eto kao nekih materijala i osvetljenja za koje mislim da je lose,

Dobro...

Iako si ti čovek koji je kačio malo "jače" rendere svojevremeno, ja stvarno ne vidim šta ti u ovom renderu smeta? Materijal? Koji je na ivici savršenstva, ili osvetljenje koje je na granici beskraja?

Uostalom, jebe mi se... Možete voleti Borisa ili ne, ali čovek da daje rezultate, daje.

ovaj model naravno nije bio prvobitno skeniran, i ne vidim ni ja poantu u skeniranju.

jeste, izgleda malko kao (plasticna) igrachka, ali prije svega zbog DOF-a. kad dugo piljis u svoj produkt izgubis distancu koja je potrebna za sudjenje. i to je umjece, zadrzat taj razmak. DOF inace rapidno dize nivo realizma. ukoliko ga se neodmjereno koristi objekti postaju makete i minijature. u animaciji formule sam koristio 'prirodni' Vray DOF, koji je jedva primjetan, ali mnogo znachi.

Istupiste ga, a sto se tice igracka izgleda, to je onih 5% gde i najveci majstori, ponekad omanu, znaci ono kao imas perfect model, do jaja svetlo, a opet nije to to, ko razume razumece, npr ima 1000-e fotosimulacija u maxwellu koje su kao realne a izgledaju do jaja nerealno, kapirate.

E da ovo, najveci majstori se ni pod tackom razno nije odnosilo na smislova, vec na opsti slucaj, gde spada i ova animacija.

Sve je uradjeno perfeto, korektna jeste, zanatski 100% odlicna, a opet ne sija ko zlato, ne znam sto se lazemo?

Istupiste ga, a sto se tice igracka izgleda, to je onih 5% gde i najveci majstori, ponekad omanu, znaci ono kao imas perfect model, do jaja svetlo, a opet nije to to, ko razume razumece, npr ima 1000-e fotosimulacija u maxwellu koje su kao realne a izgledaju do jaja nerealno, kapirate.

E da ovo, najveci majstori se ni pod tackom razno nije odnosilo na smislova, vec na opsti slucaj, gde spada i ova animacija.

Sve je uradjeno perfeto, korektna jeste, zanatski 100% odlicna, a opet ne sija ko zlato, ne znam sto se lazemo?

dali animacija sija kao zlato ili ne, ja vise ne mogu da prosudim, jer su mi nervni zavrseci totalno otupili na tu optiku (vidi gore objasnjenje).

ali zashto uopshte u vecini slucajeva ne sija, morat cu opet da ispakujem opazajno-psiholoske teme, koje su inace u 3D sceni macehinski tretirane: ono sto mnogim produktima 'majstora' i ostalih fali je haos. vecina artista radi s 'glavom', a glava oce da unese 'logiku' u sliku ili animaciju (vecina od te vecine ne samo da radi nego i opaza s 'glavom'). na taj nacin nastaje cuvena 3D 'sterilnost', kao onaj zadnji doprinos neuvjerljivosti. najvise tih 'glavonja' je medju fetisistima tehnike, koji pristupaju estetskim pitanjima ka slon medj porculanom. znaci, kad malo izchillujes, opustis mozdane zice, zapalis joint i sl ;) onda si na sigurnom putu ka realnosti.

Slazem se u potpunosti sa ovim sto si rekao Okmijun,to je i moja poenta sa neke strane.I najbolji nekada omanu.Ja mislim da je Smislov vrhunski 3D znalac iako ima problema sa komplexima ali nekada i on malo zakaze sto i sam sada priznaje kada kaze da mu auto malo podseca na plasticnu igracku.Evo kao primer mogu da navedem Alex Alvareza koji je nedavno okacio novi rad na CgTalku koji je naisao na losije kritike.Coveku se desilo da je omanuo malo i sta sad?? Desi se jbg.Splet okolnosti i raznih faktora.Sta sada treba svi po defaultu da kazemo da je njegov rad do jaja ako realno ima propusta samo zato sto je to Alex Alvarez (svi znamo ko je on).Stvarno ne kapiram neke ljude ovde ali uopste ih ne kapiram.Tuga

Dobro...

Iako si ti čovek koji je kačio malo "jače" rendere svojevremeno, ja stvarno ne vidim šta ti u ovom renderu smeta? Materijal? Koji je na ivici savršenstva, ili osvetljenje koje je na granici beskraja?

Uostalom, jebe mi se... Možete voleti Borisa ili ne, ali čovek da daje rezultate, daje.

