Jump to content

Recommended Posts

zdravo drugovi. vidim nivo kvaliteta izlozenih radova na forumu je upadljivo porastao. ako smijem da primjetim, stari i dalje rade trash, ali novi su jebeno dobri :D

evo nesto zadnje sto sam radio, texturing, shading, lighting (+ ani i comp). malo je ispalo ka igracka, ali jebavoga, musterija je happy.

05.Vehikel.A.jpg

uradjeno u Max/Vrayu (geometrija je od BMW-a).

ko ima strpljenja moze i da pogleda par zadnjih projekata u video modusu (65 MB!). tu je i animacija formule: http://www.entelechie.net/NEUL.mov

imao sam jos jedno pitanje tehnicke prirode, ali sam ga zaboravio, kad se sjetim, kacim ga.

• Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Haha,Smislov radi u Max-u....pa zar se nisi kunuo u XSI i bila ti puna usta pljuvacke za ostali software i ljude koji rade u njima? c,c,c...eto ti ga sada

:D

profesionalno radim u sva tri softwarea (max, maya, xsi), zavisi koji software koristi firma za koju radim. privatno u XSI-u, razumije se. inace, kod max-a cjenim vray :)

Metalik carpaint na formuli jako dobro izgleda, a isto tako i materijali u enterijeru BMW-a.

Najvise mi se svidja glow kako je uradjen, posebno oko rucice menjaca u BMW-u. Ako nije tajna, opisi malo kako si ga radio.

Render formule izgleda kao igracka zbog DOF-a koji je tu nepotreban.

Metalik carpaint na formuli jako dobro izgleda, a isto tako i materijali u enterijeru BMW-a.

Najvise mi se svidja glow kako je uradjen, posebno oko rucice menjaca u BMW-u. Ako nije tajna, opisi malo kako si ga radio.

Render formule izgleda kao igracka zbog DOF-a koji je tu nepotreban.

glow sam uradio na separatnom pass-u, kao obicni specular (cije pozicioniranje u max-u mozes vrlo dobro kontrolirat). na to sam u Nuke-u nabacio 'glint'..a moguce je da sam koristio i trapcode/'starglow' plugin za AE, nemam pojma vise. u svakom slucaju, oboje su vrlo dobri za te svrhe.

taj DOF je Vray-DOF, radio sam opsezne testove s tim, i odlucio se da ga koristim i kod animacije, zato sto je kvalitetan i brz. a da ovdje nije na mjestu, u pravu si.

Poprilicno mi se dopada kako je izmodelovano. U tekture i render necu da ulazim.

Ono sto bih ja probao je da povecam kacigu za 15-20%. Da malo proshirm zadnje tockove. Mozda 5-10%. Ako je moguce da se ucvrsti malo prednje krilo, to jest da se ivice naprave da budu oshtije (radijusi manji za pola). I da se ulegnuce na gumama koje ide oko gume na samoj sredini smanji. Mozda isto za pola. Takodje da se malo zashili vrh nosa. Smatram da bi sa ovim sitnim promenama izgubio look igracke. Ne bitno kakav je render.

Ono sto bih ja probao je da povecam kacigu za 15-20%. Da malo proshirm zadnje tockove. Mozda 5-10%. ....

Mislim da je covek rekao da je model dobio od BMW-a tako da su komentari na model verovatno suvishni....