Elem,ne vidim sta sam JA to "lupetao" ovde??? Sto sam rekao da mi se ne svidja osvetljenje i da mislim da je malo prejako i da treba da bude umerenije i da mi se materijal/shader ne svidja? Zasto da kazem da je nesto do jaja ako mi se ne svidja? Gde to pise? Ko je to napisao u 3D "ustavu"?! Ako neko lupeta,lupetas ti iskreno.Tebi je brate sve do jaja.Svako bilo sta da je okacio ovde tebi je do jaja.Kriterijumi ti bas i nisu neki jbg,bez ljutnje.Nemoj posle da se ischudjavas sto ti u Open-u nisu tek tako ponudili posao.Na stranu,dobar si decko,vredno radis,talentovan si izuzetno za game dizajn po meni ali sada stvarno malo lupetas jbg.Bez uvrede stvarno.Zaista nemam namera da se svadjam opet ovde i raspravljam.Gledaj svoja posla i pichi

@ Buca3

Ovo gore napisano moze i tebi da posluzi

Evo kao primer mogu da navedem Alex Alvareza koji je nedavno okacio novi rad na CgTalku koji je naisao na losije kritike.

:D

Alex Alvarez? Alexovi radovi sadrze jednu od najtragikomicnijih kombinacija pretencioznosti i manjka talenta. alex je vrhunski tehnicar (sto znaci da moze da npr. uradi neku zahtjevnu tehnicku simulaciju ili sl.), sto je bilo presudno u tome da uradi svoj tutorijal-imperij. kao umjetnika ga najmanje polovica sa ovog foruma prevazilazi. alex je jedan od najilustrativnijih primjera onog sto sam gore napisao.

izvini, nemoj odmah da se uvrijedis Ripkide (i ja stociki podnosim uvrede na ovom forumu), ali ovaj tvoj sud govori ponesto o tvom ukusu, ako ne i tvom mentalitetu ;)

ko bi od vas stavio ovo u svoju galeriju?

grehm.jpg

@ Smislov

Jbg,ja stvarno ne znam ko je po tebi talentovan i kreativan? Daj primer nekog 3D umetnika da i ja vidim to.Nemoj da se zavrsi sve samo na prici.A to da ga polovina ovde prevazilazi je presmesno stvarno.

Ako je neko talentovan i ako isporucuje kvalitet i fantasticnu ideju onda je to Alvarez.Njegovi radovi su umetnost u pravom smislu te rechi.Svako ko baci oko na njegov rad "Jester" recimo moze to da vidi ili je slep jbg.Lik je jedan od mojih najvecih idola u 3D svetu,nije mi problem to da izjavim i jako puno stvari sam naucio od njega ako ne i vecinu toga.

Btw. taj Alexova rad koji si okacio je uradjen jako davno kada nije bilo pomagala kao danas i jos uvek je za divljenje.Da li treba da napomenem da je to Nurbs model? Ej Nurbs!

dali animacija sija kao zlato ili ne, ja vise ne mogu da prosudim, jer su mi nervni zavrseci totalno otupili na tu optiku (vidi gore objasnjenje).

ali zashto uopshte u vecini slucajeva ne sija, morat cu opet da ispakujem opazajno-psiholoske teme, koje su inace u 3D sceni macehinski tretirane: ono sto mnogim produktima 'majstora' i ostalih fali je haos. vecina artista radi s 'glavom', a glava oce da unese 'logiku' u sliku ili animaciju (vecina od te vecine ne samo da radi nego i opaza s 'glavom'). na taj nacin nastaje cuvena 3D 'sterilnost', kao onaj zadnji doprinos neuvjerljivosti. najvise tih 'glavonja' je medju fetisistima tehnike, koji pristupaju estetskim pitanjima ka slon medj porculanom. znaci, kad malo izchillujes, opustis mozdane zice, zapalis joint i sl ;) onda si na sigurnom putu ka realnosti.

Ipak si dokazo da si majstor :) u tome i jeste fora svi idu na subse, fotone itd....a kao jos jedan projekat da otaljamo, moze i to sto da ne, al nekad ne pali uopste,recimo ja sad radim neki poslovni objekat, nebitno, i kao aj da pobacam malo humanoide, malo vege , malo kolca, malo ovo malo ono, klasikica itd....i vidim brate da nesto ne ide!! Poskidam sva ta govna i render brate zasija i zgrada bljesne, eto to je to.

Aj pozdrav!!!!

@ Smislov

Jbg,ja stvarno ne znam ko je po tebi talentovan i kreativan? Daj primer nekog 3D umetnika da i ja vidim to.Nemoj da se zavrsi sve samo na prici.

evo uzecu za primjer prvu stranicu CG-talk galerije. ko od ovih nije za 2 levela bolji od alex-a?

ako tebi ne pada u oci nespretna pretencioznost i ogranicenost u njegovim radovima, onda bi ti sasvim dobronamjerno savjetovao da potrazis neku drugu profesiju, jos si mlad. kad bi ovdje ljudi naprezali mashtu kao on (dok se ne useru), polovina bi ga sigurno prevazisla.

I opet krece stara prica. Svi su (glupi) tehnicari, samo je jedan polubog i ovde je medju nama :D

Po 100-ti put, super su ti radovi (ili bolje reci, super su vam radovi, posto koliko sam primetio uglavnom radi vise ljudi na tim radovima)... ali kako se ne smoris vise da ke*as. ;)

Pozdrav